Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz

Ceny w Polsce są na tyle wysokie, że bardziej opłaca się wyjechać za granicę.
Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz
fot. Unsplash (Victor Vasquez & Annie Spratt)
10.07.2021
Zuzanna Niedzielska

Początkowo wszyscy w napięciu czekali na stopniowe znoszenie obostrzeń, aby wreszcie móc udać się na wymarzony urlop i odpocząć po stresującym okresie pandemii. Szybko okazało się, że ceny w Polsce są na tyle wysokie, że bardziej opłaca się wyjechać za granicę, niż spędzać wakacje w kraju.

Zobacz również: Gdzie Polacy wybierają się na urlop? Najpopularniejsze kierunki 2021

Chociaż Polska ma naprawdę sporo do zaoferowania (dostęp do morza, majestatyczne góry, malownicze jeziora i wsie, imprezowe miasta z ogromem atrakcji), to jednak pogoda latem potrafi zaskoczyć, a rachunki za nocleg czy wizytę w restauracji nie napawają optymizmem.

Warto zatem rozejrzeć się, jak sytuacja przedstawia się na całej mapie Europy. Są kraje, w których podczas urlopu możesz poczuć się jak prawdziwy bogacz

Tanie wakacje w Europie: dokąd pojechać na urlop?

Jeśli poruszamy się w obrębie Europy, to w dalszym ciągu nasi wschodni sąsiedzi witają turystów z otwartymi ramionami. W jakich krajach zapłacimy najmniej, a do tego będziemy cieszyć się słoneczną pogodą i zapierającymi dech w piersiach widokami?

Według danych Eurostatu, który przeanalizował ceny w 37 krajach, lista najtańszych państw pod kątem turystycznym przedstawia się następująco:

  1. Albania
  2. Macedonia Północna
  3. Bułgaria
  4. Rumunia
  5. Serbia
  6. Bośnia

Wygląda na to, że znaczą różnicę w cenach odczujemy podczas podróży na Bałkany. Turystycznie tańsze od Polski są również Węgry, Czechy oraz Turcja.

W tym roku należy jednak wziąć pod uwagę obostrzenia związane z przekraczaniem granic i na bieżąco śledzić sytuację odnośnie obowiązku przeprowadzania testów czy odbycia kwarantanny. 

Źródło: Money.pl, artykuł "Najtańsze turystycznie kraje Europy. Tam Polak poczuje się jak Niemiec w Polsce" z dnia 27.06.2019.

Najdroższymi krajami w Europie w dalszym ciągu pozostają Szwajcaria, Islandia oraz Norwegia

Zobacz również: Podróżowanie solo: Strzał w 10 czy totalne rozczarowanie? (SONDA)

Polecane wideo

Niebiański kostium kąpielowy ze skrzydłami anioła. Dziewczyny zakochały się w tym modelu
Niebiański kostium kąpielowy ze skrzydłami anioła. Dziewczyny zakochały się w tym modelu - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 17.02.2022 13:21
Świetny artykuł
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.07.2021 07:58
W biedrze poczujesz się jak bogocz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.07.2021 17:33
Co chwila coś nowego. Mieliśmy dosyć i kupiliśmy z rodziną domek Holenderski. Rewelacja. Już po tygodniu byliśmy na wakacjach. Jak się znudzi i to wszystko się skończy to najwyżej sprzedany. Na razie mamy gdzieś obostrzenia i wysokie ceny za noclegi. Co chwila coś nowego. Mieliśmy dosyć i kupiliśmy z rodziną domek Holenderski. Rewelacja. Już po tygodniu byliśmy na wakacjach. Jak się znudzi i to wszystko się skończy to najwyżej sprzedany. Na razie mamy gdzieś obostrzenia i wysokie ceny za noclegi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.07.2021 12:57
Wszystko fajnie tylko za chwilę zamkną granice
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie