5 najbardziej niebezpiecznych państw świata. Sprawdź, dokąd nie warto planować podróży

Byłaś w którymś z tych miejsc?
5 najbardziej niebezpiecznych państw świata. Sprawdź, dokąd nie warto planować podróży
fot. CHUTTERSNAP/ unsplash.com
09.09.2021

Lubisz zwiedzać świat? Jeśli właśnie jesteś na etapie planowania kolejnej zagranicznej podróży, wiedź, że są na naszym globie miejsca, do których lepiej nie planować wycieczek. A wyróżnił je Institute for Economics and Peace, który co roku przygotowuje raport Global Peace Indeks. Dokument ten określa poziom bezpieczeństwa 163 krajów. Do oceny wykorzystuje się 23 różne wskaźniki, w tym między innymi kwestie stabilności politycznej, liczbę zabójstw i zgonów w wyniku konfliktów wewnętrznych. Jesteś ciekawa, które państwa otwierają to niechlubne zestawienie?

Przeczytaj też: Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz

Najniebezpieczniejsze państwa świata - lista 5 najgroźniejszych miejsc na Ziemi

Na piątym miejscu znajduje się Irak. W kraju tym wciąż dochodzi do konfliktów zbrojnych oraz istnieje duże ryzyko zamachów terrorystycznych. Nierzadko dochodzi tutaj do łamania praw człowieka, a w szczególności kobiet i dzieci.

Czwarte miejsce należy do Południowego Sudanu. Na obszarze tym dochodzi często do konfliktów na linii grupa rządząca – opozycja. Bardzo często mają miejsce również kradzieże, strzelaniny, gwałty oraz porwania. Szczególnie niebezpiecznym regionem jest ten położony przy granicy z Kenią i RPA.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Syria, w której od 2011 roku nieustanie toczy się wojna domowa. Przebywanie w tym kraju może być tragiczne w skutkach.

Drugie najniebezpieczniejsze państwo świata to Jemen, w którym również toczy się wojna domowa (od 2015 roku). W kraju tym często dochodzi do konfliktów zbrojnych, panuje chaos, głód i bieda.

A który kraj okazał się najgroźniejszy? Afganistan, w którym od sierpnia tego roku Talibowie przejmują władzę. Dodajmy, że to właśnie tutaj liczba ofiar śmiertelnych z powodu działań wojennych i terrorystycznych jest najwyższa.

Przeczytaj też: Powstał ranking miast, w których najlepiej założyć rodzinę. Czy są wśród nich polskie miejscowości?

Polecane wideo

„Dziewczyny z Dubaju”. Do Sieci trafiły pierwsze zdjęcia z kontrowersyjnego filmu
„Dziewczyny z Dubaju”. Do Sieci trafiły pierwsze zdjęcia z kontrowersyjnego filmu - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.11 / 5
Policzcie ósemki (Ocena: 1) 21.02.2022 20:07
🦗🦗🦗🦗🦗🦗🦗🦋🦑🐠🦀🦑🕷️🐁🐂🐆🐉🐍🦘🐆🐩🦥🐸🐕🐆🐨🌍🌓🐻🪐🌌🙈🌔🌘🪐🥚🥯🍳🥖🥪🌮🍳🥖🍫🍮🍻🎂🍨🥂🧈🍦🧂🥂🍮🍦🧂🧭🚧🧭🍷🧭🏥🏨🏬🌆⛺🏬🏨🌆🏬⛺🌆🏪🏨🌃🏙️🏪🏫🌇🌐🛹🏹🎱🥍🪁🎲🥋🎳🎽🎿🏸🎳🎽🎱🎣🎽🥏🎽🎲⛳🎳🛷🎽🏓⛳🎣🥋🥋🚿🧦🚿🧱🧼🧦🧽🧱🧽🧦💵💴💶💳💵💷💴💷💴🔦💴💰💿💰🏮💴🖨️🛍️📃📖📓📚📂📁✂️🖊️✏️📰📚📗🖊️📚♍♊🔻♊⬛♉♂️♒⚫♎♉🟤🟧♏♉♂️♓◀️💱🎵⏫☣️⏺️🔽⏺️📲◀️🔽◀️📲🔽📳🔈🎵🔜🔄#️⃣🔤↩️🈁🆗🈁⤴️🔄*️⃣🆗🈂️🅿️🆗🈁🆗🔢🆗🛃🚼Ⓜ️🏧♿☯️🚾🔷☯️®️➰♾️➗◼️➗☮️♣️💬◾🔘💬®️♣️◼️➰™️➗🇦🇱🇦🇬🇧🇱🇧🇹🇧🇬🇧🇦🇧🇷🇧🇬🇧🇯🇦🇺🇧🇧🇧🇻🇧🇬🇦🇴🇧🇫🇦🇶🇧🇪🇩🇰🇩🇪🇪🇸🇪🇨🇪🇷🇨🇻🇨🇳🇬🇦🇨🇿🇩🇴🇰🇲🇰🇿🇲🇳🇲🇬🇲🇦🇰🇿🇰🇵🇳🇺🇵🇳🇷🇺🇷🇪🇷🇸🇵🇱🇵🇪🇶🇦🇷🇺🇵🇸🇵🇰🇷🇺🇵🇰🇵🇸🇷🇪🇷🇺🇵🇱🇷🇼🇷🇪🇸🇭🇸🇩🇵🇸🇷🇺🇶🇦🇷🇼🇶🇦🇸🇮🇵🇰🇵🇸🇹🇹🇹🇳🇼🇸🇺🇲🇼🇫🇿🇦🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇺🇿🇻🇬🇻🇺🇻🇮🇺🇿🇺🇲🇻🇺🇺🇲🇺🇾🇺🇬🇻🇺🇻🇮🇺🇾🇻🇺🇺🇲🇺🇾🇺🇲
zobacz odpowiedzi (1)
Jadwiga lek (Ocena: 5) 19.02.2022 19:08
Bardzo polecam te informacje są przydatne i bardzo popularne, potrzebne
odpowiedz
L (Ocena: 5) 13.02.2022 15:52
Przyznam że artykuł jest przydatny
odpowiedz
Aleksander Kręt (Ocena: 5) 02.02.2022 17:41
Cześć. Jestem Aleksander Kręt. Szukam dziewczyny. Ktoś chętny. Mój numer to 517 989 682. Czasami mogę nie mieć internetu i oddzwonię później. Mam 14 lat.
odpowiedz
Turysta (Ocena: 1) 31.01.2022 11:19
Nie wiedziałem, że Południowy Sudan graniczy z RPA. Jak to się szybko zmienia. Jeszcze niedawno w prostej linii mieli do siebie parę tysięcy km , a tu już wspólna granicą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie