Wyjeżdżasz na urlop? Oto lista rzeczy, których nie może zabraknąć w twojej walizce

Nie zapomnij o żadnej z nich!
Wyjeżdżasz na urlop? Oto lista rzeczy, których nie może zabraknąć w twojej walizce
fot. Arne Hasanovic / Unsplash
15.05.2019

Zbliża się sezon wakacyjny. Czy chcemy tego czy nie, wszelakiej maści specjaliści od zdrowia twierdzą, że każdy z nas potrzebuje przerwy. Najlepiej takiej, gdy większość naszych codziennych, rutynowych działań zostanie zamieniona w poznawanie nowych miejsc czy wypoczywanie w niecodziennej przestrzeni. By na taki wyjazd, czy krótszy, czy dłuższy, dobrze się przygotować, warto zabrać ze sobą kilka rzeczy, które ułatwią nam życie i sprawią, że urlop będzie jeszcze lepszy!

Odpowiednia odzież i obuwie

Zestawy ubrań na podróż będą inne i uzależnione od miejsca, do którego się wybieramy. Nieco inną garderobę weźmiemy ze sobą nad morze, a inną w góry. Odmienny strój będzie funkcjonować na polskim kempingu, a zupełnie inny w eleganckim kurorcie. Zawsze jednak warto mieć ze sobą coś ciepłego i coś wodoodpornego. Solidne buty, klapki na basen, kąpielówki, strój bardziej formalny i dres na chłodniejsze wieczory. Pamiętajmy jednak, że elegancja to dostosowanie stroju do okoliczności, więc nie strójmy się tam gdzie nie jest to wskazane, ale też nie bądźmy zbyt wyluzowani.

Saszetka z dokumentami

Dowód osobisty, paszport, wiza (jeśli jest konieczna), ubezpieczenie podróżne, książeczka szczepień (jeśli musieliśmy wykonać obowiązkowe szczepienia przed wyjazdem), legitymacja studencka lub szkolna (są miejsca, które honorują zniżki). Wszystko to, razem z żelaznym zapasem gotówki (nie wszędzie można płacić kartą) możemy bezpiecznie umiejscowić w saszetce, którą zawsze będziemy mieć przy sobie. Jeśli pakujemy się w walizkę, która może po drodze zaginąć, warto jest pomyśleć o przydatnym wynalazku, takim jak adresatka do bagażu. Pamiętajmy też, by nie umieszczać całej gotówki w jednym miejscu. Jeśli zdarzy się kradzież, nie stracimy wówczas wszystkiego.

Głośniki bluetooth LG z serii PK - zdjęcie zrobione smartfonem LG V40

Głośnik Bluetooth

Każdy lubi słuchać muzyki. Warto mieć możliwość cieszenia się ulubionymi dźwiękami gdziekolwiek będziemy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może okazać się dobry głośnik Bluetooth - poręczny, kompaktowy, taki który zmieści się do bagażu. Ważne, żeby dawał nam możliwie jak najlepsze doznania, a to wiąże się z jakością wykonania i wynikającym z niej eleganckim brzmieniem. Najbardziej wymagającym miłośnikom muzyki, nie uznającym tego typu urządzeń za pełnoprawny odsłuch, wychodzi naprzeciw firma LG ze swoimi nowymi głośnikami, które powstały we współpracy z legendą hi-fi Meridian Audio. Urządzenia z serii XBOOM, modele: PK3, PK5, PK7, są różnej wielkości i mają różną moc, ale wszystkie grają świetnie i mogą stanowić znakomite uzupełnienie naszej wakacyjnej podróży.

Powerbank

Czy chcemy tego, czy nie, dziś jesteśmy uzależnieni od telefonu komórkowego. Możemy mieć w nim wszystko, co niezbędne w podróży. Od kompasu, przez przewodniki, GPS, Google Lens, informacje o noclegach i remontach na drogach. By jednak to urządzenie działało sprawnie i nie rozładowało się w najmniej odpowiednim momencie, potrzebny nam będzie dobry, solidny i pojemny powerbank. Od niego możemy naładować naszego smartfona, gdziekolwiek jesteśmy!

Kosmetyki

Niektórzy używają tylko mydła, szamponu i dezodorantu, inni ciągną ze sobą całą torbę kosmetyczną. Niezależnie od naszych upodobań, jakieś kosmetyki na wakacje zabrać trzeba i dobrze by było, gdyby miały one gabaryt podróżny, czyli były w wersji mniejszej niż ta, z której korzystamy na co dzień. Szczególnie jeśli w podróż wybieramy się samolotem, a jak wiadomo, na pokład nie można wnosić większego litrażu niż maksymalnie 100 ml w jednym naczyniu i 1 litr płynów w sumie. Znakomitym uzupełnieniem naszych pakunków będą: kremy z filtrem do opalania, kremy na ewentualne poparzenia słoneczne, płyn na komary oraz zestawy higieniczne do dezynfekcji rąk w plenerze gdzie nie ma wody bieżącej, lub gdy przyjdzie nam korzystać z publicznej toalety.

Lekarstwa

Jeśli przyjmujemy stale jakieś leki, powinniśmy zadbać o ich odpowiednią ilość, która wystarczy nam na wakacjach (najlepiej z małym zapasem), uniwersalne środki medyczne (przeciwbólowe, przeciwzapalne, odkażające). Dobrze by było uzupełnić naszą apteczkę o podstawowe zestawy opatrunkowe, gdyby np. zdarzyło się jakieś głębsze skaleczenie, a do najbliższej placówki medycznej jest stanowczo za daleko.

Inne rzeczy, które warto wziąć na wakacje

Zależnie od tego, czy jedziemy sami, z partnerem, czy z rodziną, nasze podróżne wyposażenie będzie zróżnicowane. Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę: kosmetyki dla najmłodszych, ochronę przed słońcem i coś, co zajmie czas dziecka w podróży. Chyba, że lubimy marudzenie. Jeśli jedziemy nad morze, weźmy ręczniki plażowe, torbę termiczną, strój kąpielowy, etc. Jeśli w góry: sprzęt górski, solidne buty i folię NRC na wypadek konieczności ogrzania się w sytuacji awaryjnej. Warto też pomyśleć o czasie wolnym i spakować tak przydatne rzeczy jak: sprzęt sportowy, książka, gry planszowe, karciane itd. Nigdy nie wiadomo, jaka będzie sytuacja na miejscu i czy pogoda na pewno dopisze, a przecież zawsze przyjemnie jest sobie urozmaicić wolny czas. Wpatrywanie się w ekran telefonu komórkowego z pewnością nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Materiał partnera

 


Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie