Najstraszniejsze miejsca na Ziemi

Są mroczne, tajemnicze, a na ich widok serce zaczyna bić szybciej…
Najstraszniejsze miejsca na Ziemi
29.03.2011

Straszne, budzące grozę tereny, w których dzieją się niewytłumaczalne rzeczy, rozsiane są po całym globie. Specjalnie dla Was wybrałyśmy spośród nich pięć, które są najbardziej przerażające.

Oto one…

las hoia baciu

Las Hoia Baciu

W znajdującym się w Transylwanii borze wielokrotnie odnotowywano spotkania z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi. Podobno w lesie tym można nie tylko dostrzec świetliste punkty, ale też zarysy twarzy i dziwne ślady odciśnięte na ziemi lub śniegu.

Dodatkowo u ludzi chodzących po lesie często pojawiają się dziwne dolegliwości, takie jak bóle, zaczerwienia skóry, zawroty głowy i zaburzenia orientacji. Nic dziwnego, że tak wiele osób się tam gubi…

loch ness

Jezioro Loch Ness

Chyba każdy słyszał o malowniczo położonym szkockim jeziorze Loch Ness, w którym rzekomo zamieszkuje tajemnicze monstrum - Nessie. Świadkowie, którzy widzieli bestię na własne oczy twierdzą, że ma ona długą szyję zakończoną paszczą, dwu- lub jednogarbny grzbiet i ciemną skórę. 6 lipca 1934 roku jeden z naocznych obserwatorów relacjonował, że potwór „miał co najmniej 10 metrów długości [...] kilka garbów [...] wystających mniej więcej na 30 centymetrów [...] Ujrzałem coś, co ciągnęło się od głowy do podstawy szyi na długości 1 metra – rodzaj ciemnej grzywy…”.

- Wszystkie relacje można by włożyć między bajki, gdyby nie liczne fotografie i filmy, które ciągle na nowo ożywiają dyskusję na temat Nessie – podsumowuje serwis niewiarygodne.pl.

zamek

Zamek w Ogrodzieńcu

- Osoby alergicznie reagujące na słowo duch, a dodatkowo nie znoszące dużych psów, nie powinny odwiedzać ruin tego znajdującego się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zamku – ostrzega serwis niewiarygodne.pl. Dlaczego? Otóż legenda głosi, że w tym przeklętym miejscu można usłyszeć przerażający dźwięk łańcuchów, które ciągnie za sobą olbrzymi czarny pies. Zwierzę jest podobno duchem dawnego właściciela zamku, niejakiego Warszyckiego, który torturował swoich podwładnych. Liczne źródła podają, że za zło, które wyrządził innym, moce piekielne porwały go jeszcze za życia…

trójkąt bermudzki

Trójkąt Bermudzki

W tej niebezpiecznej strefie, która obejmuje obszar od Puerto Rico, przez Bermudy, aż po Miami, dochodziło do wypadków, które po dziś dzień pozostają zagadką. Powszechnie znany jest np. ten z roku 1945, kiedy to z niewyjaśnionych przyczyn w strefie oddziaływania "diabelskiego trójkąta" zaginęła cała eskadra amerykańskich samolotów. Ich wraków nie odnaleziono do dnia dzisiejszego. Jak podaje niewiarygodne.pl, liczba zaginionych bez śladu samolotów i statków idzie w setki. Szacuje się też, że oceaniczne odmęty pochłonęły w tym obszarze ponad dwa tysiące osób. Większość pilotów i marynarzy na samo hasło Trójkąt Bermudzki oblewa się zimnym potem.

góra uluru

Góra Uluru

Góra, znajdująca się w środkowej Australii, jest dla ludności aborygeńskiej miejscem świętym, jednak turyści, którzy decydują się na odwiedzenie tego pięknego obszaru, zazwyczaj swojej decyzji żałują. Wszystko przez tajemnicze dolegliwości, które zaczynają ich niepokoić podczas zwiedzania, np. utrata przytomności. Nagminnie zdarza się także, że podróżni, cieszący się dotąd żelaznym zdrowiem, nagle dostają udaru lub zawału serca. To jednak nie wszystko.

Dyrekcja parku, w którym znajduje się góra, co roku otrzymuje też setki paczek zawierających fragmenty skał z Uluru. Turyści, którzy wzięli je sobie podczas wycieczki na pamiątkę, po powrocie do domu odsyłają je w popłochu, ponieważ w ich otoczeniu zaczęły dziać się różnego rodzaju nieszczęścia.

Co o tym myślicie? Znacie jeszcze jakieś inne przerażające miejsca?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Najsmaczniejsze kontra najgorsze dania świata: Czyją kuchnię chwalą turyści?

Sprawdź, czyje dania smakują turystom najbardziej, a czyje zostały przez nich uznane za najgorsze jedzenie na świecie!

Okrutne oblicze turystyki

Fałszywi Beduini, Afrykańczycy przebrani za Masajów i kobiety, zmuszane do „tradycyjnych” tortur w imię zadowolenia turystów.

 

Polecane wideo

Komentarze (80)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2012 14:46
Tak. Znam takie miejsce : Japońska wyspa Gunkan-jima. Poczytajcie sobie na wp.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2011 19:09
klop
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2011 12:07
Las hoi bacu to prawda mój kolega był w psychiatryku po tym co tam zobaczył!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 21:33
Mieszkam w Ogro i tu tylko jakieś kundle po ulicach zapie*dalają. Na zamku to można najwyżej się przestraszyć niemek ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2011 14:46
rzal
odpowiedz

Polecane dla Ciebie