Czy to koniec tanich lotów? Ryanair ma dla nas nieciekawe informacje

Sprawdź, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.
Czy to koniec tanich lotów? Ryanair ma dla nas nieciekawe informacje
fot. Ross Parmly/ unsplash.com
02.09.2021

Pandemia koronawirusa zmieniała w naszym życiu wiele. A jedną z branż, która do dziś odczuwa negatywne skutki rozprzestrzeniania się wirusa jest turystyka. Wybierając się na urlop trzeba liczyć się dziś nie tylko z różnego rodzaju obostrzeniami, obowiązującymi na terenie danego kraju, lecz także z koniecznością wykonywania testów zdrowotnych czy pokazywania zaświadczenia o zaszczepieniu lub przebyciu choroby. Planując wakacje trzeba też niestety spodziewać się wyższych cen biletów lotniczych.

Przeczytaj też: Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz

Bilety lotnicze - dlaczego drożeją?

Czy istnieje szansa, że koszty podróży samolotem zmaleją? Owszem, ale dopiero latem 2022 roku. Na ten moment prezes Ryanair’a – Michael O’Leary – spodziewa się ożywienia w lotnictwie, a co za tym idzie wzmożonego ruchu lotniczego jesienią, ale jednocześnie wzrostu cen biletów. I mimo że pojawiło się znacznie większe zainteresowanie rejsami, aniżeli irlandzki przewoźnik przewidywał, to i tak zakłada się, że obłożenie na pokładzie będzie nieco niższe i stąd właśnie wzrost kosztów podróży.

Mówi się także, że Ryanair chce jesienią przewieźć około 10 milionów pasażerów, czyli tyle samo osób, ile zdecydowało się na rejs w sierpniu 2021 roku. Dodajmy również, że w październiku przewoźnik chce zaoferować podróżnym tyle samo miejsc, ile było przed wybuchem pandemii. I mimo że przedsiębiorstwo spodziewa się, że w jesienno-zimowym sezonie samoloty będą kursować z około 75/80 procentowym obłożeniem, i tak proponują coraz więcej nowych tras.

Przeczytaj też: 5 niewielkich zmian, które sprawią, że Twój urlop będzie istną petardą

 

Polecane wideo

„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS
„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 03.09.2021 09:53
Ja akurat ryanaira lubię, dla mnie na krótką 2-4h podróż jest ok, nie narzekam na brak miejsca, może dlatego, że jestem dość niska :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2021 08:00
Rzadko latam tanimi liniami, jednak wolę komfort i więcej miejsca, które znajduje się w samolotach czarterowych enter air. Wygodnie jest mi latać na wczasy organizowane przez biuro podróży niż sama wszystko załatwiać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2021 21:30
Paradoksalnie, DZIEKI temu calemu cyrkowi, wielkie koncerny zaczna notowac coraz mniejsze zyski, bo w momencie jak ludziom odbiera sie prawo do podrozy, odbiera sie prawo spozycia posilku w restauracji, to ludzie zaczna wiecej gotowac w domu. Ludzie zaczna bardziej uwazac na to co jedza, czyli beda kupowac mniej produktow od wielkich koncernow, naladowanych cukrem. Ludzie beda bardziej o siebie dbali ogolnie, ale we wlasnym zakresie, wiec caly konsumpcjonizm powoli bedzie upadal. Chcieli stlamsic ludzi, chcieli wiekszej kontroli? To teraz rewolucja bedzie zjadac wlasne dzieci.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie