Design stolicy – miejsca z historią, które tętnią współczesnym życiem

Jakie miejsca w Warszawie warto odwiedzić?
Design stolicy – miejsca z historią, które tętnią współczesnym życiem
26.11.2015

Warszawa pełna jest wyjątkowych miejsc i przestrzeni. To miasto z bardzo burzliwą historią i ciekawą architekturą. Oczywiście przez II Wojnę Światową nie zachowało się wiele pereł architektonicznych. Są jednak ludzie, którzy wracają do tradycji i w jej klimacie tworzą miejsca, które dziś przyciągają tłumy. Wpisują w określone przestrzenie wydarzenia modowe, kulturalne, tworzą wyjątkowe restauracje i kluby.

Zobacz naszą listę 6 najciekawszych miejsc w Warszawie, które łączą przeszłość znowoczesnością.

Szpitalna

4. Ul. Szpitalna 8a (dawna fabryka Wedla)

Przestrzeń miejska Warszawy daje niezwykle dużo możliwości, wystarczy kapitał ulokowany w dobry pomysł! Przy ulicy Szpitalnej w Śródmieściu znajdowała się kiedyś Fabryka Wedla. Po niej została bardzo elegancka Pijalnia Czekolady Wedla widoczna z poziomu ulicy. Na dziedzińcu między budynkami znajduje się jednak jeszcze więcej dobrego! Odrestaurowana przestrzeń dawnych fabryk została idealnie zaadaptowana przez nowoczesne, pełne życia miejscówki. Prym wiodą jednak TFH Koncept – multibrand z gorącymi markami polskiej i zagranicznej mody, oraz bar Pies czy Suka, pełen dobrego designu, z wystrojem w różnych kolorach i formach. Latem, dziedziniec przy Szpitalnej za sprawą TFH Koncept okazjonalnie zamienia się w przestrzeń modowych targów!

Syreni Śpiew

2. Syreni Śpiew

Nie każdy potrafi docenić piękno modernistycznej architektury. Pozostałości po tym nurcie wiele osób uważa za nikomu niepotrzebne i najlepiej przeznaczone do wyburzenia. Styl ten ma jednak wielu zwolenników, a wśród w nich są właściciele lokalu Syreni Śpiew. To modernistyczny budynek schowany pośród drzew, co nadaje mu niezwykłego klimatu. Zupełnie odnowione wnętrze cieszy oko dbałością o detale i niecodziennym designem. Zrewitalizowany budynek o określanym przez niektórych „ciepłym minimaliźmie” to jedno najbardziej eleganckich miejsc w Warszawie. To również obowiązkowa miejscówka dla wielbicieli muzyki na żywo. Stałym punktem weekendowych imprez są w tym miejscu koncerty Syreniego Band’u.

Mysia 3

3. Mysia 3

Budynek przy Mysiej 3 to zdecydowanie historyczne miejsce.  Kiedyś mieścił się tam Urząd Cenzury, a więc był postrachem dla rozwoju polskiej sztuki. Nowi właściciele chcieli zaprzeczyć skojarzeniom i skończyć z przeszłością. Stworzyli więc miejsce, w którym sztuka jest na pierwszym planie. To idealna przestrzeń dla modowych konceptów, jak minimalistyczny COS, czy butik polskiego projektanta Mariusza Przybylskiego. Mniej znane, jednak równie atrakcyjne marki można znaleźć w multibrandowym butiku Młoda Polska. Jednak Mysia 3 to nie tylko moda. Na ostatnim piętrze znajduje się otwarta przestrzeń, w której organizowane są wystawy, pokazy mody i koncerty, a wszystko w minimalistycznym i surowym entourage`u.

Zorza

1. Zorza

Zorza to obowiązkowy pukt na mapie warszawskiego śródmieścia dla wszystkich, którzy chcą nacieszyć oczy wyjątkowym designem! Świetny wystrój nowej restauracji przy  Żurawiej to dopełnienie obecnej tam sezonowej kuchni, która zbiera zachwyty od swoich gości. Wnętrze inspirowane jest stylem Art Deco, jednak unowocześnionym i bardzo atrakcyjnym. Pozornie proste elementy wystroju wyglądają niezwykle interesująco. Zabytkowe lampy, wysokie, mosiężne stoliki czy złota ściana to najbardziej charakterystyczne elementy lokalu.

PKP Powiśle

5. PKP Powiśle

Kiedyś  kasy biletowe stacji PKP Powiśle, dziś perła wśród warszawskich, młodzieżowych lokali. Ten dawny pawilon biletowy stał się dla wielu młodych ludzi nieoficjalnym symbolem współczesnej Warszawy. Niezwykle oryginalny budynek to perła modernistycznej architektury, któremu właściciele nadali drugie życie. Charakter tego miejsca tworzą przede wszystkim ludzie, którzy tam przychodzą. W długie, letnie wieczory wokół lokalu zbierają się tłumy, by wspólnie bawić się przy rytmach dobrej muzyki. Pawilon znajduje się na skarpie warszawskiej na Powiślu w bezpośrednim sąsiedztwie Mostu Poniatowskiego.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2015 22:09
Widać, ze Grupa Warszawa zasponsorowała artykuł . Nieładnie . Nigdzie nie ma informacji o lokowaniu produktu ....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2015 16:33
Ale superrr! Zorza jest mega!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo