Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne przez wielu traktowane jest jako dodatek do wyjazdu, jednak w rzeczywistości jest to niezbędny dokument, który powinnaś mieć.
Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać?
16.12.2020

Na rynku znajdziesz bogaty wybór ubezpieczeń turystycznych. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać optymalne ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne na wakacje i weekendowy wypad

Nie da się zaprzeczyć, że rzeczywistość w 2020 roku uległa totalnym zmianom i niemal nic nie wygląda tak samo jak wcześniej. Z drugiej strony pokrzepiająca jest myśl, że prędzej czy później wszystko wróci do normy, a my znów będziemy mogli beztrosko podróżować. I choć obecnie wszelkiego typu wyjazdy są znacząco utrudnione lub nawet niemożliwe, to warto czasem wybrać się chociaż na weekend – o ile pozwala na to sytuacja.

Warto pamiętać, że oprócz pakowania czy planowania nieodłącznym elementem przygotowań do każdego wyjazdu powinien być zakup polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie turystyczne przez wielu traktowane jest jako dodatek do wyjazdu, jednak w rzeczywistości to niezbędny dokument, który powinieneś mieć. Ubezpieczenie podróżne zapewnia tobie i twoim bliskim konieczną ochronę podczas urlopu. Dlatego właśnie dobrze wiedzieć, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne.

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

To bez wątpienia najczęściej pojawiające się pytanie dotyczące ubezpieczeń turystycznych. Musisz wiedzieć, że liczba dostępnych wariantów jest naprawdę ogromna, dlatego z pewnością znajdziesz polisę odpowiadającą na wszystkie twoje potrzeby – choć aby zrobić to dobrze, najlepiej poświęcić temu choć chwilę. Pomocne okażą się takie narzędzia jak np. kalkulator ubezpieczeń, który pozwoli oszacować koszt zakupu polisy. Pamiętaj też, aby nie sugerować się ceną ubezpieczenia, a na pewno nie wybierać pierwszej lepszej, najtańszej opcji. Ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj i tak jest tanie, zwykle w przeliczeniu na dzień nie kosztuje więcej niż kawa w miejscu pobytu.

Ponadto przy podróżach w niektóre rejony świata ubezpieczenie turystyczne jest obowiązkowe. Odpowiednie organy regulują wtedy, jaki minimalny poziom ochrony polisa musi gwarantować. Jeśli to możliwe, nie ograniczaj się do tych wskazań, im lepsze ubezpieczenie wybierzesz, tym większym spokojem możesz cieszyć się podczas wypoczynku.

Często uważa się, że nie trzeba ubezpieczać się w czasie wyjazdu z biurem podróży. I o ile prawdą jest, że biuro gwarantuje ci wtedy polisę, to pamiętaj, że zazwyczaj są to niskie sumy gwarantowane, które w wielu przypadkach okażą się niewystarczające. Zawsze dokładnie zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia podróżnego. Zgodnie z niepisaną zasadą zaleca się, aby ubezpieczenie turystyczne przy podróżach na terenie Europy miało kwotę gwarantowaną na poziomie co najmniej 30 000 euro, a przy wyjazdach na inne kontynenty co najmniej 60 000 euro. Zwróć również uwagę, aby ubezpieczenie turystyczne odpowiadało twojemu wyjazdowi. Jeśli wybierasz się w góry i zamierzasz przemierzać szlaki lub w czasie urlopu planujesz uprawiać sporty ekstremalne, wykup lepsze ubezpieczenie o szerszym zakresie.

Zawartość ubezpieczenia podróżnego

Poszczególne polisy różnią się między sobą poziomem ochrony, który określa się także jako zawartość ubezpieczenia. Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane oferty, niemniej właściwie zawsze ubezpieczenie podróżne powinno zawierać przynajmniej 3 typy ochrony:

ubezpieczenie kosztów leczenia – ubezpieczenie to pokrywa m.in. koszty leczenia oraz wizyt lekarskich,

ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) – polisa gwarantuje zabezpieczenie finansowe przy doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu,

ubezpieczenie assistance.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne możesz rozszerzyć o kolejne polisy, zależnie od swoich potrzeb i wymagań. Miej to na uwadze, aby zapewnić sobie i bliskim właściwą ochronę podczas najbliższej podróży.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.12.2020 11:25
reklame robicie,zeby kupowac ubezpieczenia
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie