Typy rodzin, które spotkasz na każdych wakacjach

Miejsce wakacyjnego pobytu nie ma żadnego znaczenia.
Typy rodzin, które spotkasz na każdych wakacjach
Fot. Unsplash
27.08.2018

Mówi się nie tylko o typowych urlopowiczach, ale także typowych rodzinach, które wybierają się na wakacje. To zadziwiające, jak charakterystyczne zachowania przejawiają i jak można pogrupować rodziny według konkretnych cech.

Żadna kobieta nie powinna tak wyglądać na plaży. Faceci wydali wyrok

W tym przypadku nie ma znaczenia miejsce przebywania urlopowiczów. Tak samo zachowują się we Władysławowie, Darłówku, Mielnie, Egipcie, Hiszpanii i na Malcie.

W tym artykule nie mamy zamiaru wyśmiewać ludzi, ale zwrócić uwagę na naszą różnorodność. Co prawda nie wszystkimi wymienionymi niżej zachowaniami można się chlubić, ale nikt z nas nie jest bez wad. Być może ten tekst pozwoli ci uświadomić sobie, że niektóre są nietaktowne i źle odbierane przez innych.

Lanserzy

Chodzą w ubraniach z widocznymi emblematami marek, mają najmodniejsze fryzury i gadżety. Stołują się tylko w drogich, lokalnych knajpach. Nie dla nich towarzystwo „plebsu”. Są zamknięci na innych i unikają leżakowania. Uśmiechają się i rozmawiają tylko z ludźmi podobnymi do siebie.

Malkontenci

W tej rodzinie zawsze ktoś narzeka. Nawet malutkie dzieci, biorąc przykład z rodziców, narzekają na niesmaczne lody, zbyt duży upał, uwierające buciki i wiele innych szczegółów. Dorośli swoim zachowaniem tylko utrwalają w nich postawę narzekacza, czemu dają szczególny wyraz właśnie na wakacjach. Marudzą, bo nie odpowiada im pogoda, jedzenie, obsługa, leżaki, tłumy i właściwie prawie każda rzecz napotkana na drodze. Zawsze znajdzie się jakaś usterka.

Szczyt kompromitacji: Co Polacy wyprawiają na urlopie?

„Inteligenci”

Są wyposażeni w specjalny ekwipunek, czyli lornetki, profesjonalny sprzęt fotograficzny, książki, mapy i magazyny naukowe. Są doskonale poinformowani o istnieniu wszystkich zabytków, cudów natury oraz znają lokalną historię. Wykorzystują urlop na maksa, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Poszukiwacze okazji

Korzystają z wszystkich dodatkowych atrakcji, które są zawarte w all inclusive, starają się spróbować każdej potrawy i mało śpią. Z rana są pierwsi na nogach i ostatni chodzą spać. Kierują się przekonaniem, że trzeba wykorzystać każdy aspekt wycieczki i... jej każdą minutę.

Zawsze pierwsi

Pierwsi na leżakach, na obiedzie i na plaży. Zawsze znajdą najlepsze miejsce i zastanawiasz się, jak oni to robią. Gdy opowiadasz im o zabytkach, które widziałaś i zwiedzonych miejscach, okazuje się, że oni już tam byli.

Imprezowicze

Dzień zaczynają od drinka albo puszki piwa. Nie przejmują się nakazami i zakazami. Palą papierosy na plaży i piją piwo. Są towarzyscy, zagadują innych i szukają kompanów do picia. Niestety zdarza im się robić rozróby. Co do ich dzieci, często są puszczane samopas. To właśnie dzieci z rodzin imprezowiczów gubią się najczęściej.

Mam 25 lat i nigdy nie byłam za granicą. Skąd ludzie biorą kasę na takie wakacje?! Ola

Spragnieni towarzystwa

Taka rodzina stara się znaleźć drugą do towarzystwa. Czasami już na lotnisku podchodzi do rodziny, która wydaje się składać z członków w podobnym wieku i mieć podobny status materialny. Potem staje się odrobinę nachalna. Przysiada się do stolika podczas posiłków, rozbija obok parawan albo zjamuje sąsiednie leżanki. Trudno się od niej uwolnić.

 

Nazwali ją najpiękniejszą mamą w Polsce. Kasia podbija Instagram
Nazwali ją najpiękniejszą mamą w Polsce. Kasia podbija Instagram - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
waldi (Ocena: 1) 27.08.2018 12:09
Panie redaktorze każdy robi jak chce jest wolność dla jednych jest be a dla innych ci co krytykują sa be a tak naprawdę to sa duperele i szkoda o tym pisać !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie