4 symptomy podróży samolotem i jak im zaradzić

Czy wiesz, co dzieje się z Twoim ciałem podczas lotu?
4 symptomy podróży samolotem i jak im zaradzić
fot. unsplash
02.07.2019

Podróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy na świecie. Wyjeżdżamy w dalekie kraje żeby odpocząć, oderwać się od szarej codzienności, poznać kulturę innych krajów, ich zwyczaje, kuchnię, zawiązać nowe znajomości. Jako środek transportu często wybieramy samolot, jest to najszybszy, a niekiedy jedyny sposób dostania się do danego kraju. Choć nie każdy sobie zdaje z tego sprawę, podróżowanie samolotem niesie ze sobą pewne konsekwencje zdrowotne na które powinnaś się przygotować. Zobacz, najczęstsze objawy, których możesz doświadczyć podczas podróży oraz wskazówki, jak się przed nimi uchronić!

Zobacz także: Zamiast oglądać instrukcję bezpieczeństwa w samolocie, czytała książkę. Została wyrzucona z pokładufot. unsplash

#Spuchnięte nogi

Podróżowanie samolotem zmusza nasz do pozostania w miejscu przez dłuższy czas. Kiedy jesteśmy w stanie spoczynku krew gromadzi się w nogach, co objawia się zazwyczaj opuchniętymi kostkami. Możesz również zauważyć, że Twoje łydki są bardziej spięte i nabrzmiałe. Jak zatem radzić sobie z tym problemem podczas podróży samolotem? Przede wszystkim pij dużo wody, aby jak najczęściej oddawać mocz. Raz na godzinę przejdź się po samolocie, a jeżeli to możliwe co jakiś czas trzymaj nogi do góry, aby krewa mogła spłynąć. Nie zakładaj również obcisłych spodni, postaw na luźną i wygodną odzież oraz obuwie.

#Sucha skóra i wypryski

Powietrze w samolocie jest bardzo suche, co źle oddziałuje na naszą skórę. Jeżeli chcesz utrzymać ją w dobrej kondycji, nie rób makijażu i co jakiś czas nawilżaj skórę, koniecznie kremem z filtrem UV. Również na całe ciało nakładaj kremy do opalania, ponieważ przez samolot przenikają promienie słoneczne.fot. unsplash

#Infekcje

Podczas podróży samolotem ryzyko przeziębienia wzrasta stukrotnie! Dzieje się tak, ponieważ na podkładzie samolotu wilgotność powietrza jest minimalna, co sprawia, że zarazki rozprzestrzeniają się z większą łatwością. Zwłaszcza, gdy w samolocie spędzamy wiele godzin, ciężko jest uchronić się przed chorymi pasażerami. Na tak dużej wysokości jest też zazwyczaj zimno, dlatego nie zapomnij o zabraniu ciepłej bluzy. Zachowaj szczególną higienę oraz zaopatrz się w witaminy, a może uda Ci się uchronić przed infekcją.

#Zatykanie uszu

Wraz z wysokością ciśnienie w kabinie drastycznie wzrasta, co sprawia, że odczuwamy duży dyskomfort w uszach. Niekiedy ból jest naprawdę silny i może dokuczać jeszcze przez długi czas. Zaleca się, aby w tym przypadku przełykać ślinę, pić wodę oraz wypychać powietrze zaciskając nos. 

Zobacz też: Musiałam wyrzucić drogie perfumy na lotnisku. Nie wpuścili mnie z nimi na pokład

Polecane wideo

„Praca nie wchodzi w grę”. Bezrobotna para influencerów błaga internautów o pieniądze na podróż do Afryki
„Praca nie wchodzi w grę”. Bezrobotna para influencerów błaga internautów o pieniądze na podróż do Afryki - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.07.2019 14:08
Latam bardzo często i jakoś żadnych problemów zdrowotnych nie mam. Wybieram się już 2 raz w tym roku na urlop i będę leciała samolotem linii enter air. Dla mnie to najwygodniejszy transport.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie