Boisz się latać? Oto 5 sposobów, które pomogą Ci uporać się ze strachem

Nie taki diabeł straszny, jak go malują!
Boisz się latać? Oto 5 sposobów, które pomogą Ci uporać się ze strachem
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/607141593495002206/)
20.01.2020

Dla niektórych z nas podróż samolotem to ogromne przeżycie. Unoszenie się kilkadziesiąt kilometrów nad ziemią wywołuje w nas różne uczucia: ekscytację, ciekawość, ale też lęk i strach. Strach przed lataniem może wynikać z lęku wysokości lub obawą przed katastrofą. Jeżeli chcesz pozbyć się lęku przed kolejną podróżą służbową lub wakacjami, zobacz najpopularniejsze sposoby stewardess na radzenie sobie ze strachem przed lataniem.

Zobacz też: 4 symptomy podróży samolotem i jak im zaradzić

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/AcYQS5VtoEkU33eYXzwyRQYhzwrJc_JzjdvsaJkhn5P47d1Bwxw07p8/)

5 sposobów, dzięki którym pozbędziesz się strachu przed lataniem

1. Wyśpij się przed podróżą i unikaj alkoholu

Wystarczająca ilość snu i dobre odżywianie pozwoli Ci w trzeźwym myśleniu i stawieniu czoła swoim obawom. Dużą rolę odgrywa również nawodnienie organizmu i ograniczenie alkoholu. Każdy drink w samolocie równa się dwóm drinkom na ziemi, a wszystkiemu winne jest ciśnienie. Ból głowy i złe samopoczucie może spotęgować Twój strach i wywołać niepokój.

2. Zajmij się czymś

Dla niektórych najstraszniejszymi momentami podczas latania jest start i lądowanie samolotu. To wywołuje w ludziach największą panikę, zwłaszcza, gdy start czy lądowanie nie jest zbyt łagodne. Dlatego zamiast panicznie wciskać się w fotel, rób czynności, które sprawiają Ci przyjemność. Poczytaj książkę, gazetę albo posłuchaj ulubionej muzyki, która Cię zrelaksuje i odpręży. 

3. Wysiłek fizyczny przed lotem

Wycisk na siłowni, poranne albo wieczorne bieganie uwalnia w nas endorfiny i sprawia, że kiedy ochłoniemy czujemy się zrelaksowani. Dlatego przed każdą podróżą postaraj się być aktywna fizyczna, aby lot był dla Ciebie momentem odprężenia.

4. Skup się na faktach

Osoby, które boją się latać w głowie zawsze mają najczarniejszy scenariusz. W rzeczywistości samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu, a turbulencje są zupełnie normalnym zjawiskiem i w znacznej większości przypadków nie stanowią one żadnego zagrożenia. Zapoznanie się ze zjawiskami, jakie mogą zajść podczas lotu, statystykami oraz ciekawostkami na temat latania, może pomóc uporać Ci się ze strachem.

5. Stwórz własną playlistę

Muzyka potrafi nas zrelaksować jak nic innego. Dlatego nie zapomnij o słuchawkach i stworzeniu własnej playlisty, która zawsze poprawia Ci nastrój. Podczas lotu załóż słuchawki i zanurz się w dźwiękach ulubionych piosenek.

Zobacz też: Czeka Cię długa podróż? Bez TYCH rzeczy lepiej nie wsiadaj do samolotu

Polecane wideo

Bez TYCH rzeczy lepiej nie wsiadać do samolotu
Bez TYCH rzeczy lepiej nie wsiadać do samolotu - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.01.2020 00:09
Ja nienawidzę lądowania, start nie jest taki straszny, bo jest fajne uczucie ,,jechania windą,, do góry, natomiast uczucie przy lądowaniu nie jest dla mnie przyjemne, bo mam wrażenie spadania i to ciśnienie rozsadzające uszy....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2020 09:22
a ja samego lotu się nie boję, start wręcz uwielbiam. natomiast lotnisko, bramki, kontrole, kolejki, tłum ludzi i uciekający czas... to mnie zawsze bardzo stresuje - blednę, jest mi słabo w takim tłumie ludzi i tracę orientację.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2020 07:41
Do dupy te porady, co wy wiecie o lataniu. W ten sposób to zachowują się w samolocie ludzie, którzy nie boją się latać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2020 06:08
Ale porady.. Zajmij się czymś.. Bez komentarza
odpowiedz

Polecane dla Ciebie