Większość podróżnych zapomina o jednej ważnej rzeczy. Tobie też się to zdarzyło?

Potem jest już niestety za późno.
Większość podróżnych zapomina o jednej ważnej rzeczy. Tobie też się to zdarzyło?
Fot. Unsplash
28.02.2020

Mądry Polak po szkodzie. Znasz to powiedzenie, prawda? Choć bez wątpienia warto uczyć się na własnych błędach, to przecież niektórych przykrych sytuacji można zawczasu uniknąć. Przykład? Podróże, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. W czasie wyjazdu może wydarzyć się przecież wszystko: wypadek, choroba, kradzież. Warto być przygotowanym na każdą przykrą ewentualność i zawczasu się ubezpieczyć. Niestety, podróżujących można podzielić na tych, którzy pamiętają o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej, oraz na takich, którzy… decydują się na ten krok dopiero wtedy, gdy w czasie wyjazdu przydarzy im się coś złego. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, dzisiejszy artykuł jest właśnie dla ciebie.

Polecamy także: Podróżują po całym świecie zupełnie za darmo. Poznaj Alessię i Jentego, parę autostopowiczów

 

Co to jest ubezpieczenie podróżne?

Ujmując to najprościej: ubezpieczenie podróżne to gwarancja pomocy w razie nieoczekiwanych problemów. W czasie wyjazdu możesz nagle zachorować, mieć wypadek (lub go spowodować i potrzebować pomocy prawnej), możesz zostać okradziony lub zgubić swoje dokumenty. We wszystkich tych przypadkach przyda się wykupione wcześniej ubezpieczenie podróżne.

Przykładowy pakiet ubezpieczeniowy

Na rynku znajdziesz wiele firm ubezpieczeniowych, które oferują różne pakiety. Przykładowa oferta Link4 wygląda następująco:

POKRYCIE KOSZTÓW W RAZIE WYPADKU LUB CHOROBY

Jeśli zachorujesz lub przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance pokryje koszty m.in.:

badań i zabiegów ambulatoryjnych,
zakupu lekarstw i środków opatrunkowych,
hospitalizacji – jeżeli trwa dłużej niż tydzień, pokryjemy koszt podróży i zakwaterowania osoby towarzyszącej,
leczenia stomatologicznego, jeżeli występują ostre stany zapalne lub bólowe,
transport osoby ubezpieczonej między placówkami medycznymi,
poszukiwań i ratownictwa,
opieki nad dziećmi i zwierzętami w czasie hospitalizacji osoby ubezpieczonej.

REKOMPENSATA FINANSOWA, JEŚLI SPOWODUJESZ SZKODY

Zapewniamy również ochronę na wypadek wyrządzenia szkód finansowych osobie trzeciej, dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wypłacimy rekompensatę finansową poszkodowanej osobie.

Ubezpieczenie NNW - ŚWIADCZENIE W PRZYPADKU USZCZERBKU NA ZDROWIU

W pakiecie oferujemy również ubezpieczenie NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków, które zabezpieczy Cię finansowo na wypadek trwałych całkowitych lub częściowych uszczerbków na zdrowiu, jakich możesz doznać za granicą.

Ubezpieczenie bagażu podręcznego - ODZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY BAGAŻ

Jeżeli wystąpi opóźnienie w dostarczeniu bagażu podróżnego powyżej 6 godzin, zwrócimy wydatki poniesione na zakup niezbędnych środków higieny osobistej, leków oraz artykułów spożywczych.

Transport do bezpiecznego miejsca TRANSPORT DO BEZPIECZNEGO MIEJSCA W CZASIE ZAGROŻENIA

W przypadku epidemii, wojny, ataku terrorystycznego, rewolucji, katastrofy naturalnej, zwrócimy koszty transportu do najbliższego bezpiecznego miejsca oraz koszt zakwaterowania lub wcześniejszego powrotu do domu.

UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNE DOSTOSOWANE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

sportów letnich oraz zimowych,
sportów wysokiego ryzyka,
bagażu,
sprzętu sportowego i elektronicznego.

Assistance samochodu PODRÓŻ WŁASNYM SAMOCHODEM

UBEZPIECZENIE MIENIA POZOSTAWIONEGO W MIESZKANIU NA CZAS PODRÓŻY

Dzięki ubezpieczeniu mienia pozostawionego w mieszkaniu na czas Twojej nieobecności, zaoszczędzisz sobie i swojej rodzinie stresów związanych ze skutkami włamania, kradzieży czy nawet pożaru.

Jak widać pakiet ubezpieczeń jest naprawdę szeroki i gwarantuje nam komfort podróżowania. Nie musimy martwić się, że zostaniemy pozostawieni na pastwę losu, jeśli (odpukać!) na wyjeździe przydarzy nam się jakaś nieoczekiwana sytuacja.

Jak wykupić ubezpieczenie podróżne?

Możesz to zrobić drogą tradycyjną lub przez Internet. Kiedy najlepiej się ubezpieczyć? - Polacy lubią ubezpieczać się „last minute” 58 proc. naszych rodaków robi to 2-7 dni przed wyjazdem, 12 proc. w terminie 8-14 dni przed planowaną podróżą. Są i tacy, którzy szukają ubezpieczenia nawet dzień przed swoim wyjazdem – robi tak blisko 8 proc. Polaków – czytamy na fly4free.pl.

Niektórzy z kolei wykupują polisę dopiero w dniu wyjazdu, zostawiając ten krok dosłownie na ostatnią chwilę. To dość ryzykowny krok, zwłaszcza że warto dokładnie przeczytać ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego i zastanowić się, która z opcji będzie dla nas najbardziej przydatna. Nie ulega natomiast wątpliwości, że lepiej zrobić to późno niż wcale.

Zobacz także: To właśnie tam najbardziej chcemy podróżować. 10 najpopularniejszych kierunków według wyszukiwań w Google

Polecane wideo

Oto uczestnicy „Hotelu Paradise”. Jedna z singielek zawróciła w głowie dosłownie wszystkim mężczyznom
Oto uczestnicy „Hotelu Paradise”. Jedna z singielek zawróciła w głowie dosłownie wszystkim mężczyznom - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2020 12:50
Wszystko pięknie,ładnie,tylko dlaczego myślicie ludziom oczy. Tak naprawdę to wy musicie najpierw wyłożyć kilka tysięcy euro za koszty leczenia,a dopiero po powrocie do kraju przedstawić wypisy ze szpitala czy inne konsultacje. Absurd,bo kto ma tyle przy sobie w trakcie podróży? Ja napewno nie. Tylko raz wykupiłam ubezpieczenie do ZEA, ale nie daj Boże jakby się coś stało to niewiem skąd bym wzięła np. 10 tys euro na cito
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie