Nocleg w najbardziej romantycznym miejscu na świecie. Marzą o tym wszyscy zakochani!

Airbnb oferuje nocleg w domu Julii ze sztuki Szekspira. Co trzeba zrobić, żeby znaleźć się tam w Walentynki?
Nocleg w najbardziej romantycznym miejscu na świecie. Marzą o tym wszyscy zakochani!
fot. Airbnb
31.01.2020

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, a popularny portal noclegowy Airbnb oferuje zakochanym niezwykłą noc w domu Julii z najbardziej romantycznej sztuki na świecie. Właśnie ta kamienica pochodząca z 1300 roku zainspirowała Szekspira do napisania jego ponadczasowej sztuki. Zakochani mogą spędzić w niej noc pod jednym warunkiem.

Zobacz też: Powstaje hotel dla miłośników... sera. Znajdą się chętni?

Dom ze sztuki Szekspira na Airbnb

Po raz pierwszy trzynastowieczna kamienica w Weronie we Włoszech zostanie oddana do użytku gości. Casa di Giulietta znajduje się w centrum miasta i powszechnie uważana jest za prawdziwy dom głównej bohaterki. W domu Julii znajduje się oryginalne łóżko, które pojawiło się w filmie Zeffirellego "Romeo i Julia" z lat 60. 

fot. Airbnb

Jak podkreśla burmistrz Werony, Federico Sboarina, dom Julii jest najważniejszym muzeum w mieście, które przyciąga rocznie miliony odwiedzających, a współpraca z Airbnb ożywia powszechnie znaną szekspirowską opowieść w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie oferowano.

fot. Airbnb

Każdy kto marzy o spędzeniu Walentynek w Casa di Giulietta musi napisać list w języku angielskim adresowany do Julii i opisać własną historię miłosną. Wszelkie informacje znajdują się na  portalu airbnb. Zakochani mają czas do 2 lutego.

fot. Airbnb

Oprócz samego noclegu, zwycięzców czeka również wykwintna kolacja, wycieczka po mieście oraz odwiedziny Juliet Club, który od wielu lat zajmuje się obsługą poczty Julii. Do klubu należą wolontariusze, którzy odpowiadają na każdy list wysłany do Julii, tym samym promując miasto Werona oraz podtrzymując tę piękną tradycję. 

Zobacz też: Goshiwon to coraz popularniejszy sposób na tani nocleg. Budzi jednak wiele wątpliwości

Polecane wideo

To jeden z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Wszyscy chcą tam spędzić noc
To jeden z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Wszyscy chcą tam spędzić noc - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie