O czym nie wolno zapomnieć przed podróżą

Poręczne a przede wszystkim niezbędne drobiazgi, które należy mieć ze sobą w każdej letniej podróży.
O czym nie wolno zapomnieć przed podróżą
04.07.2008

Niezależnie od tego, ile urlopu nam przysługuje, latem każdy pragnie gdzieś wyjechać. Bez względu na miejsce, o tej porze roku jest kilka rzeczy, które należy mieć przy sobie. Nie zajmą wiele miejsca, a większość z nich znajdzie zastosowanie nawet w weekendowym wypadzie na działkę.

1. Pomadka ochronna

Latem twoje usta nie mają wcale lepiej niż zimą. A to dlatego, że wprawdzie nie atakuje ich mróz, ale są wystawione na szkodliwe działanie słońca i upały. Te czynniki sprawiają, że usta pękają, nie są nawilżone, a co najgorsze, istnieje ryzyko nowotworu. Dlatego pomadka ochronna zawierająca filtry UVA i UVB koniecznie musi znaleźć się w twojej torebce.

2. Krem z filtrem

Najlepiej, jeśli będziesz posiadała dwa. Jeden, mocniejszy - do twarzy, drugi - do ciała. Jeśli nie masz za dużo miejsca, możesz zaopatrzyć się w krem uniwersalny. Pamiętaj, że wyższy filtr zawsze będzie lepszy, bo promienie słoneczne mają szkodliwe działanie na naszą skórę. Nie zapominaj też, aby nakładać krem z filtrem co kilka godzin, a kupując zwykły krem do twarzy, wybrać ten zawierający filtry SPF.

3. Środki od bólu głowy

Po pierwsze - na migreny.

Po drugie - na ewentualne choroby lub gdy przesadzisz ze słońcem.

Po trzecie - na kaca :).

4. Woda termalna

Jest coraz tańsza, a jej działanie jest nie do przecenienia. Nawilża, odżywia i pomaga twojemu ciału zdobyć trochę ochłody. Idealna na podróż, doskonale orzeźwia również twarz.

5. Prezerwatywy

Wiadomo, latem puszczają hamulce. Warto być zatem dobrze zabezpieczonym nie tylko przed poparzeniami słonecznymi, ale też na wypadek dobrej zabawy. Więcej chyba dodawać nie trzeba. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie, partner nie zawsze o tym myśli.

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2009 10:09
nie ważne czy chustki mają być dla bobasków...czy nie...;] tylko żeby były wilgotne , bo się rzeczywiście przydadzą! :D P.S. pojutrze (14 04. 09r. jadę na 10 dn. na zieloną szkołę)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2008 21:54
[quote="Gosc"]papier toaletowy jescze bym dodala hehe , ale zapomniliscie dodac cos co sie super nadaje. Ja zawsze zabieram DUZA PAKE MOKRYCH CHUSTECZEK DLA BOBASOW nadaja sie do wszytskiego- do mysia, chlodzenia do roznych wypadkow np jak cos sie rozleje albo wpadniesz z butmai w bloto.[/quote] do bobasów? a nie lepiej kupic pozadne z mydłem i nawilzone
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 12:39
papier toaletowy jescze bym dodala hehe , ale zapomniliscie dodac cos co sie super nadaje. Ja zawsze zabieram DUZA PAKE MOKRYCH CHUSTECZEK DLA BOBASOW nadaja sie do wszytskiego- do mysia, chlodzenia do roznych wypadkow np jak cos sie rozleje albo wpadniesz z butmai w bloto.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2008 17:48
[quote="Gosc"]ja do tej listy bym jeszcze dodałą wode utleniona, (również) stoperan, coś na oparzenia... zdrowy rozsądek i dużo dobrego humoru;) pozdrowienia dla wszystkich urlopowiczów:D[/quote] MA ASZ TAKIE ZATWARDZENIA ???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2008 17:47
no i jakaś sexy podomka - w kwiatuszki po babuni :))) - zamiast prezerwatyw :)) - EKONOMICZNIEJ :DD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie