Wybierasz się w podróż? Oto najlepsze aplikacje, które przydadzą Ci się na wakacjach

Z nimi zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz mieć wszystko pod kontrolą.
Wybierasz się w podróż? Oto najlepsze aplikacje, które przydadzą Ci się na wakacjach
fot. unsplash
17.06.2019

Podróże to dla wielu z nas jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie. Zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie innych kultur, smaków, tradycji to cudowne doświadczenie na całe życie. Zbliżają się wakacje, a więc okres letnich wypraw i przygód. Aby ułatwić zwiedzanie obcych krajów, powstały aplikacje, w które powinien zaopatrzyć się każdy turysta. Podróżowanie z nimi będzie przyjemniejsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze. Oto najpopularniejsze z nich:

Zobacz też: Kilka słów o rajskim Dubaju. Co warto zobaczyć?

Najpopularniejsze aplikacje podróżnicze

#1 Maps.me

To mapa działająca w trybie offline, a więc bez dostępu do Internetu. Genialna aplikacja, która pomaga nam w poruszaniu się po nieznanym mieście, zawiera dość szczegółowe mapy, w tym zabytki, kościoły, parki, hotele, poczty, restauracje, apteki. Generalnie wszystko, czego potrzebujesz podczas podróżowania. 

#2 izi.TRAVEL

To Twój osobisty przewodnik w formie elektronicznej. Aplikacja oferuje wycieczki audio w ponad 900 miastach na całym świecie, a także w licznych muzeach. Możesz jej używać bez Internetu, o ile wcześniej pobierzesz interesującą Cię wycieczkę. Co ciekawe, aplikacja dysponuje wszystkimi językami. Większość wycieczek jest bezpłatnych. 

#3 CheckMyTrip

Aplikacja ułatwiająca zarządzanie Twoimi podróżami samolotem. Na bieżąco pokazuje wszystkie zmiany związane z lotem, opóźnienia, odwołane loty itd. W zależności od linii daje też możliwość zrobienia check in. W każdej chwili możecie sprawdzić stan rezerwacji, wystarczy, że podacie jej numer.

#4 Easy Currency

Aplikacja, która zawiera bieżące kursy wymiany ponad 180 walut. W każdej chwili możesz sprawdzić interesujący Cię kurs.

#5 iPolak

Aplikacja pokazująca ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Z jej pomocą sprawdzisz bezpieczeństwo w kraju, w którym się znajdujesz lub dostaniesz powiadomienie o zagrożeniu w danym miejscu.

#6 Citymapper

W tej aplikacji znajdziesz najczęściej odwiedzane przez turystów miasta na świecie. Dowiesz jak przedostać się z punktu A do punktu B za pomocą różnych środków transportu. Apka podaje również szacowany czas podróży, koszt oraz aktualne rozkłady jazdy. 

#7 Around me

Aplikacja, która wyszukuje usługi w pobliżu miejsca, w którym się znajdujesz. Baza punktów typu: stacje benzynowe, sklepy spożywcze, szpitale, apteki, bankomaty itd. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

#7 Settle up

Apka przydatna dla osób podróżujących w grupie. Dzięki aplikacji możecie dzielić swoje wydatki, aby uniknąć każdorazowego rozliczenia np. w restauracji. Aplikacja wyrównuje poszczególne rachunki, pokazuje kto, komu i ile jest winny, dzięki czemu rozliczenie na koniec podróży jest łatwe i przyjemne.

Zobacz też: Co zabrać na wakacje w ciepłych krajach?

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie