Jeden z europejskich krajów zmienił nazwę! Wszystko z powodu złych skojarzeń

W ten sposób chcą polepszyć swój wizerunek.
Jeden z europejskich krajów zmienił nazwę! Wszystko z powodu złych skojarzeń
Fot. Unsplash
08.01.2020

Persja, Birma, Rodezja. Co łączy ze sobą ten państwa? To, że... nie istnieją. A przynajmniej nie pod tymi nazwami. W 1935 roku Persja stała się Iranem, w 1989 roku Birma przekształciła się w Mjanmę, a od 1980 roku Rodezja jest znana jako Zimbabwe. Teraz do listy krajów, które oficjalnie zmieniły nazwę należy dopisać jeszcze jeden, i to zdecydowanie mniej egzotyczny. 

Zobacz również: Polska zajęła 1. miejsce w światowym rankingu. Niestety jest to poważny problem

Z początkiem roku 2020 przestała bowiem istnieć Holandia, a przynajmniej pod tą nazwą. Od 1 stycznia ten europejski kraj będzie znany jako Niderlandy. Taką decyzję podjął tamtejszy rząd, którego siedziba znajduje się w Hadze. Ta zmiana dla wielu osób na całym świecie była prawdziwym szokiem. Teraz dowiadujemy się, co za nią stoi. 

Okazuje się, że władze Holandii postanowiły zmienić oficjalną nazwę kraju na Niderlandy, ponieważ ta poprzednia wywoływała skojarzenia niekorzystne, a wręcz krzywdzące dla wizerunku państwa. Turyści z całego świata, którzy rokrocznie masowo odwiedzają ten kraj, kojarzą go przede wszystkim z łatwo dostępnymi narkotykami oraz prostytucją (która w Niderlandach jest legalna). Rządzący mają nadzieję, że dzięki zmianie nazwy zmieni się także postrzeganie dawnej Holandii.  

Fot. Unsplash.com

Rządzący chcą przenieść międzynarodową uwagę skupioną aktualnie na pewnych aspektach życia w Holandii, jak słynący z narkotyków i seksu Amsterdam, a skupić ją na ”lepszych”, związanych już z Niderlandami 

- donosi dziennik ”The Guardian”. 

A co na ten temat sądzą główni zainteresowani, czyli Holendrzy? Z przeprowadzonego niedawno badania wynika, że 56 proc. obywateli dawnej Holandii przebywając za granicą i tak mówi o sobie, że “pochodzą z Niderlandów”. 42 proc. ankietowanych określa swój kraj mianem Holandia. Zaledwie 14 proc. badanych udzieliło odpowiedzi, że pochodzą z Niderlandów (w rozumieniu regionu historycznego). Tylko 1 na 5 ankietowanych popiera próby zmiany wizerunku kraju. Aż 74 proc. badanych jest zdania, że rząd powinien raczej zająć się innymi sprawami. 

A wy jak oceniacie zmianę nazwy z Holandia na Niderlandy? Myślicie, że to dobry pomysł? 

Zobacz również: W jakich krajach kobietom żyje się najlepiej? Polsce niestety wciąż daleko do czołówki

Polecane wideo

Horoskop chiński na 2020 rok. Co czeka Cię w roku Szczura?
Horoskop chiński na 2020 rok. Co czeka Cię w roku Szczura? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.01.2020 18:07
Przecież od zawsze to są Niderlandy, a Holandia jest po prostu częścią Niderlandów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2020 16:53
Zmiana nazwy kraju ma magicznie zmienić sposób w jaki jest postrzegany? Serio? Trochę komedia. Jeśli ktoś kojarzył Holandię z narkotykami i prostytutkami, nic się w tym temacie nie zmieni. Teraz po prostu będzie z nimi kojarzył Niderlandy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie