Photo Ark 2 - z miłości do zwierząt. Niezwykłe portrety zagrożonych gatunków

Fotograf wierzy, że patrząc tym niezwykłym stworzeniom w oczy, zaczynamy czuć i rozumieć potrzebę troski o nie.
Photo Ark 2 - z miłości do zwierząt. Niezwykłe portrety zagrożonych gatunków
Fot. mat. prasowe (Zdjęcie ANI040-00500 z kolekcji Photo Ark, wykonane przez Joela Sartore & Zdjęcie ANI042-00003 z kolekcji Photo Ark, wykonane przez Joela Sartore)
12.02.2021

Joel Sartore od 25 lat portretuje zagrożone wyginięciem zwierzęta. Udokumentował w ten sposób już 11 230 gatunków, tworząc największą na świecie kolekcję studyjnych zdjęć, w ramach przełomowego projektu Photo Ark. Kulisy jego niecodziennej pracy ukaże premierowa seria „Photo Ark 2" - od piątku 12 lutego w National Geographic, a już teraz zobacz galerię niezwykłych portretów, które powstały z miłości do zwierząt.

Zobacz także: 5 kłamstw, których padłaś ofiarą. Obalamy wodne mity

W ciągu ostatnich 50 lat z naszej planety bezpowrotnie zniknęło aż 60% gatunków dzikich zwierząt. Naukowcy w swoich raportach potwierdzają, że to ostatnia szansa, aby zatrzymać tę niepokojącą tendencję spadkową. Joel Sartore, wielokrotnie nagradzany fotograf National Geographic, zdecydował się działać. Poprzez swoją niecodzienną pracę stara się wzbudzić w ludziach wrażliwość względem istot, o których przetrwanie powinniśmy wspólnie dbać tak, jak o swoje.

Tak powstał niezwykły projekt Photo Ark, w ramach którego Joel pracuje nad największą na świecie kolekcją studyjnych zdjęć zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Misją tego projektu jest inspirowanie do ich ochrony i ratowania naturalnych siedlisk, a także apel o naprawienie szkód, jakie zostały wyrządzone do tej pory. Fotograf wierzy, że patrząc tym niezwykłym stworzeniom w oczy, zaczynamy czuć i rozumieć potrzebę troski o nie. Natomiast ratując je, póki jeszcze mamy na to czas, ocalamy także siebie.

Zobacz galerię zdjęć z kolekcji Photo Ark - projektu stworzonego z miłości do zwierząt.

Polecane wideo

12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”?
12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.02.2021 16:33
Człowiek to największy szkodnik ma Ziemi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie