10 polskich imion, które robią furorę za granicą. Usłyszysz je w USA, Francji czy Rosji

Są bardzo popularne na świecie. Sprawdź, czy mowa o Twoim imieniu!
10 polskich imion, które robią furorę za granicą. Usłyszysz je w USA, Francji czy Rosji
Fot. Unsplash
04.06.2021

Wydaje się, że to jednostronna tendencja. Polscy rodzice coraz chętniej nadają dzieciom zagraniczne imiona, ale te występujące tradycyjnie w naszym kraju nie cieszą się popularnością w innych zakątkach świata. Trudno przypuszczać, by Amerykanin, Włoch czy Francuz szukał inspiracji nad Wisłą.

Zobacz również: Twój chłopak ma tak na imię? Nie licz na to, że będzie przykładał się do obowiązków domowych

A jednak. Okazuje się, że imiona królujące w polskich rankingach coraz częściej doceniane są w innych zakątkach globu - informuje eska.pl. Oczywiście to nie kwestia przypadku, bo z takim zjawiskiem mamy do czynienia najczęściej tam, gdzie żyła kiedyś lub nadal prężnie rozwija się Polonia.

Nie oznacza to jednak, że na taki krok decydują się wyłącznie rodzice polskiego pochodzenia. Obcokrajowcy też doceniają nasze imiona.

Jakie polskie imiona są popularne zagranicą?

Stany Zjednoczone

W USA Polonia jest bardzo liczna, więc polskie imiona nie powinny tam nikogo dziwić. Szczególnie dużą popularnością cieszą się dwa męskie: Edward i Stefan. Brzmią dość tradycyjnie, ale są łatwe do wymówienia przez Amerykanów.

Szwecja, Norwegia, Dania

Jak informuje portal, w tych krajach bezkonkurencyjne są polskie imiona żeńskie. Przede wszystkim dlatego, że nie brzmią tam zbyt obco. Przykładem może być Anna-Maria lub Marta.

Włochy, Francja, Hiszpania

W tej części Europy szczególnie upodobano sobie imię Franciszek. Choć można je zapisać w bardziej lokalny sposób, wielu rodziców stawia na typowo polskie brzmienie. Wśród żeńskich dominuje Agnieszka.

Ukraina, Rosja

Na Wschodzie najlepiej sprawdzają się imiona uniwersalne, czyli takie, które funkcjonują w wielu krajach tego regionu. Przykładów nie brakuje - Sonia, Diana, Anastazja czy Igor znane są w Polsce, ale także u naszych sąsiadów.

Znasz jakieś inne?

Zobacz także: Dziwaczne, kontrowersyjne, ośmieszające. Imiona, którymi rodzice naprawdę chcieli nazwać swoje dzieci...

Polecane wideo

Znane Polki, które nie znalazły miłości w kraju. Zakochały się w obcokrajowcach
Znane Polki, które nie znalazły miłości w kraju. Zakochały się w obcokrajowcach - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 06.06.2021 19:14
Brajan, Dżon - to są polskie imiona. Rdzennie polskie. Dżesika, Karina, Nikola - o to jest coś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2021 21:38
Większość to nie są Polskie imiona. Nawet nie spolszczona wersja. Co wy odwalacie i kogo zatrudniacie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2021 17:12
Sonia i Anastazja to właśnie chyba są ruskie imiona, więc co w tym dziwnego że występuje właśnie tam? Edward tak jak ktoś pisze poniżej to żadne tradycyjne polskie imię. Anna Maria to takie uniwersalne że nie wiem nawet skąd ale na pewno nie z Polski, w krajach latynoskich jest sporo dziewczyn o takich imionach. Naprawdę ten artykuł został chyba napisany przez 10 latke lub faktycznie osobę myśląca inaczej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2021 15:59
Czy ten artykul pisał ulomny? Edward pierwsze z brzegu wzięłam i ma pochodzenie germanskie. Reszty mi się nawet nie chce sprawdzać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie