Najbardziej niebezpieczne lotniska świata. Aż strach lądować!

To prawdziwie ekstremalne przeżycie.
Najbardziej niebezpieczne lotniska świata. Aż strach lądować!
fot. unsplash
16.09.2019

Osoby, które boją się latać powinny unikać lądowania na najbardziej niebezpiecznych lotniskach świata. Skąd wynika ich niebezpieczeństwo? Jedne mają niezwykle krótkie pasy startowe, inne położone są w dość specyficznych miejscach. Dla osób, które lubią adrenalinę to z pewnością ciekawe i emocjonalne przeżycie. Poznajcie sześć najbardziej niebezpiecznych lotnisk świata.

Zobacz też: Gdzie Polacy wypoczywają najczęściej? Oto najpopularniejsze kierunki 2019

6 najbardziej niebezpiecznych lotnisk świata

1. Lotnisko Barra w Szkocji

To jedno z niewielu lotnik, które położone jest na plaży. Co ciekawe loty uzależnione są od odpływów i przypływów, ponieważ w trakcie przypływów całą plaże pokrywa woda. Piasek w tym miejscu jest na tyle twardy i zbity, że spokojnie może służyć za pas startowy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

2. Juancho E. Yrausquin na wyspie Saba

Znajduje się na karaibskiej wyspie Saba, gdzie pas startowy ulokowany jest na stromym klifie i liczy zaledwie 400 m! Tym samym jest najkrótszym pasem startowym na świecie. Wybicie samolotu w powietrze do dla pilotów nie lada wyzwanie, które może zakończyć się upadkiem wprost do oceanu. Brrrr...

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

3. Lotnisko na Maderze

Widoki podczas lądowania zapierają dech w piersiach, ale jednocześnie dostarczają dreszczyku emocji. Lotnisko w Funchal, stolicy Madery, usytuowane jest na Oceanie Atlantyckim, gdzie znajduję się dwa długie pasy startowe. To położenie sprawia, że pasażerowie podczas lądowania widzą jedynie ocean...

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. Lotnisko na Antarktydzie

Jak na Antarktydę przystało lądowanie odbywa się tu na lodzie. Jak twierdzą piloci jest to jedno z najtrudniejszych miejsc do startu i lądowania. Port działa wyłącznie w miesiącach mroźnych, a na czas ocieplenia jest zamykany. Lotnisko znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy Rossa.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

5. Lot­ni­sko Prin­cess Ju­lia­na na wy­spie Saint Mar­tin


Lokalizacja lotniska nie ma sobie równych, a o brak wrażeń nie narzekają zarówno pasażerowie samolotu jak i turyści wylegujący się na pobliskiej plaży. Pas startowy po obu stronach oddzielony jest od wody zaledwie kilkudziesięciometrowym pasem plaży, stąd samoloty lądują tuż na głowami plażowiczów. Z kolei przy starcie samolotów odrzutowych siła jest tak ogromna, że dosłownie spycha ludzi do wody.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. Port lotniczy Courchevel, Francja

Lotnisko usytuowane jest w Alpach na wysokości 2 tys. m.n.p.m. Pas startowy ma zaledwie 525 m długości, a jego szerokość zależy od intensywności opadów śniegu. Na lotnisku mogą lądować jedynie piloci ze specjalną licencją.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Ekskluzywne Airbnb: domek na drzewie z nieziemskim widokiem

Polecane wideo

Bez TYCH rzeczy lepiej nie wsiadać do samolotu
Bez TYCH rzeczy lepiej nie wsiadać do samolotu - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.09.2019 23:02
Do tej pory latałam do Turcji i Grecji enter air na urlop i nie było nieprzyjemnego lądowania ani jakichś problemów na lotnisku. Już wiem, żeby nie wybierać się w Alpy, bo taki krótki pas startowy przyprawiłby mnie chyba o zawał
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2019 19:26
o, coś ciekawego!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie