Wakacje za jeden uśmiech, czy all inclusive?

Oto jest pytanie! Najlepiej wypróbować obie opcje, żeby się przekonać, która jest odpowiedniejsza. Zebraliśmy dla was "za" i "przeciw" obu form wypoczynku.
Wakacje za jeden uśmiech, czy all inclusive?
28.06.2008

Próby biwakowania najlepiej zacząć od Polski, żeby zobaczyć, czym to pachnie. W przypadku rozczarowania, powrót do rzeczywistości nie będzie tak bolesny. Jeśli egzotyka, to raczej w sterylnych warunkach.

Okres letni już się zaczyna, a tym samym wakacje, podróże, plaże, hotele, kempingi, morze, jeziora, góry. Najłatwiej podzielić urlopowiczów na wybierających aktywny wypoczynek i na leniuchów.

Wybierając się w egzotyczne miejsca, lepiej unikać przykrych niespodzianek typu zamawianie hotelu czy kempingu przez Internet lub telefon. Lepiej w tym wypadku zdać się na biuro podróży, które zagwarantuje nam pewien standard. Chyba że lubimy nowe doświadczenia i poznawanie ciekawych ludzi.

Za to w Polsce lepiej pojechać na kemping albo do ośrodków wczasowych, które zatrzymały się w estetyce PRL-u, niż wynajmować drogie kwatery. Zamiast nich lepiej wybrać dobrze usytuowane pole namiotowe z pełnym zapleczem sanitarnym i infrastrukturą. Jeśli ta forma wypoczynku wam się spodoba, następnym razem możecie robić kolejne kroczki na głęboką wodę, aż skończycie na kempingu pośrodku sumatrzańskiej dżungli.

Wakacje pod namiotem mają swój nieodparty urok, z którym nie mogą się równać najdroższe hotele. Kilka dni pod namiotem dostarczy kilkunastu nowych lekcji minisurvivalu, czego nie można powiedzieć o pobycie w 7-gwiazdkowym hotelu, w którym kolejne dni są podobne do poprzednich.

Jeśli jedziemy gdzieś z paczką znajomych, to weekend na kempingu na Helu albo w innym miejscu nad Bałtykiem będzie niezapomnianym przeżyciem i pyszną zabawą. Jeśli jednak wolicie gdzieś wyjechać tylko we dwójkę, lepiej wybrać zorganizowane wczasy, aby móc skupić się tylko i wyłącznie na sobie.

Wakacyjny wyjazd jest zawsze dylematem - gdzie jechać i na jak długo. Mimo że ma być chwilą odpoczynku, zazwyczaj jest tylko oderwaniem od rzeczywistości.

Polecane wideo

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2009 00:13
Hotele mają maximum pięć gwiazdek!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2008 21:15
jeszcze nie muslalam o wakacjach...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2008 19:34
Wakacje coś fantastycznego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2008 17:31
Wakacje... super... :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2008 14:19
faktycznie, muszę pomyśleć o wypoczynku!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie