Myjesz ręce w samolocie? Po obejrzeniu tego filmiku już nigdy tego nie zrobisz

Nagranie byłej stewardessy jest hitem Sieci.
Myjesz ręce w samolocie? Po obejrzeniu tego filmiku już nigdy tego nie zrobisz
Fot. Pexels.com
31.01.2021

Mycie rąk to bezapelacyjnie jeden z podstawowych elementów higieny i chyba nie trzeba wyjaśniać, dlaczego. O tym, jak ważna jest ta czynność przekonaliśmy się zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Dokładne mycie i dezynfekowanie rąk może pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, nie dziwi więc, że jesteśmy do tego zachęcani na każdym kroku.

Zobacz również: Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić na pokładzie samolotu

W związku z powyższym trudno zrozumieć, dlaczego ktokolwiek mógłby zdecydowanie odradzać mycie rąk. A jednak w ostatnim czasie filmik wyjaśniający m.in. to zagadnienie robi prawdziwą furorę w Internecie. Jego autorką jest była stewardessa, która zdradziła kulisy swojej dawnej pracy. Kobieta opowiedziała, dlaczego mycie rąk w samolocie to wyjątkowo zły pomysł i dodała, czego jeszcze nigdy nie powinno się robić podczas podniebnej podróży.

Fot. Pexels.com

Dlaczego nie powinno się myć rąk w samolocie?

Kat Kamalani to była stewardessa, która prowadzi własny kanał na TikToku. Ostatnio opublikowała nagranie, które z miejsca stało się viralem. Wyjaśniła w nim dlaczego w żadnym wypadku nie należy zamawiać herbaty lub kawy, a jedyne “bezpieczne” napoje to te w butelce lub w puszce. Wszystko sprowadza się do fatalnych warunków sanitarnych.

Zbiorniki z wodą nigdy nie są czyszczone i są po prostu obrzydliwe. My, stewardessy, praktycznie nigdy nie pijemy w samolocie kawy ani herbaty właśnie dlatego, że woda pochodzi z tych zbiorników

- wyjaśniała Kamalani.

Maszyny są rzadko kiedy czyszczone – chyba, że się zepsują. (...) A poza tym... Są tuż obok toalet

- dodała była stewardessa.

@katkamalani

Just promise me you won’t 🤢 #flightattendantlife #travelhacks #traveler #cleaninghacks #influencers #foodhack

♬ original sound - Kat Kamalani

Z tego samego powodu na pokładzie samolotu nigdy nie powinno się myć rąk. Potwierdzają to także badania, np. to przeprowadzone w roku 2019 przez naukowców z uczelni City University of New York, którzy przeanalizowali jakość wody pitnej dostępnej w samolotach kilkunastu różnych linii lotniczych.

Jakość wody pitnej różniła się w zależności od przewoźnika, ale wiele linii lotniczych oferowało swoim pasażerom wodę niezdatną do spożycia

- stwierdzono w badaniu.

Ale to nie wszystko. Aż siedem spośród dziesięciu testowanych linii lotniczych otrzymało za wodę niespełna 3 punkty w 5-stopniowej skali. Na tej podstawie naukowcy doszli do wniosku, że pasażerowie w żadnym wypadku nie powinni myć rąk na pokładzie samolotu, ponieważ woda przeznaczona do tego celu pochodzi z tego samego zbiornika co woda do przygotowywania gorących napojów. Badacze zalecają natomiast dezynfekowanie rąk żelem antybakteryjnym.

Wiedzieliście, że woda w samolotach to aż takie zagrożenie dla zdrowia?

Zobacz również: TEJ jednej rzeczy nigdy NIE powinnaś kupować na lotnisku

Polecane wideo

Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie?
Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Tajna (Ocena: 5) 26.02.2021 15:29
Soki kupili kupili
odpowiedz
Tajna (Ocena: 5) 26.02.2021 15:29
Niedlugo filmy aqurius to sie nie bedziesz denerwowac i zloscic
odpowiedz
Tajna (Ocena: 5) 26.02.2021 15:28
Aqurius obejrzysz nie istna sodoma gomora ja sie nie chxe denerwiwac bardziej niech mi kupia blonnik witalny ok ok
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.02.2021 11:04
szkoda, że jeden człowiek drugiemu serwuje takie smakołyki ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2021 08:48
Zgodzę się z piciem ciepłych napojów - w niektórych samolotach jest opcja podgrzania wody butelkowane bo zagotowaniem tego nie nazwę. O myciu rak nie słyszałam po kilku latach na pokładzie. Wręcz nie wyobrażam sobie tego nie zrobić bo jest taki syf w samolocie!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie