Jak skutecznie przygotować się do wakacji?

To łatwiejsze niż myślisz!
Jak skutecznie przygotować się do wakacji?
29.02.2016

Tu kawa z podwójnym karmelem, tam ciastko, tutaj jeden…lub dwa gryzy kebaba. I nasze „od poniedziałku dieta” znowu poszło w las. Co zrobić, żeby dorównać naszym internetowym idolkom, które na co dzień prezentują idealne ciała, na każdym z możliwych portali społecznościowych? Jak nie poddać się po chwili?

Każdy wysiłek fizyczny jest ważny. Świetnie, jeśli codziennie wylewasz siódme poty na siłowni. Cudownie, jeśli zapisałaś się na nowe zajęcia, gdzie machasz 10 kilogramowymi sztangami w każdym możliwym kierunku (ale tak naprawdę podoba Ci się ten trener…). Jeszcze lepiej, jeśli koisz swoje nerwy na sesji jogi, mimo że te legginsy prawdziwej joginki, na które wydałaś fortunę utrudniają Ci nawet zgięcie nogi w kolanie).

Jednak nie oszukujmy się – dieta w trakcie odchudzania jest sprawą pierwszorzędną. Niestety, bardzo promowane ekologiczne i zdrowe produkty wyjątkowo nadwyrężają nasze portfele. Z pewnością łatwiej jest kupić promocyjnego cheeseburgera z dodatkowymi frytkami za pół ceny, niż w pędzie codziennej pracy skupić się na wybieraniu zdrowych składników dietetycznej sałatki kosztującej tyle, co domowe obiady na cały tydzień. Rozwiązaniem mógłby być dietetyczny cathering, jednak to również nie jest tani wybór.

A do lata zostało tylko kilka miesięcy…

Bikini już gotowe, z pewnością dobrałaś już do niego pasujące buty i okulary. Czy na pewno będziesz czuła się w nim komfortowo? Tak naprawdę, sama ze sobą?

Przede wszystkim, znajdź w sobie równowagę. Nie dawajmy się zwariować i zasmucić – jeśli tylko będziesz tego chciała, uda Ci się wyglądać jak milion dolarów. To być może ostatni moment, aby zainwestować w siebie, zamiast w kolejne niepotrzebne ubrania, które później i tak zalegają na dnie szafy. Zdrowie i samopoczucie, a przede wszystkim własna samoocena i pewność siebie są sprawami najważniejszymi. Gdy problemem jest portfel święcący pustkami, na to zawsze znajdzie się rozwiązanie. Zamiast bezwartościowego hot doga - wybierz sałatkę, jedz zdrowo, spróbuj czegoś innego. Zmotywuj się na tyle, abyś miała pewność, że jesteś najlepszą wersją samej siebie! Kieruj się podstawowymi zasadami: zaangażowanie, dieta, sport i dbanie o swoje samopoczucie oraz o świadomość swojej wartości. Te kwestie to jedyne rzeczy, o których musisz pamiętać. Tym razem się uda! Do dzieła!

 

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2016 04:04
Sądząc po tytule liczyłam na to, że napiszą coś o tym jak zorganizować fajny wyjazd, znaleźć tani hotel czy dobre połączenia lotnicze a nie kolejny raz jakieś sruty o wyglądzie i odchudzaniu
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2016 19:35
jak cudownie przeczytać artykuł na jednej stronie, bez konieczności klikania 825602893 razy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie