Urlop w tych miejscach na świecie sprawia, że tyjemy - możesz przybrać na wadze do 1,5 kg!

Tam lokalna kuchnia jest pyszna i tucząca.
Urlop w tych miejscach na świecie sprawia, że tyjemy - możesz przybrać na wadze do 1,5 kg!
19.07.2012

Większości z nas wakacje kojarzą się bardzo pozytywnie. Z przyjemnością myślimy o wypoczynku, błogim lenistwie i pięknej opaleniźnie. Tymczasem naukowcy alarmują, że urlop niekorzystnie wpływa na nasz wygląd, a zwłaszcza na sylwetkę. Tycie jest przy tym zależne od… kraju, do którego udajemy się na wczasy.

- Z badań przeprowadzonych przez Fly Thomas Cook wynika, że turyści najbardziej przybierają na wadze w Turcji oraz na Cyprze. Średnio tyją tam aż o 1,5 kg, a wszystko przez lokalną kuchnię, zwłaszcza kebaby i baklavę – słodki, orzechowy deser – alarmuje serwis telegraph.co.uk.

Równie niebezpieczne dla naszej figury są Portugalia (1,3 kg) oraz USA (1,08 kg). Nieco trudniej przytyć z kolei w Grecji (0,92 kg), Holandii (0,83 kg), Francji (0,51 kg), Australii (0,5 kg), Włoszech (0,44 kg) oraz Belgii (0,33 kg).

- Każdy, komu zależy na idealnym wyglądzie, powinien rozważyć wczasy w Irlandii, Kanadzie lub Niemczech. W tych państwach turyści bowiem chudną, a nie tyją – zauważa portal.

Co o tym sądzicie, Papilotki? Wybieracie się do któregoś z wymienionych wyżej krajów na wakacje?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Wasze PIERWSZE WSPÓLNE WAKACJE: Jak zaplanować urlop, żeby umocnić miłość?

Po raz pierwszy wyjeżdżacie razem na urlop. Cieszysz się i boisz jednocześnie?

To smutne: Polaków NIE STAĆ na wakacje! Zamiast odpoczywać - latem DORABIAMY...

Większość z nas upalne dni spędzi w pracy, a jeżeli już weźmiemy urlop, to na krótko.

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
karolla (Ocena: 5) 27.02.2013 17:46
Jeśli ktoś lubi leżeć na plaży i się smażyć i nic nie robić prócz jedzenia i picia drinków to jest to możliwe. Ja osobiście wole wycieczki objazdowe bo jak się gdzieś już leci to warto zobaczyć cos więcej niż mury hotelu. w tym roku wybieram się do Egiptu z Alfa bo znalazłam tam fajną objazdówkę. I nie zamierzam przytyć ;)
odpowiedz
lolo (Ocena: 5) 19.02.2013 13:09
Ja też w tym roku wybieram się do Turcji ;) mam nadzieję, że zachowam swoja sylwetkę. Na szczęście jedziemy z grupą przyjaciół, więc liczę na szaleństwa w morzu i codzienne rozgrywki siatkówki plażowej. Juz się nie mogę doczekać tego wyjazdu. Kupiliśmy firsty w Alfie, żeby nikt nie mógł się z tych wspólnych wakacji wycofać ;) Teraz już tylko odliczamy dni do wyjazdu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2012 11:48
no a ja własnie po lekturze Podróże Twoich marzeń wybieram sie na wakacje i to do Turcji, czyżbym musiała się obawiać o swoją sylwetkę?:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2012 20:55
Dopiero co wróciłam z Portugalii z Albufeiry, byliśmy z mężem w podróży poślubnej i raczej schudłam niż przytyłam, a jedzenie było boskie zwłaszcza te w lokalnych tawernach, ale to zasługa naszej rezydentki z alfa staru, powiedziała nam gdzie jest najlepsze jedzonko, wręcz się obżerałam, ale może to zasługa samego miejsca, codziennie chodziliśmy na długie spacery, bo było co zobaczyć, niezapomniane krajobrazy, klimatyczne miasteczka, nawet jednego dnia nie spędziliśmy leżąc, pyszne jedzenie + aktywny wypoczynek to zero nadprogramowych kilogramów!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2012 23:13
W grecji przytyc ? to chyba jakis zart ,bedac w grecji schudlam 3 kg w tydzien ,same sałatki, alebo ochydne jedzenie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo