Na lotnisku nie musisz się nudzić

Godziny oczekiwania na samolot można efektywnie wykorzystać, zaopatrzyć się w kilka przydatnych rzeczy i załatwić sobie dobre miejsca na pokładzie.
Na lotnisku nie musisz się nudzić
06.07.2008

Wizyta na lotnisku to nieodłączna część wakacyjnych wypraw. Zwykle kojarzy się z nudą, ale dzięki naszym wskazówkom spędzisz ten czas efektywnie i zyskasz co nieco, np. dobre miejsce w samolocie.

Ubierz się ładnie, ale wygodnie. Nie obwieszaj się metalem, żeby nie musieć się rozbierać przy bramkach. Zjaw się na lotnisku wcześniej, nie będziesz stała w gigantycznych kolejkach i błyskawicznie przebrniesz przez odprawę. Poza tym będziesz miała szansę zdobyć miejsca w klasie ekonomicznej, przy drzwiach awaryjnych. Jest tam więcej miejsca, co zapewnia wygodniejszy lot.

Podczas długich lotów proś o środkową sekcję z przodu samolotu - tam znajduje się pusta przestrzeń na kojec dla niemowlaków. Jeśli będziesz miała szczęście i żadna mama z dzieckiem się nie pojawi, przestrzeń będzie twoja.

Jeśli chodzi o bagaż podręczny, twój mininiezbędnik to: woda termalna, krem nawilżający, butelka wody mineralnej i coś do czytania. Sugerujemy raczej książkę niż gazetę - jest dłuższa, więc nie skończy się tak szybko.

Ale wróćmy na lotnisko. Sklepy w strefie wolnocłowej to prawdziwa rozkosz dla miłośniczek zakupów. Uzupełnij zapas kosmetyków, spraw sobie jakiś mały prezent, coś ponadczasowego, tylko może nie Chanel 5 - są zdecydowanie przereklamowane ;).

Polecane wideo

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 21:10
w listopadzie lecę ze znajomymi do Kanady. I właśnie znalazłam fajny artykuł, gdzie są porady jak nie nudzić się na lotnisku i informacje o lotniskach w Toronto i Vancouver: lotniczapolska.pl/Lotnisko-%E2%80%93-co-robic-by-zabic-nude,21336.My lecimy do Toronto i czytałam, że na lotnisku jest park jurajski i ogólnie jakaś galeria sztuki, wiec wakacje zaczynamy już intensywnie, już na lotnisku ;D.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.01.2011 13:35
wode mineralną? Termalną? Chyba żartujecie, przecież każą wam to wywalić... co za bzdury
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2010 09:58
Moja babcia ciocia ( mieszka w Anglii) i jest po operacji kolana i ma w nodze jakieś żelastwo i za każdym razem na lotnisku biorą ją na specjalną kontrolę, gdzie im tłumaczy, co i jak. I tak jest za każdym razem, jak gdzieś leci.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2008 18:48
Najlepsze przetrwanie lotu,to sen... ;) a jutro znowu 2,5 godziny do Anglii... Bleh... ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2008 13:51
... [quote="Lauretta12"]ja zawsze nudzę okropnie się na lotnisku a w ,,bramce" zawsze mam problem bo mam kolczyk w języku i pępku z uszu wyjmuje ale z jezyka i pepka nie. a sklepy w strefie wolnocłowej są ok jak zapomne komuś kupić prezent wracając z wakacj to tam kupuje :))[/quote] ...ja również mam kolczyk w pępku i w uszach, pierścionek do tego...i nie miałam żadnego problemu przejść przez bramkę, jeżli chodzi o to... pytałam sie czy mam zdjąć ..ale Pani strażniczka mnie poinformowała, że jest to zbyt mała ilość i nie trzeba...za to doczepili sie do paska, kurteczki z metalowymi guzikami i ściągnąć buty mi kazali buty....z kosmetykami było ok. bo nie przekraczały pojemności 100ml...za to krem koleżanki nie spełnił tego kryterium i wylądował w koszu...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie