Co zabrać na wakacje w ciepłych krajach?

Co zabrać na wakacje w ciepłych krajach?
fot. materiały prasowe
07.04.2019

Jeżeli nie możesz doczekać się urlopu i już robisz listę rzeczy, które weźmiesz ze sobą, pamiętaj o kilku drobiazgach. Wśród tych potrzebnych, ale często zapomnianych znajdziemy m.in. krem z filtrem do twarzy, elektrolity czy żel z aloesem.

Dobre kremy z filtrem

To najważniejsze, co musisz mieć ze sobą na wyjeździe, bez względu na typ karnacji. Intensywne słońce może nie tylko powodować jej ekspresowe poparzenie, ale zwiększać też ryzyko czerniaka, nie wspominając o pękaniu naczynek, przebarwieniach czy podrażnieniu i wysuszeniu skóry. Jaki krem najlepiej wybrać?

Na urlopie w ciepłych krajach potrzebujesz kremu z filtrem z najwyższą ochroną (zwłaszcza na początku wyjazdu), szczególnie przy bardzo jasnej cerze. Pamiętaj, że często w ciepłych krajach łatwiej nabawić się poparzeń słonecznych, więc jest to niezwykle istotna sprawa.

Dlatego, jeśli na wakacjach nad Bałtykiem stosujesz krem do twarzy z  filtrem SPF 30 i skutecznie chroni cię przed poparzeniami, w ciepłych i tropikalnych miejscach musisz zamienić go na krem do twarzy z filtrem 50. Tak wysoką ochronę mają m.in. kremy z wysokim filtrem Dax Sun. Najlepiej miej ze sobą na wakacjach dwa produkty: jeden z wyższą, drugi z niższą ochroną.

Wskazówka! Weź pod uwagę, że kremy z filtrem z poprzedniego sezonu, które spędziły dużo czasu na plaży i być może są otwarte dłużej, niż producent zalecał, nie będą już skuteczne ani bezpieczne dla skóry. Dlatego najlepiej, aby wylądowały w koszu.

Krem lub balsam na oparzenia słoneczne

Potrzebujesz go na wakacjach w ciepłych krajach tak samo jak kremu z filtrem do twarzy i ciała z kilku powodów. Po pierwsze, pomoże ci złagodzić oparzenia, jeśli przesadzisz ze słońcem. Najlepiej robią to preparaty z dodatkiem aloesu oraz pantenolu.

Po drugie, zmiana wody i wilgotności powietrza, klimatyzacja czy nowa dieta mogą sprawiać, że skóra łatwiej będzie się podrażniać. Zaczyna się wtedy przesuszać, pojawiają się na niej krostki czy zmiany alergiczne.

Z tego powodu warto do walizki spakować też łagodzącą mgiełkę albo wodę termalną. Stosowana kilka razy w ciągu dnia nie tylko szybko odświeży skórę, ale ją ukoi i zapobiegnie jej wysuszaniu. To też dobry sposób na uniknięcie rumienia po słońcu.

Wzmacniające elektrolity

W ciepłych krajach łatwo o odwodnienie, bo organizm traci wodę wraz z potem. Sprzyjają mu też sensacje żołądkowe związane z nową dietą. W wyniku odwodnienia dochodzi też do utraty ważnych dla organizmu elektrolitów. Sprzyja to osłabieniu, zmęczeniu, senności.

Odwodnienie może też nasilać suchość skóry i sprawiać, że łatwiej podrażnia się na słońcu. Właśnie dlatego przed wyjazdem, oprócz środków na biegunkę czy zatrucie, zaopatrz się też w elektrolity. Powinny zawierać wszystkie najważniejsze minerały dla organizmu jak wapń, potas, magnez oraz sód.

Kosmetyki w wersji mini

Jeśli zabierasz ze sobą tylko bagaż podręczny i ulubiony krem do twarzy, serum oraz krem na noc nie zmieszczą się do walizki, jest kilka możliwości, jak nie rezygnować z kompleksowej pielęgnacji nawet na wyjeździe.

Możesz wybrać jedną z trzech opcji, jak spakować swoje ulubione kosmetyki:

  • kup je w formie miniaturek – wiele marek ma w swoim asortymencie mniejsze pojemności niektórych produktów;
  • weź ze sobą próbki – możesz je otrzymać często podczas zakupów w perfumeriach, a nawet w gazetach;
  • kup niewielkie pojemniczki, do których włożysz swoje ulubione kosmetyki – dostaniesz je w wielu drogeriach.

Na dzień wystarczy ci krem do twarzy z wysokim filtrem. Jeśli boisz się, że słońce przyspieszy starzenie skóry, spakuj do kosmetyczki mocno nawilżający krem na noc np. z witaminą C, która jest silnym antyoksydantem.

Nie zapomnij o maskach w płachcie. Mogą one szybko uratować twoją cerę po kąpielach słonecznych. Wybierz kilka na różne problemy skóry, na przykład kojącą, silnie nawilżającą, regenerującą i stosuj je na noc zamiast kremu.

Mokre chusteczki i płyn antybakteryjny

Koniecznie kup dobrze nasączone chusteczki, najlepiej czystą wodą. Tego typu produkty nadają się dla alergików, dzieci czy osób ze skłonnością do podrażnień. Mydło antybakteryjne z kolei uratuje cię, gdy nie będziesz mieć dostępu do czystej wody, a czeka cię np. jedzenie rękoma. Najczęściej tego typu produkty mają niewielką pojemność, więc do torebki czy bagażu na pewno się zmieszczą.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Polecane dla Ciebie