Najgłupsze stereotypy o cudzoziemcach: Francuzi = żabojady, Rosjanie = ? (Ciekawe!)

Warto je poznać przed Euro!
Najgłupsze stereotypy o cudzoziemcach: Francuzi = żabojady, Rosjanie = ? (Ciekawe!)
04.06.2012

Czy z Francuzami kojarzy Ci się przede wszystkim jedzenie żab, a z Rosjanami picie hektolitrów wódki? Jeśli tak, to twoje myślenie jest stereotypowe i najwyższy czas je zmienić. Okazuje się bowiem, że większość z naszych przekonań odnośnie innych krajów jest całkowicie błędna.

O które wyobrażenia chodzi dokładnie? Oto lista!

Żabojady z Francji

- Żabojady. Takim mianem wciąż określa się w naszym kraju Francuzów. Być może nawiązuje ono do wysokiego poziomu kucharzy z kraju nad Loarą – czytamy na serwisie Niewiarygodne.pl.

Tymczasem tylko niektórzy mieszkańcy Francji jedzą od czasu do czasu żabie udka. Pozostali (czyli zdecydowana większość) czują obrzydzenie do tej potrawy i nie zamierzają jej nigdy próbować.

Samobójcy ze Skandynawii

Dość powszechnie panuje wśród Polaków przekonanie, że w Danii, Norwegii oraz Szwecji jest najwyższy wskaźnik samobójstw. Naszym zdaniem ludzie zabijają się tam z powodu braku słońca i depresyjnej aury. Nic bardziej mylnego! Pod względem liczby samobójców wyprzedzają Skandynawów: Białorusini, Rosjanie oraz Litwini.

Żaba

Pijaki z Rosji

Jeśli mieszkańcy Rosji piją alkohol, to tylko hektolitrami – takie zdanie mamy o naszych wschodnich sąsiadach. Tymczasem w rankingach na największą ilość spożytego alkoholu w ciągu roku wygrywają Luksemburczycy (17,5 litra) oraz Czesi (16, 2 litra). Rosjanie znajdują się daleko w tyle z liczbą 10,6 litra. - Różnica istnieje jedynie w doborze trunku. Luksemburczycy piją przeważnie wino, a Rosjanie "czystą" i stąd prawdopodobnie wziął się ten stereotyp – wyjaśnia Niewiarygodne.pl.

Ćpuny z Holandii

Ponieważ prawo w Holandii zezwala na legalne zażywanie narkotyków oraz na hodowanie konopi, utożsamiamy Holendrów z ćpunami. Rzeczywistość mija się jednak znacznie z tym stereotypem. Otóż największa liczba narkomanów zamieszkuje Francję, Danię oraz Wielką Brytanię. Od środków odurzających nie stronią również Czesi – największą popularnością cieszy się wśród nich ecstasy.

Turek poligamista

Turcja, jako kraj muzułmański, kojarzy nam się z poligamią. Przekonanie to jest jednak całkowicie błędne, ponieważ posiadanie kilku żon jest w tym państwie zabronione, a nawet karalne! - Turcja staje się coraz bardziej "zachodnim krajem", kobiety nie muszą nosić specjalnych strojów, jak w większości muzułmańskich państw. Jednak większość z nas wciąż utożsamia Turcję z ciemnotą i zacofaniem – podsumowuje serwis.

Zobacz także:

To nie Photoshop! Na świecie takie miejsca istnieją naprawdę - BAAAJKAAA! (Zdjęcia)

Zapraszamy Was w podróż po najbardziej bajecznych obszarach naszego globu.

Hojni płacą, piękni podróżują – tak portal MissTravel.com zachęca ludzi do zwiedzania świata!(PRZEGIĘCIE?)

Czy serwis nie poszedł o krok za daleko, tak otwarcie promując sponsoring?

Komentarze (55)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2013 15:13
te stereotypy są głupie, wystarczy gdziekolwiek pojechać, żeby szybko się pozbyć idiotycznych wyobrażeń o innych nacjach. Kiedyś różnie myślałam sobie o Egipcjanach, potem dwa razy wyjechałam na wczasy z alfa starem, a tam wiadomo, integracja, wspólne wieczory i wyjścia i okazało się, że to super ludzie, bardzo otwarci, serdecznie, towarzyscy. Gdybyś choć w 50 procentach byli tacy jak Egipcjanie, Polska byłaby zdecydowanie mniej szarym krajem :-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2012 18:31
jeżeli ktoś nazywa Holendrów ćpunami to chodzi im o marihuanę(która moim zdaniem nie szkodzi jak narkotyki) a nie o ekstazę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2012 17:59
oj to jak oni wszyscy przyjadą do Polski na euro to dopiero poznają polaków - pijaków, kiboli, brudasów i złodziei. To dopiero będzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2012 15:26
w tym roku byłam w Turcji i poligamia jest tam dozwolona a nie karalna.... co za artykuł
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2012 12:46
Złodzieje z Polski
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo