MAJÓWKA 2018: Gdzie się wybrać?

Oto miejsce idealne na wycieczkę.
MAJÓWKA 2018: Gdzie się wybrać?
Fot. Unsplash
16.04.2018

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Cieszymy się wolnym przy ładnej pogodzie. Nawet jeżeli nasza krajowa pozostawia wiele do życzenia, zawsze możemy udać się za granicę.

Zobacz także: Jak podróżować w dobrym stylu, czyli najmodniejsze walizki na 2018 rok

Już teraz możemy rozpocząć odliczanie do majówki. Jeżeli dobrze rozegramy sytuację, będziemy miały do wykorzystania aż 14 dni wolnego! Początek będzie miał miejsce w sobotę, 28 kwietnia, a koniec w niedzielę, 6 maja. Dwa tygodnie wystarczą, aby wybrać się w dłuższą podróż.

Jakie kierunki wybieramy najchętniej? Portal dziennikbaltycki.pl, powołując się na wyszukiwarkę podróży Skyscanner, podaje, że dużym zainteresowaniem cieszą się inne kontynenty, a konkretnie Azja i Ameryka Północna. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, ludzie mają zamiar lecieć do Japonii i Tajlandii, a w przypadku drugiego do Nowego Jorku. Wiele osób uda się także do Izraela.

Inne miejsca, które są wybierane przez Polaków, to słynne stolice europejskie, takie ja Lizbona, Londyn, Barcelona i Rzym. Dziennikbaltycki.pl wskazuje, że wynika to na podstawie analizy wyszukiwarki KAYAK.pl.

Gdzie jesze warto wybrać się na majówkę?

majówka 2018

Fot. unsplash.com

Francja – Conques

Osoby wyjeżdżające do Francji bardzo często kierują się do Paryża, ale my proponujemy wam mniej znane miejsce. Jednym z nich jest Conques. To miejscowość usytuowana w południowej części kraju, w departamencie Aveyron. Bywa nazywana średniowiecznym miasteczkiem ze względu na kamienno-drewniane budowle i rustykalny klimat. Obowiązkowym przystankiem w Conques jest romański kościół z XI wieku.

Francja – Eguisheim

Ta wioska znajduje się w departamencie Górny Ren, w Alzacji. Uchodzi za jedną z najpiękniejszych francuskich miejscowości. Otaczają ją wzgórza porośnięte winoroślą, ale największą atrakcją są kamieniczki przypominające domki z piernika. Panuje tam bajkowy klimat. Dodatkowo smakosze będą mogli uraczyć się winem oraz serem.

Włochy - Wenecja

Niektórzy narzekają, że jest zaśmiecona i przereklamowana, ale turyści i tak chętnie ją zwiedzają. Wybierają się tam nie tylko zakochani, chociaż Wenecja jest dla nich stworzona. W mieście panuje niesamowity klimat. Można podziwiać wspaniałe zabytki i przejechać się gondolą.
 
 

majówka 2018

Fot. unsplash.com

Grecja

Grecja jest często wybieranym kierunkiem podróży przez ludzi, którzy interesują się historią i architekturą oraz lubią zwiedzać. Pasjonaci odnajdą tam wiele antycznych zabytków. Obowiązkowe miejsca do zwiedzenia to Akropol, dorycka świątynia na wyspie Lindos wzniesiona na cześć Ateny, Epidauros i Delfy.

Szwajcaria

Ten kraj na pewno spodoba się osobom, które kochają góry i piękne widoki. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, wybierz Szwajcarię. Poza tym warto odwiedzić ją ze względu na inne atrakcje. Jedną z nich może być wizyta w wytwórni appenzellera w Stein. Podczas niej zdegustujesz niektórych przetworów mlecznych i będziesz mogła samodzielnie przygotować ser.

Polska - Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Słynie ze wspaniałej architektury oraz miejsc, w których możemy podziwiać sztukę. Można powiedzieć, że to miasto artystów. Dawniej często tam zjeżdzali, a ich prace nadal możemy podziwiać w galeriach.

majówka 2018

Fot. unsplash.com

Bośnia i Hercegowina – Medjugorie

Osobom, które chcą przeżyć duchową przygodę, polecemy Medjugorie. To miejscowość w Bośni i Hercegowinie. Słynie z objawień, uzdrowień oraz licznych nawróceń. Pielgrzymi chętnie się tam udają. Dużą ciekawość wzbudza szóstka ludzi, którzy podobno od 1981 r. otrzymują objawienia maryjne. Na razie ich treść jest trzymana w tajamnicy, a specjalny zespół powołany jeszcze przez papieża Benedykta XVI zajmuje się badaniem, czy są prawdziwe.

Polska – Szlak Orlich Gniazd

Jeżeli masz zamiar spędzić majówkę w Polsce, wart zwiedzenia jest Szlak Orlich Gniazd. To popularny szlak turystyczny. Przebiega pomiędzy Krakowem i Częstochową. Po drodze znajdziemy ruiny zamków i warowni.

Czechy – Praga

Praga to zawsze dobry wybór, ale polecamy go osobom, które planują krótką majówkę. W Pradze nie ma zbyt wiele obiektów do zwiedzenia, a jedną z największych atrakcji jest Most Karola. Tak naprawdę wystarczą 2, maksymalnie 3 dni, aby nacieszyć się tym urokliwym miastem.

Zobacz także: 7 rzeczy, które zaskoczą Cię w Islandii

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.04.2018 19:02
W Pradze nie ma czego zwiedzać? lol
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.04.2018 12:20
14 dni wolnego? od 28.04. do 6.05. jest 9 dni
odpowiedz

Polecane dla Ciebie