Miejsce w samolocie obok płaczącego dziecka? Ta linia lotnicza pokaże Ci, jak tego uniknąć

Na taką opcję czekało mnóstwo pasażerów. Ale nie wszyscy są zadowoleni.
Miejsce w samolocie obok płaczącego dziecka? Ta linia lotnicza pokaże Ci, jak tego uniknąć
Fot. Unsplash
30.09.2019

Podróżowanie z małym dzieckiem potrafi być nie lada wyzwaniem. To nie tylko sprawa skomplikowana logistycznie (zwłaszcza, kiedy dziecko jest na tyle małe, że musi być przewożone w wózku albo noszone w nosidełku), ale także wykańczająca dla rodziców, którzy muszą nieustannie zabawiać malucha i zajmować jego uwagę, kiedy zmęczone i zdenerwowane dziecko zaczyna marudzić. 

Zobacz również: LIST: „Wróciłam do kraju na Święta. Przez cały lot wrzeszczało mi nad głową polskie dziecko”

Nie dziwi więc, że wielu pasażerów na widok rodziców z małymi dziećmi przewraca oczami z niezadowoleniem i robi wszystko, by zająć miejsce jak najdalej od takiej gromadki. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Kupując np. bilet na samolot skąd mamy wiedzieć, kto będzie naszym najbliższym współpasażerem? Pewna japońska linia lotnicza postanowiła pochylić się nad tym problemem. Przewoźnik Japan Airlines usprawnił system rezerwacji elektronicznej, wprowadzając funkcję, która pozwala zobaczyć, które miejsca na pokładzie samolotu zajmują dzieci do 2. roku życia 

Linia lotnicza zastrzegła jednak, że narzędzie nie jest niezawodne. Ikona może się nie pojawić np. gdy w ostatniej chwili nastąpiła zmiana samolotu. Przewoźnik zwrócił też uwagę, że nowa funkcja nie gwarantuje, że pasażerowie nie będą w stanie słyszeć płaczu dziecka podczas lotu, nawet jeśli nie zajmą miejsca bezpośrednio obok malucha. 

Po ogłoszeniu ten nowej funkcjonalności przez Japan Airlines wielu internautów publicznie chwaliło decyzję przewoźnika. Jedną z takich osób jest biznesmen Rahat Ahmed, który napisał na Twitterze: 

Dziękuję, Japan Airlines, za ostrzeganie mnie przed tym, w których miejscach dzieci planują krzyczeć i wrzeszczeć podczas 13-godzinnej podróży. Taka opcja powinna być obowiązkowa. Quatar Airlines, uczcie się. Dwa tygodnie temu miałem obok siebie trójkę krzyczących dzieci na trasie z lotniska JFK do Doha. 

Jednak część podróżujących jest zdania, że takie rozwiązanie to dyskryminacja rodziców podróżujących z małymi dziećmi, którzy przecież też muszą w jakiś sposób przemieścić się z punktu A do punktu B. 

Podróżowałem z 8-miesięcznym synkiem do Perth linią Qatar Airlines, a załoga była wspaniała, zmieniała się, żeby pomóc nam go kołysać, karmić itp. Zapewniam, że latanie z niemowlęciem jest niesamowicie stresujące dla rodziców, a świadomość, że inni ludzie nas oceniają tylko pogarsza sprawę. 

Po tym, jak sam zostałem ojcem, stałem się bardzo empatyczny w stosunku do rodziców podróżujących z dziećmi.  

Wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi! Ludzie, którzy nie są w stanie znieść siedzenia obok małych dzieci powinni wyluzować i postarać się być wyrozumiałymi. Na świecie są naprawdę są o wiele gorsze rzeczy niż siedzenie obok płaczącego dziecka. 

A wy co uważacie o pomyśle Japan Airlines? Skorzystalibyście z takiej opcji? Czy inni przewoźnicy też powinni wprowadzić takie rozwiązanie? 

Zobacz również: Pasażerka wyrzucona z samolotu. Nie chciała siedzieć obok płaczącego dziecka

Polecane wideo

Te zdjęcia z porodówki miały wyglądać zupełnie inaczej. Wszyscy płaczą na ich widok
Te zdjęcia z porodówki miały wyglądać zupełnie inaczej. Wszyscy płaczą na ich widok - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Otaku (Ocena: 5) 25.02.2020 12:28
W Japonii nawet 2 latki potrafia trzymac budzie na kłudke a jak chca bajki na tablet w metrze to TYLKO W SŁUCHAWKACH I CICHO
odpowiedz
Lambadziara (Ocena: 5) 02.10.2019 22:20
Gdybym miała lecieć 13 godzin obok bachora to chyba wyskoczyłabym za drzwi. Bez spadochronu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2019 00:20
W końcu bez purchlakow na pokładzie 😁
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2019 10:29
Gorsze od niegrzecznego dziecka jest tylko niereagowanie rodziców.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2019 00:11
To ja wolę siedzieć obok płaczącego dziecka niż obok gościa który od razu jak wsiądzie to się nawali. Czy opcja unikania pijaków będzie dostępna?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie