W pensjonatach nad Bałtykiem już nie ma wolnych miejsc na lato! Polacy boją się latać do Egiptu!

W tym roku kurorty nad polskim morzem przeżyją prawdziwe oblężenie turystów! Jeśli chcesz skoczyć do Mielna czy Juraty, już teraz zaklepuj sobie miejsca!
W pensjonatach nad Bałtykiem już nie ma wolnych miejsc na lato! Polacy boją się latać do Egiptu!
08.04.2011

W tym roku plaże nadbałtyckie będą wyjątkowo zatłoczone. Właściciele hoteli i pensjonatów tam oraz nad mazurskimi jeziorami już liczą zyski – najprawdopodobniej ich kwatery pękną w szwach po najeździe turystów, którzy w 2011 zamierzają wypoczywać w kraju, zamiast wypuszczać się jak dotychczas na północ Afryki.

Już teraz, mimo że mamy dopiero pierwszą połowę kwietnia, ponad połowa dostępnych pokoi jest zarezerwowana. Jeśli więc i Wy wolicie Mielno, Juratę czy Dźwirzyno zamiast ryzykownego Egiptu, czym prędzej zamawiajcie kwatery, bo za chwilę może się okazać to niemożliwe.

Jednak nie tylko strach przed niespokojnymi regionami świata sprawia, że niezbyt chętnie wypuszczamy się zagranicę. Wysoki kurs euro i dolara powoduje, że wyjazdy są w tym roku wyjątkowo drogie. Wygórowane ceny na południu Europy zniechęcają nie tylko Polaków, ale i Niemców, którzy już zaczęli planować lato nad Bałtykiem.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Dlaczego Polacy nie wyjeżdżają na wakacje?

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Polecane wideo

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
Magda (Ocena: 5) 13.04.2013 14:50
przesadzacie drodzy autorzy tekstów:) Sytuacja w kurortach jest unormowana, nie dzieją się tam żadne niepokojące rzeczy. Ja sama w zeszłym roku byłam w Szarmie, w tym wybieram się do Hurghady z alfa starem. Wiadomo, że będziemy raczej w bezpiecznych miejscach i nikt nas nie będzie ciągnął na plac Tahrir:) Swoją drogą znalazłam w alfie fajną promocyjkę:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2011 08:09
Ja w tym roku nie byłam nad polskim morzem, ale w roku ubiegłym tak - i już było strasznie tłoczno na plażach...:( Dobrym rozwiązaniem jest zakwaterowanie się w hotelu z własną plażą bo przynajmniej wtedy jest trochę "przestrzeni" ;) Albo w ośrodku w rodzaju spa jak Primavera w Jastrzębiej gdzie można doświadczać jeszcze innych przyjemności poza plażowaniem - jak zabiegi spa, aktywność fizyczna etc.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 13:21
ja bym odradzała wycieczki do Afryki wiecie ile jest uchodzców z Libii a Egipt jest blisko tego kraju to już lepiej jechać nad morze środziemne w kraju europejskim i bezpieczniej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2011 00:19
czy jasno czy ciemno nasze jest to mielno, czy ciemno czy jasno nasze jest to miasto!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2011 15:32
same pierdoły !!!!!! nie czytajcie tego ...... telewizja i media piszą głupoty !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie