Lista największych grzechów Polaków na plaży. „Załatwiają potrzeby do morza, śmiecą i zakopują niedopałki”

Zachowanie wczasowiczów bywa skandaliczne.
Lista największych grzechów Polaków na plaży. „Załatwiają potrzeby do morza, śmiecą i zakopują niedopałki”
fot. iStock (tane-mahuta)
06.08.2021
Wiktoria Sobocińska

Chociaż w większości nadmorskich miejscowości palenie na plaży jest zabronione, turyści nic sobie z tego nie robią. Śmieci, niedopałki i głośna muzyka są nad morzem na porządku dziennym. Jak zrelaksować się i wypocząć w takich warunkach? Zachowanie wczasowiczów bywa skandaliczne.

Zobacz również: Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz

Jak naprawdę Polacy zachowują się nad morzem?

Mogłoby się wydawać, że Bałtyk to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Delikatny piasek, szum morza i odgłosy mew, sama natura... Jednak nic bardziej mylnego. Wczasowicze potrafią być wyjątkowo uciążliwi i - niestety - wcale nie szanują naszego narodowego skarbu, jakim jest morze. Polskie plaże stają się przez to coraz brudniejsze, a to dopiero początek problemów.

Najtrudniejszym do wyobrażenia sobie grzechem Polaków nad morzem jest załatwianiem potrzeb fizjologicznych na plaży. O ile można przymknąć oko, gdy w kryzysowej sytuacji małe dziecko zrobi siku na plaży (oczywiście to wyjątkowa sytuacja i rodzic powinien posprzątać po dziecku), to trudno zaakceptować takie zachowanie u dorosłych

- rozkładają ręce turyści na łamach portalu podroze.gazeta.pl

Urlopowicze w ogóle nie wykazują się empatią i słuchają muzyki na cały regulator, nie sprzątają po sobie, a niedopałki papierosów zakopują w ziemi, o ile w ogóle to robią.

Piasek nad Bałtykiem wciąż uchodzi za jeden z najczystszych w Europie. Ale to długo nie potrwa, jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń

- ostrzega portal podroze.gazeta.pl.

Spotkaliście się z podobną sytuacją?

Zobacz również: Gdzie Polacy wybierają się na urlop? Najpopularniejsze kierunki 2021

Polecane wideo

Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020?
Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020? - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 07.08.2021 21:26
Zaśmiecone plaże to już plaga. Pomimo tego że są śmietniki na plaży, to dalej pety, butelki, jakieś papiery, czy kolby kukurydzy są zakopane w piasku. Masakra. Najgorsze są bachory latające wokół plażowiczów, drące mordy i sypiące piaskiem dookoła. A madki matrony siedzą cicho, bo ich bąbelek chce się przecież pobawić. Albo Janusze zostawiający parawany na plaży , żeby zająć sobie miejsce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.08.2021 20:28
Niech dalej zwiększają ceny toalet koło plaży, to napewno będą mieli mniej szczyn i gówien na plaży i w morzu. Sama załatwiam się do morza i wcale nie dziwie się innym,że też tak robią, bo nikt nie zamierza płacić za swoją naturalną potrzebę 4 zł. Ja rozumiem że środki czystości kosztują i babcia klozetowa, która sprząta też, ale bez przesady. Te 2 zł to był już szczyt, a teraz to ich doszczętnie popierdoliło.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 06.08.2021 15:23
Toaleta nad morzem 4zl. Zwariowali. Na szczęście nie korzystalam
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.08.2021 11:45
Ktoś tu Polaków z Niemcami pomylił...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.08.2021 07:30
Np w cywilizowanych krajach koło plaży są darmowe, publiczne toalety, więc nie ma sensu srac w krzakach czy sikac w wodzie, płatne toalety gwarantują że znajdą się tacy co będą woleli zaoszczędzić kosztem czystej wody itp
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie