Zimowy urlop last minute? Oto najgorętsza destynacja

Co powiesz na Kenię?
Zimowy urlop last minute? Oto najgorętsza destynacja
fot. materiały prasowe
10.01.2019

Kenia jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie, który zachwyca wspaniałymi krajobrazami, dziką przyrodą i przyjaznymi mieszkańcami. Jest to, niewątpliwie, jedno z najlepszych miejsc na całym afrykańskim kontynencie do obserwacji dzikich zwierząt i jedna z ulubionych destynacji miłośników safari, którzy przyjeżdżają tu, by z bliska podziwiać tzw. Wielką Piątkę Afryki, czyli lwa, afrykańskiego słonia sawannowego, bawoła afrykańskiego, lamparta i nosorożca czarnego. Całe terytorium kraju, od Jeziora Wiktorii po wybrzeże Oceanu Indyjskiego, pokryte jest kilkudziesięcioma parkami narodowymi i rezerwatami przyrody, ukazującymi niezwykle zróżnicowane krajobrazy oraz nieprzebrane bogactwo fauny i flory. Więcej informacji na temat Kenii i szeroki wybór ofert last minute możesz znaleźć tutaj: https://r.pl/kenia.

Jak można się spodziewać, wycieczki na safari stanowią siłę napędową kenijskiej turystyki, a infrastruktura przygotowana dla podróżnych jest imponująca. Jednakże Kenia to nie tylko dzika przyroda i safari, ale także wiele innych atrakcji, które sprawiają, że jest to idealne miejsce na zimowy wypoczynek.

Większość turystów rozpoczyna swoją podróż w Nairobi, ale warto pamiętać, że wzdłuż kenijskiego wybrzeża oraz malowniczych brzegów jezior tektonicznych, znajduje się kilka, równie atrakcyjnych, miast i miasteczek. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wycieczkę w głąb afrykańskiego lądu, czy spokojny relaks na słonecznym wybrzeżu, usianym plażowymi kurortami i ruinami islamskich zabytków, możesz być pewien, że w pobliżu znajdziesz niesamowity park narodowy lub rezerwat przyrody. Nairobi ma nawet park narodowy na terenie miasta, w zasięgu zaledwie krótkiego spaceru z centrum. Kenia to także wspaniałe miejsce dla turystów zainteresowanych historią, tradycjami i kulturą kontynentu. Żyje tu ponad 40 różnych rdzennych grup etnicznych, z których każda kieruje się własnym, niepowtarzalnym stylem życia i zwyczajami. Półkoczownicze plemię Masajów, z ich wielobarwnymi, zdobionymi koralikami strojami, jest prawdopodobnie najszerzej znane, ale wizyta w jakiejkolwiek plemiennej wiosce będzie fascynującym i pouczającym doświadczeniem.

Pogoda w Kenii – zaproszenie do zwiedzania

Mówi się, że Kenia to kraj wiecznego afrykańskiego lata. Przez kraj przebiega równik, więc klimat jest raczej stabilny, z niewielkimi tylko zmianami sezonowymi. Pod względem warunków pogodowych, pory roku w Kenii stanowią odwrotność pór występujących na półkuli północnej, inaczej mówiąc, gdy u nas panuje zima, w Kenii trwa pełnia lata i na odwrót, a nasza wiosna to kenijska jesień. Na klimat Kenii decydujący wpływ mają przede wszystkim dwa czynniki: przybrzeżne wiatry monsunowe znad Oceanu Indyjskiego i wysokość nad poziomem morza. Monsuny regulują występowanie dwóch pór deszczowych w Kenii. Pierwsza z nich przypada na okres od kwietnia do czerwca, opady są wówczas obfite i częste, druga pora deszczowa trwa od listopada do grudnia, ale charakteryzuje się krótkotrwałymi opadami, które szybko ustępują miejsca słońcu. Mniej więcej od połowy grudnia aż do końca marca trwa kenijskie lato, suche, gorące i zwykle bezdeszczowe. To właśnie okres europejskiej zimy, z uwagi na wysokie temperatury i gwarancję dobrej pogody, jest przez wielu turystów uważany za najlepszy moment na wyjazd do Kenii. Z kolei wysokość nad poziomem morza ma wpływ na pogodę, przede wszystkim w centralnych regionach kraju.   

Słoneczne wybrzeże – wymarzone na zimowe wakacje

Wschodnia Kenia zachwyca malowniczą linią brzegową Oceanu Indyjskiego, a od poziomu morza teren stopniowo wznosi się do wyżyn, których kulminacją jest masyw wulkaniczny góry Kenia. Po zachodniej stronie masywu rozciąga się - prawdopodobnie jedna z najważniejszych formacji geologicznych na świecie, a mianowicie Wielki Rów Wschodni, system wielu obniżeń tektonicznych, dzielący Kenię na dwie części. Jeśli dodamy do tego rozległą pustynię, sawannę, wulkany, jeziora i białe, piaszczyste plaże z lazurową wodą, to okaże się, że Kenia ma coś dosłownie dla każdego. Znajdziesz tu idealne warunki do wypoczynku, niezależnie od tego, czego szukasz.

Podczas pobytu w Kenii możesz połączyć przygodę na safari, z relaksem w jednym z luksusowych kurortów, rozsianych nad brzegiem oceanu. Wybrzeże Oceanu Indyjskiego oferuje turystom wspaniałe warunki pogodowe przez cały rok, choć warto pamiętać, że w kwietniu, wraz z monsunem, nadchodzi pora deszczowa. Za najlepsze miesiące do wypoczynku na kenijskiej plaży uważa się miesiące od października do stycznia, gdy średnie temperatury oscylują na poziomie 30oC. To także najlepszy czas dla miłośników snorkelingu i nurkowania. Dlatego właśnie warto zorganizować sobie zimowe wakacje w Kenii, która oferuje wiele doskonałych miejsc do pływania, nurkowania i relaksowania się na piaszczystych plażach.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.02.2019 21:27
Kenia niestety jest droga, nawet w opcji last minute. Wolę zaczekać do maja/czerwca i polecieć za grosze enter air z tui do Turcji. Też piękna pogoda a nie spłuczę się ze wszystkich oszczędności.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie