Najpiękniejsze miejsce na Ziemi nareszcie otwiera granice. Lista obostrzeń jest absurdalna

Wygląda na to, że nie mamy czego żałować.
Najpiękniejsze miejsce na Ziemi nareszcie otwiera granice. Lista obostrzeń jest absurdalna
fot. Unsplash (Reiseuhu, Thomas Stadler)
11.05.2021
Zuzanna Niedzielska

Nic dziwnego, że zmęczeni ponad rokiem pracy i nauki zdalnej w czterech ścianach szukamy miejsca na urlop, gdzie moglibyśmy porządnie wypocząć. W dalszym ciągu jednak sytuacja jest niepewna z powodu licznych obostrzeń i zamkniętych granic dla przyjezdnych.

Zobacz również: Podróże w czasie pandemii. Lista krajów, które mają otwarte granice dla Polaków

Tak się składa, że jedno z najbardziej bajkowych miejsc na kuli ziemskiej właśnie otworzyło się dla turystów. Lista obostrzeń jest jednak tak długa, że trzeba się nad tym poważnie zastanowić...

Polinezja Francuska: wakacje w czasie pandemii

Odległa Polinezja Francuska to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Na wyspach możemy podziwiać rajskie krajobrazy i cieszyć się doskonałymi warunkami pogodowymi. To właśnie do niej należą Bora-Bora czy Tahiti, uznawane za mekkę urlopowiczów, również z Polski.

Zanim ogarnie nas radość na wieść, że granice Polinezji Francuskiej znów zostały otwarte dla turystów po miesiącach blokad spowodowanych pandemią koronawirusa, warto uważnie przeczytać wszystkie informacje. W tych trudnych czasach bowiem trzeb aktualizować je na bieżąco. 

Portal fly4free.pl podaje, że aby móc dostać się na teren Polinezji Francuskiej, trzeba wykonać test PCR - nie wcześniej niż 72 h przed przylotem. I tutaj zaczynają się schody. 

Po przekroczeniu granicy turyści będą musieli poddać się następnemu testowi, tym razem antygenowemu. To jednak nie koniec!

W czwartym dniu pobytu należy powtórzyć test PCR i zarówno status ozdrowieńca, jak i szczepionka, nie zwalniają z tych obowiązków. 

Gdy już przejdziemy przez powyższe trzy testy, czeka nas... kwarantanna trwająca 10 dni.

Ale i tak nie mamy czego żałować, ponieważ zgodnie z najnowszymi wytycznymi, do Polinezji Francuskiej wjadą na razie wyłącznie turyści, którzy ostatnie 30 dni przebywali na terenie Stanów Zjednoczonych

Ciekawe, czy znajdą się jacyś chętni.

Zobacz również: Oto ranking najszczęśliwszych krajów na świecie. Jak wypadła w nim Polska?

Polecane wideo

Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020?
Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.05.2021 14:33
Co za czasy...
odpowiedz
Nutella (Ocena: 5) 11.05.2021 14:20
Przecież to nie są wakacje tylko męczarnia. Trzeba by było być idiotą żeby tam jechać. Ja tam jadę nad piękne polskie morze gdzie mogę spędzić normalnie wakacje :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie