Wasze PIERWSZE WSPÓLNE WAKACJE: Jak zaplanować urlop, żeby umocnić miłość?

Po raz pierwszy wyjeżdżacie razem na urlop. Cieszysz się i boisz jednocześnie?
Wasze PIERWSZE WSPÓLNE WAKACJE: Jak zaplanować urlop, żeby umocnić miłość?
07.07.2012

Na wspólne wakacje decydują się coraz młodsze osoby. Dzisiaj przestaje już zaskakiwać widok zakochanych nastolatków, którzy razem odpoczywają nad morzem czy w górach. Tylko we dwójkę. Pierwsze wakacje spędzone u boku partnera zazwyczaj gwarantują spory zastrzyk adrenaliny. Zastanawiamy się, jak to będzie, czy się sprawdzicie i czy dacie sobie radę w kryzysowych sytuacjach. Oczywiście, że tak. Musicie jednak pamiętać o paru ważnych sprawach.

Ilona, 26-latka z okolic Lublina, dobrze pamięta, kiedy pierwszy raz wyjechała na wakacje z chłopakiem. Miałam wtedy siedemnaście lat. Rodzice przez długi czas nie chcieli się zgodzić, ale w końcu ulegli – opowiada Ilona. Od ponad roku spotykała się wtedy z Bartkiem, kolegą z równoległej klasy i nie chcieli się rozstawać w sezonie urlopowym. - Uznaliśmy, że najlepiej będzie ruszyć gdzieś we dwójkę. Pojechaliśmy na Mazury, gdzie wynajęliśmy nieduży domek. Pamiętam, że początkowo stresowałam się, jak to będzie w codziennych sytuacjach. Ale było naprawdę świetnie i wróciliśmy przeszczęśliwi – opowiada Ilona.

Pierwsze wspólne wakacje was nie miną, jeśli nie jesteście ze sobą od dawna. Być może dawno przestałaś już być nastolatką, ale masz nowego partnera i równie mocno przeżywasz wasz wyjazd. Ważne, aby ten stres był motywujący. Tylko dzięki temu uda wam się przeżyć ten urlop na piątkę.

Morze

Potraktuj to jako wyzwanie

Jeśli jedziecie razem na urlop, a ty jesteś kłębkiem nerwów, potraktuj to jako wyzwanie. Będzie to przecież idealna okazja, aby sprawdzić, jak silne jest wasze uczucie i dokąd tak naprawdę zmierza wasz związek. Szczególnie jeśli nie mieszkacie ze sobą. Już w ciągu tygodnia w obcym miejscu można zauważyć nawyki czy cechy charakteru, które mogłyby ci nie odpowiadać. Ludzie najlepiej sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych. A co, gdy mieszkacie ze sobą? Tym lepiej. Warto się przekonać, czy nie będziecie mieli siebie dość na wczasach spędzonych tylko we dwójkę. Sprzeczki, docinki i przesyt obecnością partnera mogą ci wiele powiedzieć o waszej relacji. Poza tym warto sprawdzić, czy lubicie w podobny sposób spędzać wolny czas.

Morze

Bądźcie sobą!

Niektóre kobiety, gdy wybierają się na wczasy z nowym partnerem, zabierają ze sobą masę najlepszych ubrań, butów i kosmetyków. Oczywiście, jest to ważne, pamiętaj jednak, aby podczas urlopu czuć się przede wszystkim swobodnie. Wspólne wakacje to moment, kiedy możecie się dotrzeć i sprawdzić, czy potraficie być sobą u swojego boku. Wstawanie skoro świt, aby zrobić sobie makijaż czy paradowanie w niebotycznych szpilkach to znak, że w twoim związku coś jest nie tak. Zachowuj się przy partnerze naturalnie i oczekuj od niego tego samego. Przekonasz się, że to najlepszy test dla waszego uczucia.

Aby wakacje były udane, musicie oboje zaangażować się w przygotowania. Jedziecie pod namiot? Wspólnie zaplanujcie trasę, ruszcie razem na zakupy, ustalcie trasy wędrówek. Wtedy nawet czas przed podróżą da wam sporo frajdy. Jednocześnie pozwólcie sobie na spontaniczność – nie musisz planować waszego urlopu z aptekarską dokładnością. Z mapami i wstępnie opracowanym planem uda wam się przeżyć wiele przygód. Nie zapominaj również, że wczasy we dwoje nie oznaczają, że przez cały ten czas musicie się siebie kurczowo trzymać. Masz ochotę zabrać ze sobą książkę? Twój partner lubi łowić ryby, a ty niekoniecznie? Tym lepiej. Takie wakacje mogą być dla was namiastką codzienności.

Morze

O czym jeszcze pamiętać przed wyjazdem?

- Zaplanujcie budżet. Sprawiedliwie byłoby podzielić koszty na pół. Ustalcie, kto za co płaci, żeby podczas urlopu nie pojawiały się między wami kłótnie z tego powodu.

- Sprawdźcie pogodę, przynajmniej tę krótkoterminową. Powinniście wiedzieć, czego spodziewać się na wczasach. Niespodziewane burze przez cały okres wczasów skutecznie popsują wam nastroje.- Skompletujcie apteczkę. Często o tym zapominamy. Lepiej, żeby w kryzysowym momencie była pod ręką – dzięki temu zaoszczędzicie sobie sporo nerwów.

- Jeśli jedziecie za granicę, gdzie potrzebny będzie paszport, koniecznie sprawdźcie jego ważność. W ubiegłym roku straż graniczna na przejściu granicznym Warszawa – Okęcie (Lotnisko Chopina) z powodu nieważności lub braku paszportu musiała odmówić wyjazdu 155 podróżnym, a rok wcześniej – 133 osobom.

- Nie marudźcie i zabierzcie ze sobą dobre humory. Bez względu na miejsce, okoliczności czy pogodę, możecie się we dwójkę świetnie bawić. Wykorzystajcie tegoroczne lato.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Przygodny seks na wczasach: Oj tak, lubimy WAKACYJNE PUSZCZALSTWO! (Statystyki)

Latem nie mamy hamulców.

Największe wakacyjne błędy

Koniecznie sprawdź, czego nie robić w wakacje.

Morze

Gdzie i kiedy?

Wakacje z partnerem oznaczają jedno: sztukę kompromisu. Jeśli ty marzysz o zagranicznej plaży, a on o wędrówkach po górach, po prostu musicie się ze sobą dogadać. Możliwości jest wiele – np. po tygodniu w wybranych przez was miejscach. Albo wczasy jeszcze gdzie indziej. Tak, aby żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Kompromis może również oznaczać, że ty wybierasz miejsce, a on termin. Będziecie się musieli porozumieć w kwestii terminu, szczególnie jeśli pracujecie. Nie bierzcie urlopu ani nie rezerwujcie żadnych wycieczek bez uzgodnienia z partnerem. Taką decyzję musicie podjąć wspólnie.

Tak na dobrą sprawę miejsce waszego pobytu nie ma większego znaczenia. Ważne, abyście wypoczęli i dobrze bawili się w swoim towarzystwie. Boisz się jechać nad morze, bo będziesz musiała pokazać się w bikini? Tutaj przeczytasz, jak dobrze się w nim poczuć. Tym bardziej się tam wybierzcie – dzięki temu sprawdzisz, czy potrafisz czuć się przy tym mężczyźnie swobodnie. I czy będzie robił ci głupie uwagi, bo np. nie umiesz pływać. Nasz rozmówczyni Ilona miała później chłopaka, z którym pojechała nad Bałtyk.

- A on wkurzał się, że nie chcę się ruszyć z koca, bo wolałam poczytać. Zostawił mnie i poszedł grać w siatkówkę z obcymi ludźmi. To były nieudane wakacje, zresztą wkrótce się rozstaliśmy – opowiada Ilona.

Komentarze (29)

Ocena: 4.9 / 5
Jagoda (Ocena: 5) 03.07.2017 01:56
Mnie na pierwsze wspólne wakacje chłopak zabrał do Ustki. Nocowaliśmy w spa w hotelu Lubicz i było wspaniale. Nie tylko mieliśmy okazję pobyć trochę razem w romantycznym klimacie, ale też fantastycznie sie zrelaksowaliśmy, bo spa było tam znakomite. W te wakacje jedziemy tam znowu, żeby uczcić rocznicę. :)
odpowiedz
wojejewoeje (Ocena: 5) 30.05.2017 09:02
Nasze pierwsze wspólne wakacje spędziliśmy w Lisewskim Dworze na Kaszubach. To był jego pomysł, którego początkowo nie podzielałam jednak na miejscu moje zdanie zupełnie się zmieniło. Cudowna okolica, smaczna restauracja a przede wszystkim cisza i spokój, która jest tak bardzo wymagana dla dwójki zakochanych :-))
odpowiedz
Marcin J. (Ocena: 5) 31.10.2016 12:16
Nasze wspólne wakacje odbyły się w Kuklicach Noclegi Sarah. Ładne, romantyczne, spokojne miejsce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2015 18:42
U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.
odpowiedz
lilla (Ocena: 5) 11.01.2013 13:56
Mnie w tym roku czaka sprawdzian pierwszych wspólnych wakacji. Jesteśmy ze sobą od półtorej roku ale kompletnie nie mieliśmy czasu żeby się gdzieś wyrwać. teraz zarezerwowaliśmy już lot do Turcji. Zrobiliśmy to bo w Alfie dali nam 30% zniżki... no i teraz już nie ma odwrotu ;) Czekam i jestem faktycznie trochę podenerwowana ale myślę, że to będzie wspinały wyjazd. w końcu bardzo się kochamy, więc co może nam przeszkodzić w wypoczynku? ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo