Tej plaży UNIKAJ JAK OGNIA - jest jedną z najniebezpieczniejszych na świecie!

Lepiej nie brać kąpieli w tym miejscu...
Tej plaży UNIKAJ JAK OGNIA - jest jedną z najniebezpieczniejszych na świecie!
fot. unsplash
09.05.2019

Piękna plaża i słońce kojarzy nam się z jednym - błogim lenistwem. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że w tych rajskich wodach może czyhać na nas prawdziwe niebezpieczeństwo... Okazuje się, że niektóre plaże mimo nieziemskich krajobrazów i przyjemnej wody są bardzo niebezpieczne i należy omijać je szerokim łukiem. Zobacz, gdzie mieści się jedna z najniebezpieczniejszych plaż na świecie!

Zobacz też: 9 krajów, które są niebezpieczne dla turystów. NIE JEDŹ TAM!

Jedna z najniebezpieczniejszych plaż na świecie

Znajduje się w Australii, a dokładnie na północno-wschodnim wybrzeżu Queensland i południowym wybrzeżu wyspy Tiwi. Wokół wyspy żyją zwierzęta, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. Również często dochodzi tu do ataków rekinów, szczególnie na miłośników surfingu, którzy wypływają na szersze wody. Jednak to nie rekiny są najniebezpieczniejszymi stworami na tej plaży. Mowa tu o zdecydowanie mniejszym gatunku...

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Co czyha w lazurowych wodach Australii?

Osy morskie to małe, ale bardzo niebezpieczne meduzy, których trucizna powoduje paraliż i może doprowadzić nawet do śmierci. Toksyna zawiera substancje atakujące jednocześnie skórę, system nerwowy oraz serce. Osy morskie są przyczyną największej ilości zgonów spowodowanych przez meduzy. 

Zobacz też: Najdziwniejszy hotel świata w kształcie... ziemniaka

Polecane wideo

Jungalow - nowy trend dla miłośników egzotyki
Jungalow - nowy trend dla miłośników egzotyki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie