Turystyka w czasie pandemii: kiedy będzie można wyjechać?

Czy planowanie zagranicznych wyjazdów językowych na najbliższe miesiące ma sens?
Turystyka w czasie pandemii: kiedy będzie można wyjechać?
fot. Annie Spratt / Unsplash
08.02.2021

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju i za granicą każe się zastanawiać, kiedy znów będziemy mogli korzystać z oferty wyjazdów zagranicznych. Pytanie to dotyczy tak wyjazdów rekreacyjnych, jak i zagranicznych obozów językowych organizowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W obecnej covidowej rzeczywistości obostrzenia dotyczące zgromadzeń i przemieszczania się ludności podlegają stałym zmianom determinowanym przez aktualne wskaźniki zakażeń. To prowadzi do sytuacji, w której z dnia na dzień możemy otrzymać informację o odwołaniu dawno zaplanowanego wyjazdu zagranicznego. Jak obecna sytuacja wpływa na turystykę językową?

Turystyka językowa a COVID-19

Zastanawiając się nad możliwością skorzystania z oferty zagranicznych obozów naukowych i szkoleń, warto wiedzieć, że biura turystyki językowej takie jak ATJ Lingwista są cały czas otwarte i na bieżąco monitorują sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie. Pozwala im to na szybkie reakcje na zmiany i informowanie klientów o możliwości skorzystania z danego wyjazdu lub jej braku.

Oczywiście sytuacja różni się w zależności od kierunku docelowego – podczas gdy część kierunków wciąż pozostaje zamknięta dla turystów językowych, inne zaczynają się otwierać lub informują o takich planach na najbliższe miesiące. Bardzo dużo zależy też od wewnętrznych obostrzeń w Polsce.

Mimo planowanych zakazów przemieszczania się ludności na przełomie roku sezon letni wydaje się być coraz bardziej realnym terminem pełnego otwarcia granic, zarówno dla turystów prywatnych, jak i biznesowych. Dlatego biura turystyki językowej koncentrują się przede wszystkim na organizacji wyjazdów letnich. Jednocześnie stale poszukują możliwości organizacji wyjazdów krajowych na czas, kiedy turystyka w ogóle, a w szczególności turystyka zagraniczna, spotyka się z tak poważnymi ograniczeniami. Chociaż szkoły językowe w niektórych krajach, jak Malta czy nawet RPA, przyjmują już teraz kursantów z zachowaniem protokołów sanitarnych. Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, aby wyjechać z Polski teraz i trochę odetchnąć, możesz wyjechać w okresie zimowo-wiosennym 2021.

Na ten moment biuro ATJ Lingwista oferuje szereg profesjonalnych szkoleń i kursów językowych realizowanych online. Jest to oferta kierowana do każdego: do dzieci w wieku od 5 lat, młodzieży oraz dorosłych. Biuro posiada też ciekawe kursy dla klientów biznesowych, którzy – zgodnie z obowiązującymi przepisami – będą mogli korzystać z wyjazdów szkoleniowych. Pozostaje mieć nadzieję, że zaplanowany program szczepień pozwoli na rozluźnienie reżimu sanitarnego w Polsce i w innych krajach.

Planowane wyjazdy językowe a bezpieczeństwo uczestników

Zamknięte granice to nie jedyny powód, który tak znacząco ograniczył aktywność biur turystycznych w ostatnich miesiącach. Wielu klientów tych firm, w tym agencji turystyki językowej, zaniechało swoich planów ze względów czysto profilaktycznych. To całkowicie zrozumiałe. Na przykład biuro ATJ Lingwista wszystkie wyjazdy, które odbyły się od chwili ogłoszenia pandemii, organizowało zgodnie z obowiązującymi w danym czasie rygorami reżimu sanitarnego oraz zdroworozsądkowymi zasadami bezpieczeństwa. O narażaniu uczestników wyjazdów na zajęcia w dużych grupach nie było mowy, zresztą liczne grupy znacznie obniżają walory edukacyjne wyjazdów. W ten sam sposób planowane są wyjazdy na nadchodzące wakacje 2021. O aktualną ofertę i obowiązujące procedury sanitarne warto zapytać, kontaktując się bezpośrednio z biurem.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.02.2021 14:38
Tłoczenie się w popularnych kurortach to nie moja bajka, dlatego zamierzam polecieć enterem do Grecji paczką znajomych. Oczywiście jeśli będzie taka możliwość.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie