Filmowy przewodnik weekendowy (Poznaj naszą rodzinkę, Kill Bill II, Zakazany owoc)

Oto najciekawsze propozycje filmowe na sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy (Poznaj naszą rodzinkę, Kill Bill II, Zakazany owoc)
23.03.2013

Sobota, TVP1, 21:20, Uczeń czarnoksiężnika, film fantastyczny

Czarnoksiężnik Balthazar Blake mieszka na Manhattanie. Kiedy w Nowym Jorku zaczynają dominować siły zła, postanawia działać. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie jest w stanie przeciwstawić się mrocznym mocom w pojedynkę, tym bardziej że kieruje nimi jego były mistrz, Maxim Horvath. Jedyną szansą Blake`a jest wyszkolenie sobie pomocnika Dave`a Stutlera, który nie chce z nim współpracować, czasu jest niewiele. Wszystko zmienia się, kiedy Balthazar zaczyna wprowadzać Dave`a w niesamowity świat magii.

Sobota, TVP2, 22:10, Egzorcysta: Początek, horror

Młody ksiądz Merrin przemierza świat, by zapomnieć o okropnościach wojny. Kryzys wiary sprawia, że poświęca się pasji - archeologii. Trafia do Kairu, gdzie kolekcjoner starożytności zleca mu odszukanie tajemniczej relikwii. Merrin przyłącza się do wyprawy naukowej, która prowadzi wykopaliska w odległym zakątku Kenii. Archeolodzy odkopują zachowany w idealnym stanie chrześcijański kościół z czasów Bizancjum. Pod budowlą znajduje się zagadkowa krypta. Legenda głosi, że w tym miejscu Lucyfer spadł na ziemię po wygnaniu z raju.

 

Sobota, TVN, 21:30, Poznaj naszą rodzinkę, komedia

Musiało upłynąć dziesięć lat, jak również pojawić się dwójka dzieci, żeby w końcu Greg zaskarbił sobie zaufanie twardego i nieufnego teścia. Jednak wystarczyło, żeby borykający się z problemami finansowymi Greg podjął pracę w firmie farmaceutycznej, w której ma za koleżankę seksowną dziewczynę, żeby wszystkie wątpliwości Jacka co do zięcia wróciły ze zdwojoną siłą.

 

 Zakazany owoc

Niedziela, TVP1, 21:20, Zakazany owoc, komedia romantyczna

Dwaj przyjaciele, Brian i Jake, kochają się w tej samej dziewczynie, pięknej Annie. Gdy ta wyjeżdża wraz z rodzicami z Nowego Jorku, obaj obiecują, że nigdy nie pokochają innej kobiety. 15 lat później Jake i Brian nadal mieszkają w Nowym Jorku i nadal się przyjaźnią. Brian został księdzem, a Jake rabinem. Do Nowego Jorku nieoczekiwanie wraca ich dawna miłość. Anna, atrakcyjna bizneswoman, odnawia stosunki z przyjaciółmi, spędzając z nimi niemal każdą wolną chwilę. Obaj mężczyźni są pod wrażeniem jej urody, inteligencji i wdzięku.

Niedziela, TVN2, 20:05, Largo Winch, thriller

Adoptowany syn miliardera, Largo Winch, wiedzie dość awanturnicze życie. Pewnego dnia jest świadkiem napadu na młodą kobietę. Mężczyzna przegania napastników i ucieka z dziewczyną. Przypadkowa znajomość kończy się dla niego niefortunnie - Largo zostaje aresztowany za posiadanie narkotyków. Udaje mu się jednak zmylić strażników, których zamyka w celi i ucieka. Dowiedziawszy się o zabójstwie przybranego ojca, Winch podejmuje próbę przejęcia od korporacji należnego mu majątku.

Przepis na życie

Niedziela, TVN, 21:30, Przepis na życie, odc. 5 (sezon 4)

Anka postanawia przeprowadzić się do Jerzego. W `Przepisie` trwają gorące przygotowania do otwarcia. Przyjaciele podejrzewają Karola o romans. Andrzej zwierza się Mani z kłopotów z Beatą. Anka decyduje się wziąć udział w projekcie Jerzego. Pola proponuje Kubie wstąpienie do spółki. Nieporozumienia między Andrzejem i Beatą narastają. Na otwarciu restauracji `Przepis` pojawiają się wszyscy bliscy Anki. Maciek odprowadza Ankę do domu Jerzego. Architekt pociesza ją. Jerzy nie wyjaśnia przyczyny opuszczenia przyjęcia. Anka czuje się zraniona.

Niedziela, HBO, 20:00, Pięć, dramat psychologiczny

Pięć nowelek opowiadających historie kobiet zmagających się z nowotworem piersi. Film powstał w ramach kampanii na rzecz walki z tą groźną chorobą. W pierwszej noweli mała Pearl żegna się z umierającą matką. W kolejnej chora Mi wspomina własne życie. Cheyanne to opowieść o młodej kobiecie, której małżeństwo musi przejść przez trudną próbę, a bohaterkami Lili są dwie siostry starające się przekazać matce tragiczną wiadomość. Ostatnia nowela to historia lekarki, u której zostaje zdiagnozowany rak piersi.

Kill Bill II

Sobota, Polsat, 22:35, Kill Bill II, film sensacyjny

Czarna Mamba kontynuuje krwawy odwet na tych, którzy chcieli zamordować ją w dniu ślubu. Z jej ręki zginęła już szefowa tokijskiej mafii, O Ren-Ishi i Vernita Green z plutonu Śmiercionośnych Żmij. Teraz Mamba zamierza rozprawić się z kolejnymi członkami gangu Billa. Pierwszy cel, Budd, okazuje się godnym przeciwnikiem, bo obezwładnia Mambę i zakopuje ją żywcem w grobie. Nie trafił jednak na słabeusza - dziewczyna wychodzi cało z opresji. Tymczasem Budd zaprasza do siebie Ellę Driver w celu sprzedania jej samurajskiego miecza.

Sobota, CBS Europa, 20:00, Piękny obiekt pożądania, komedia

Jake i Tina są bogaczami wiodącymi próżniacze życie do czasu, gdy wybuch rewolucji w jednym z państw Trzeciego Świata pozbawia ich pieniędzy. Mieszkają w jednym z londyńskich hotelim i zastanawiają się, jak za niego zapłacić. Jedyne, co przychodzi im do głowy, to ukrycie drogocennej figurki wyrzeźbionej przez Henry`ego Moore`a i ubieganie się o wypłatę odszkodowania. Okazuje się jednak, że figurka zniknęła naprawdę.

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2013 13:53
Czytasz ten komentarz, twój rodzic umrze w ciągu pięciu lat. Aby cofnąć klątwę, skopiuj ten komentarz na 5 zdjęć. Powodzenia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2013 10:52
Jest to Ben Stiller :-)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2013 10:48
Czyli oprocz Przepisu na zycie w niedziele to nie widze zbytniego szalenstwa super filmow :-(
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2013 10:46
Jak się nazywa ten aktor na zdjęciu?
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 23.03.2013 07:36
Kill Bill ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo