Miesiąc miodowy z... dziećmi

Jeśli w czasie waszego miesiąca miodowego towarzyszyć wam będą dzieci, sprawdź, jak to zorganizować.
Miesiąc miodowy z... dziećmi
22.05.2013

Wycieczka nowożeńców, zwana miesiącem miodowym, to upragniony moment wytchnienia i odpoczynku dla świeżo poślubionej pary. Choć niektóre młode małżeństwa rezygnują z tej przyjemności, zdecydowana większość nie wyobraża sobie ślubu bez kilkudniowego wypadu, gdy będzie już po wszystkim. Miesiąc miodowy to z zasady wypoczynek małżonków, zdarza się jednak, że towarzyszą im dzieci. Jak zaplanować wtedy wycieczkę?

Po pierwsze: myśl pozytywnie

„Mamy czteroletnią córkę, ale pobraliśmy się niedawno. Chcielibyśmy teraz wyjechać i odpocząć, najlepiej we dwoje. Ale nie wiem, jak to wszystko zorganizować, żeby córka była zadowolona i żeby dla nas nie był to kolejny zwyczajny urlop” – zastanawia się 26-letnia Magda. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, spokojnie. Obecnie coraz więcej par zabiera na swój miesiąc miodowy dziecko (albo dzieci) i nie jest to dla nikogo problemem. Pomyśl lepiej, że podróż poślubna to doskonała okazja, aby cała wasza rodzina wypoczęła i się do siebie zbliżyła.

Po drugie: starannie wybierz miejsce

Skoro wybieracie się na wycieczkę z maluchami, musicie dostosować do nich swoje plany. Jeśli macie bardzo małe pociechy, może rozsądniej będzie zrezygnować z dalekiej podróży i wybrać miłe miejsce w Polsce? Nie jest to jednak regułą – są rodzice, którzy w podróż samolotem zabierają nawet kilkumiesięczne szkraby. Weźcie zatem pod uwagę, jakim środkiem lokomocji będziecie się przemieszczać, w jakim wieku są wasze dzieci i czy nie mają problemów zdrowotnych. Latem najlepiej pojechać nad morze: każdy z was będzie miał frajdę z takich wczasów, a poza tym dzieciom służy morski klimat.

Po trzecie: szukajcie hoteli przyjaznych rodzinom

Miesiąc miodowy to szczególna forma wypoczynku, warto zatem tak zaplanować wycieczkę, abyście i wy byli zadowoleni, i dzieci się nie nudziły. Poszukaj hotelu przyjaznego rodzinom z dziećmi. Zwróć uwagę, jak wyposażone są pokoje (w wielu obiektach za maluchy np. do czwartego roku życia w ogóle się nie płaci), wyżywienie, atrakcje dla najmłodszych, lokalizację itp. W niektórych hotelach na najmłodszych czekają nawet specjalne łóżeczka, zabawki, zabezpieczenia kontaktów czy szuflad, dodatkowe poduszki itp. Warto z tego skorzystać.

Po czwarte: przygotujcie się do podróży przed wyjazdem

Problemem z dziećmi jest fakt, że szybko się nudzą. Miesiąc miodowy pełen lamentowania waszych pociech nie będzie miłym wspomnieniem. Dlatego zaplanujcie urlop, jeszcze zanim ruszycie z domu. Kupcie przewodnik, poszperajcie w internecie, jakie atrakcje można zobaczyć w okolicy. Jeśli jedziecie nad morze, zainwestujcie w dmuchane koła, materace, zestawy do zabawy w piasku. Unikajcie natomiast miejsc, gdzie w zasadzie nie ma zbyt wiele do zobaczenia czy zwiedzenia. Wszystko po to, aby każdy z was bawił się świetnie.

Po piąte: sprawdźcie, co jest w cenie wycieczki

Jeśli zdecydowaliście się na podróż poślubną z biurem podróży, najrozsądniej byłoby najpierw przedstawić swoje oczekiwania: gdy przygotujecie informację, czego oczekujecie, biuro zaprezentuje wam ofertę skrojoną na miarę (możecie porównać propozycje kilku biur). I koniecznie sprawdźcie, co zawiera cena wycieczki – może jakieś dodatkowe atrakcje (zwiedzane, wstęp do aquaparku, wypożyczenie samochodu na jeden dzień)? W ten sposób nie tylko zaoszczędzicie sporo czasu i pieniędzy, ale będziecie też wiedzieć, czy są to ciekawe propozycje dla dziecka.

Po szóste: nie spinajcie się

Rodzice, szczególnie młodzi, często są przewrażliwieni na punkcie swoich dzieci. To oczywiście zrozumiałe, ale pamiętajcie, że również wam należy się wypoczynek – zwłaszcza w czasie urlopu. Dlatego gdy maluch robi babki z piasku na plaży, nie musisz go obserwować przez cały czas. Poczytaj, zrelaksuj się, a dzieckiem zajmujcie się na zmianę. Oczywiście, nikt was nie namawia, żebyście w czasie podróży poślubnej zapomnieli o zdrowym rozsądku, pozwólcie sobie jednak na chwilę wytchnienia. Wszystko na pewno będzie dobrze.

A oto opinie kobiet, które wybrały się w podróż poślubną z dzieckiem:

„Pamiętam, że wcześniej bardzo panikowałam, zwłaszcza że zdecydowaliśmy się na Chorwację i nie chcieliśmy tego zmieniać. To było nasze marzenie. Bałam się, że dla naszego syna (miał wtedy trzy latka) taka podróż samolotem będzie bardzo męcząca, martwiłam się też tamtejszym jedzeniem. Okazało się, że niepotrzebnie. Lot przebiegł bez zarzutu, jedzenie było świetne, a pokój urządzony pod dziecko. Nasz szynek bawił się świetnie, my też, było wspaniale” – pisze Małgosia, lat 28.

„Nie rozumiem, dlaczego niektórzy robią problem z tego, że wybierają się na miesiąc miodowy z dzieckiem. My byliśmy z dwójką naszych dzieci w wieku siedem i pięć lat – pobraliśmy się dopiero niedawno, choć znamy się prawie dziesięć lat. Pojechaliśmy w góry i nie wyobrażam sobie urlopu bez naszych szkrabów. Dzieci były bardzo zadowolone, dokazywały, my też wypoczęliśmy. Trzeba się nastawić na wypoczynek, a wszystko będzie super” – mówi 33-letnia Iwona.

„Byliśmy w podróży poślubnej z malutkim dzieckiem i bardzo przyjemnie wspominam ten czas. Wybraliśmy się nad nasze piękne, polskie morze, bo najlepiej się tu czujemy. Nasza córcia była radosna, miała apetyt, ślicznie się opaliła. Oboje z mężem bardzo wypoczęliśmy i mieliśmy też czas, aby się sobą nacieszyć. Gdyby nasza córka została z dziadkami w domu, chyba umarłabym z tęsknoty. Trzeba tylko pamiętać o czapeczce i dobrym kremie ochronnym” – żartuje Weronika, lat 27.

EPN

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 20:58
No i w dodatku ktoś tu jest ze średniowiecza... Chociaż i tam ludzie brali drugi raz ślub xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 19:59
Czasami któreś z małżonków umiera, wieeeesz?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 17:48
Jak to drugie małżeństwo? Myślałam, że ślub to na całe życie ....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 17:26
przecież miesiąc miodowy polega głównie na seksie, po co psuć przyjemność
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2013 16:31
̕ ̛ ̀ ́ ͘ ̡ ̢ ̧ ̨ ̴ ̵ ̶ ͏ ͜ ͝ ͞ ͟ ͠ ͢ ̸ ̷
odpowiedz

Polecane dla Ciebie