Goshiwon to coraz popularniejszy sposób na tani nocleg. Budzi jednak wiele wątpliwości

Popularny w Azji i Europie, czy ma szansę sprawdzić się w Polsce?
Goshiwon to coraz popularniejszy sposób na tani nocleg. Budzi jednak wiele wątpliwości
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/naldojesusm/)
05.01.2020

Goshiwon to zjawisko, które wywodzi się z Azji i staje się coraz popularniejsze również w wielu miastach europejskich. Tanie nocowanie odgrywa dla wielu podróżujących ogromną rolę, dlatego powstały mini mieszkania, które wyposażone są w najistotniejsze rzeczy, zajmując przy tym minimalną przestrzeń. Osoby cierpiące na klaustrofobię raczej nie odważyłyby się tam zamieszkać. Zobaczcie, jak wygląda mieszkanie typu goshiwon!

Zobacz też: Ten prosty trik sprawi, że wreszcie wyśpisz się w hotelowym pokoju

Goshiwon - sposób na tanie nocowanie

Goshiwon to bardzo małe, jednopokojowe przestrzenie, które w latach 70. w Korei służyły głównie za miejsca noclegowe dla studentów, którzy przygotowywali się do egzaminów wstępnych. Mieszkania mikroskopijnej wielkości zawierają najpotrzebniejsze meble i sprzęty, takie jak łóżko, toaletę, prysznic czy lodówkę. Ich wielkość ogranicza się do zaledwie kilku metrów kwadratowych! Z czasem taki sposób na tani nocleg stał się coraz bardziej popularny przez turystów, którzy chcieli zaoszczędzić na hotelu.

Obecnie mieszkania typu goshiwon pojawiły się już w wielu miastach Europy. Ciekawi jesteśmy, czy sprawdziłyby się również w Polsce. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Odważylibyście się na nocleg w tak przytłaczającym pomieszczeniu?

Zobacz też: Powstał pierwszy hotel tylko dla kobiet. Mężczyźni nie mogą się nawet do niego zbliżyć

Polecane wideo

Zwiedzają cały świat, robią piękne zdjęcia, a przy tym są... zupełnie nadzy. Para nudystów w podróży podbija Instagram
Zwiedzają cały świat, robią piękne zdjęcia, a przy tym są... zupełnie nadzy. Para nudystów w podróży podbija Instagram - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Marie Rose (Ocena: 5) 08.01.2020 19:24
w polsce sa takie tylko mniej eleganckie wystarczy poszukac np na memak sa
odpowiedz
Krzysiek (Ocena: 5) 06.01.2020 14:12
W Polsce na osobę przypada tylko 28,2 m kw. mieszkania, podczas gdy średnia europejska to blisko 40 m kw/osobę. W malutkiej Danii średnio na 1 osobę przypada 60m2. W Polsce jak widać niektórzy nawet płacą za mieszkanie, które oferuje im gorsze warunki niż skazanym w więziennych celach. Na przykład we Francji przestrzeń mieszkalna w celi przypadająca na jednego więźnia kształtuje się w granicach od 4,7 do 9 m2, w Wielkiej Brytanii od 4,5 do 7 m2, w Hiszpanii od 9 do 10 m2, zaś we Włoszech od 7 do 9 m2 (dla cel jednosobowych stosuje się tę zwiększoną powierzchnię/osobę (np. 10 m2 dla 1 osoby w Hiszpanii)). Polska miała problemy, bo rekomendacja Europejskiego Komitetu do Spraw Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu (CPT) nakłada obowiązek powierzchni co najmniej 4m2 na więźnia w celi wieloosobowej i co najmniej 6 m2 w celach jednoosobowych, nie wliczając powierzchni kącików sanitarnych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2020 11:17
Gliwice 13m2 za 150tys
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2020 15:07
Spoko, widziałam w Sosnowcu "lokal użytkowy" mieszkanie w pełni urządzone (C.O., okno, prysznic, płyta indukcyjna, łóżko, szafka, mini lodówka) za 35.000 o powierzchni 7 metrów 😂 oczywiscie ktoś to kupil
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2020 11:13
taki jest skutek rozmnażania się na potęgę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie