Święta poza domem: 9 najlepszych miejsc do zwiedzenia

Które z nich wybierzesz? Wszystkie charakteryzuje niezwykły, świąteczny klimat.
Święta poza domem: 9 najlepszych miejsc do zwiedzenia
Fot. iStock
12.12.2018

Jeżeli nie lubisz spędzać Świąt w domu albo masz ochotę wyłamać się z tradycji i chociaż raz przeżyć je za granicą, podpowiadamy, jakie miejsca są najlepsze. Wszystkie charakteryzuje wyjątkowy klimat i różnego rodzaju atrakcje. Chociaż może być zimno i generalnie nie jest to najlepszy czas na wycieczki, będziesz miło wspominać zwiedzanie, o ile zależy ci na typowej, świątecznej atmosferze.

„Chłopak nalega, żebyśmy spędzili Święta w Paryżu, z dala od rodziny. Znamy się dopiero miesiąc...”

Listę miejsc najlepszych do odwiedzenia w trakcie Świąt Bożego Narodzenia stworzył portal allwomenstalk.com.

Bruksela, Belgia

Świąteczny jarmark w Belgii został okrzyknięty mianem najbardziej oryginalnego w Europie przez brytyjskie biuro podróży. Poza tym w stolicy Belgii można skosztować takich łakoci jak donuty, czekolada i gofry.

Londyn, Wielka Brytania

Dlaczego warto odwiedzić Londyn? Przede wszystkim kojarzy się on ze słynną powieścią Dickensa – „Opowieść wigilijna”. W trakcie pobytu w Londynie można zwiedzić muzeum poświęcone autorowi. Mieści się ono w jego dawnym domu. Oprócz tego w stolicy znajdziemy mnóstwo jarmarków bożonarodzeniowych. Jednym z godnych polecenia jest Winter Wonderland.

Salzburg, Austria

To miasto z piękną architekturą prezentuje się wyjątkowo zimą, gdy budynki są zasypane śniegiem. W Salzburgu czekają cię m. in. takie atrakcje jak przejażdżka saniami oraz jarmark bożonarodzeniowy, który istnieje od XIII-go wieku. Jest to jeden z najstarszych jarmarków w Europie.

Nowy Jork, USA

Na liście nie mogło zabraknąć Nowego Jorku – miasta, które kojarzymy z świątecznym filmem – „Kevin sam w Nowym Jorku”. Będąc tam, koniecznie trzeba się przejść, aby zobaczyć wielką choinkę w Rockefeller Center. Warto również przejść się na Piątą Aleję, która wyróżnia się pięknymi, świątecznymi wystawami sklepowymi. Poza tym w Central Parku można pojeździć na lodowisku.

„To były najgorsze święta w moim życiu. Ja z dzieckiem na kolanach, a mąż u kochanki...” (Wpisy z forów internetowych)

Boston, USA

Boston to kolejne po Nowym Jorku miasto w USA, które warto odwiedzić. Przede wszystkim za specyficzny klimat. W Święta jest on bajkowy. W Bostonie znajdziemy mnóstwo bożonarodzeniowych jarmarków, na których śpiewa się kolędy. Oprócz tego można pojeździć na lodowisku i podziwiać piękne, ozdobione lampkami drzewka przy Faneuil Hall.

Rzym, Włochy

Jeżeli lubisz świętowanie w tłumie, koniecznie wybierz się do Rzymu. W Bazylice św. Piotra będą tysiące wiernych świętujących narodziny Jezusa. Papież wygłosi coroczne przemówienie, pomodli się i pobłogosławi wiernych. Jest też możliwość uczestniczenia we mszy świętej, ale musisz wcześniej wykupić bilety. Rozpoczyna się ona w Wigilię o 22:00.

Budapeszt, Węgry

Budapeszt jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Podobnie jak Salzburg, ze względu na swoją architekturę prezentuje się szczególnie uroczo zimą, kiedy zostaje obsypany płatkami śniegu. Wygląda po prostu magicznie. Zwiedzającym poleca się skorzystanie ze słynnych łaźni oraz wspięcie na zamek Vajdahunyad, który znajduje się w Parku Miejskim. Oprócz tego, jak w wielu innych europejskich miastach, można iść na jarmark bożonarodzeniowy.

Madryd, Hiszpania

Jeżeli myślisz o tym, aby wybrać się do Hiszpanii, koniecznie zostań tam do 5-go stycznia. Wtedy odbywa się wielka parada Trzech Króli. Są oni ubrani w piękne stroje i przejeżdżają na koniach, wielbłądach albo... słoniach. Przeważnie razem z orkiestrą i świtą.

„Święta to najgorszy okres dla samotnej matki. Wszystko przypomina ci o życiu, którego nie będziesz mieć”

Praga, Czechy

Praga sama w sobie jest piękna, a zimą wygląda jak marzenie. Przede wszystkim poleca się wejście na Zamek Praski i wsłuchiwanie się w dźwięki dzwonów. Dobrym pomysłem jest również przejście słynnym mostem Karola. Są tam obecni artyści sprzedający swoje wyroby. Oprócz tego na Starym Mieście można skosztować tradycyjnych węgierskich przysmaków.
 

Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking
Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.12.2018 11:47
Dlaczego nie ma nic o Laponii tam, gdzie Święty Mikołaj mieszkał ? Ja gdybym miała się gdzieś wybierać, to właśnie tam. Przepięknie tam jest.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie