Po wakacjach jesteśmy głupsi i mamy problemy z pamięcią (W tracie urlopu nasze IQ spada o 20 punktów)

Niemieccy badacze wiedzą, dlaczego tak się dzieje!
Po wakacjach jesteśmy głupsi i mamy problemy z pamięcią (W tracie urlopu nasze IQ spada o 20 punktów)
21.08.2011

Większości z nas wakacje kojarzą się bardzo pozytywnie. Z przyjemnością myślimy o wypoczynku, błogim lenistwie i pięknej opaleniźnie. Tymczasem naukowcy alarmują, że urlop niekorzystnie wpływa na poziom naszej inteligencji - w ciągu 14 dni może obniżyć go nawet o 20 punktów!

Zdaniem profesora Siegfrieda Lehra z Uniwersytetu Erlangen w Niemczech, spadek IQ zaczyna się już w momencie planowania wakacji. Wymiana maili z biurami podróży i hotelami sprawia bowiem, że poziom inteligencji zmniejsza się o 10 punktów. Kolejnym punktem krytycznym jest pobyt na lotnisku. - Stres powoduje, że w organizmie rośnie poziom kortyzolu, który niszczy komórki mózgu w części odpowiedzialnej za pamięć – tłumaczy serwis telegraph.co.uk.

Następnie poziom naszego IQ zaniżają upały oraz alkohol, który w czasie pobytu na wakacjach pijemy wyjątkowo chętnie. Co ciekawe, na męski poziom inteligencji najbardziej niekorzystny wpływ ma… oglądanie się za pięknymi kobietami, ponieważ tracą wtedy zdolność obiektywnej i krytycznej oceny.

Naukowcy uspokajają jednak, że IQ wraca do normy już po 4 dniach od powrotu z wypoczynku.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Psy kochają TV! Co oglądają najchętniej? (Poznaj upodobania labradorów, owczarków collie i spanieli)

Zwierzaki reagują nawet na muzykę z ulubionego serialu!

Każda z nas plotkuje średnio 5 godzin dziennie! Zgadniesz, o czym?

Inne tematy poruszamy z przyjaciółkami, inne z naszymi partnerami.

 

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2012 11:20
A niech spadnie nawet o połowę. Trzeba odpoczywać, bo bez tego człowiek zwariuje. Ja muszę choć raz w roku gdzieś wyjechać, bo mam dość stresującą pracę i po jakimś czasie robię się nieznośna i muszę gdzieś wyjechać. Teraz w marcu planuje tygodniowy wyjazd. Znalazłam w alfie fajny hotel za niewielkie pieniądze. Juz się nie mogę doczekać kiedy będę się wylegiwać na gorącej plaży. Myślę, że nie tylko mnie by się to przydało...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2011 13:35
Polecam ! ! ! www.youtube.com/watch?v=gTf9anwzFz4&feature=youtu.be
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2011 12:51
głupszego artykułu nie czytalam. Papilocie ogarnij sie ! zacznij wreszcie pisac cos madrego, bo po tych artykulakch poziom IQ spadnie nam o polowe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2011 16:35
rece opadaja... glupszego artykulu nie czytalam. chociaz nie, przepraszam, glupszy od tego jest tylko artykul o tym ze na wplyw tego czy facecia zdradzaja czy nie ma szerokosc ich twarzy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2011 20:39
nie tylko po wakacjach, po przeczytaniu mądrych artykulików na papilocie - także spada poziom IQ
odpowiedz

Polecane dla Ciebie