Najromantyczniejsze miejsca w Polsce

16 Maja 2010

Są w naszym kraju zakątki, o których być może nigdy nie słyszałaś. To idealne miejsca dla zakochanych!

Najromantyczniejsze miejsca w Polsce
> -->

Gdy przychodzi weekend, kilka dni wolnych od pracy lub szkoły albo wymarzony urlop, mamy dziesiątki pomysłów na miłe spędzenie wolnego czasu. Wiele osób decyduje się na zagraniczny wyjazd, głęboko wierząc, że tylko daleko od domu można tak naprawdę wypocząć. Czy słusznie? Zajrzyj do osobnego tekstu, z którego dowiesz się, czy wakacje lepiej spędzić w kraju czy za granicą. Można bowiem śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wczasy na uroczej wyspie lub w ciepłych krajach to najnowszy trend, któremu ulega masa ludzi. Faktycznie, wyjazdy na małe wysepki czy eskapady do krajów o zupełnie odmiennej niż nasza kulturze są naprawdę fascynujące. Sprawdzają się, jeśli szukamy przygód, interesuje nas życie tubylców, ich obyczaje czy obrzędy (wiele osób za cel swoich podróży obiera właśnie poznanie innych kultur a nie byczenie się na plaży). I najczęściej takie wypady pozostają w naszej pamięci na lata.

Sęk w tym, że aby przeżyć przygodę swojego życia i wyjechać do przepięknego miejsca, wcale nie trzeba rezerwować zagranicznej wycieczki. Cudowne, wręcz baśniowe zakątki mamy w Polsce! Kiedy decydujemy się na wyjazd w polskie góry, gro Polaków wybiera Zakopane. Z kolei lato równa się Sopot, Mielno lub Ustka. Rzeczywiście miejscowości te są urocze i trzeba je odwiedzić, ale jest bardziej prawdopodobne, że spotkasz w nich swojego sąsiada niż dotrzesz do miejsca, gdzie natura stworzyła niesamowity krajobraz. Ponieważ nadchodzą wakacje, prezentujemy kilka polskich miejsc, które musisz odwiedzić. Kipią romantyzmem i są jednocześnie tajemnicze oraz absorbujące. Będąc na miejscu, poczujesz się naprawdę cudownie i niejednokrotnie przetrzesz oczy ze zdumienia. Zatem ruszamy!

Błędne Skały w Górach Stołowych

Czy pamiętasz film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”? mamy dla ciebie ciekawostkę: jego fragmenty były kręcone właśnie w Błędnych Skałach! Taka rekomendacja mówi sama za siebie. Każdy, kto widział ten przepiękny film kręcony w wielu malowniczych zakątkach, zrozumie, jak zniewalający musi rezerwat być Błędne Skały. Położony jest on na szczycie Skalniaka (915 m n.p.m.), w sercu Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest to niesamowity labirynt skalny rozrzucony na powierzchni ponad 20 hektarów! Te bloki skalne to wypiętrzone dno dawnego morza, na dnie którego powstały piaskowce. Ze względu na słabą odporność i działanie czasu, potworzyły się głębokie, nawet kilkumetrowe korytarze. Dzięki temu mamy tutaj malownicze grzyby, maczugi, słupki, które tworzą trasę turystyczną o wyjątkowym uroku. Niejednokrotnie trzeba przeciskać się między szczelinami. Osoby z tuszą mogą mieć tutaj niemały problem... Żeby przejść trasę labiryntu, nierzadko trzeba się schylić, wciągnąć brzuch albo chociażby zdjąć plecak.

Nawet wiosną i latem między skałami zalega tu śnieg i lód. Nad głowami turystów skały utworzyły fantastyczny dach, dzięki czemu przez rezerwat można śmiało wędrować nawet podczas ulewy. Kiedy zboczy się z głównej trasy, dociera się do niesamowitych zakątków, w których poczujecie się z ukochanym jak w bajce. Co prawda, latem jest tutaj tłoczno jak na Marszałkowskiej, ale wystarczy zejść na bok, żeby odizolować się od ludzi i cieszyć się intymnością – zupełnie odmienną od tej codziennej.

Błędne Skały leżą między Kudową-Zdrój a Karłowem, niedaleko czeskiej granicy. Wejście pieszo czerwonym szlakiem z Kudowy zajmuje około 2,5 godz. Dla mniej aktywnych jest dogodna alternatywa – do rezerwatu prowadzi droga asfaltowa.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (82)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-03-03 13:13:35

re: Najromantyczniejsze miejsca w Polsce

jak dla mnie najbardziej romantycznym miejscem jest Kraków, zawsze jak tam jestem czuję się fantastycznie. Moim zdaniem najbardziej romantyczne miasto w Polsce. A ostatnio jeszcze bardziej poczułam ten klimat, jak zatrzymałam się w hotelu Old Town, bardzo przytulne miejsce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-24 21:12:01

Bieszczady są genialne. Mogę też polecić Zamość- miasto ludzi szczęśliwych, Perłę Renesansu, Miasto Arkad. Świetna jest również niewielka wieś na Roztoczu- Majdan Sopocki... cudnie widać tam gwiazdy w nocy na molo nad zalewem, albo na tamie na rzece Sopot, a wschody słońca są wprost magiczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-19 22:00:03

Rynek Wrocławski ;) Noc i dzień... Romantyczne są tylko miejsca, gdzie możesz być z TA osobą. Nie zależne GDZIE...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-19 12:52:08

DARMOWE KOSMETYKI MAYBELLINE NEW YORK ! ZOSTAŃ TRENDSETTERKĄ ZNANEJ FIRMY MNY. wyślij meila na adres mny.czarna@interie.eu zaprosze Cie do wspolnej zabawy z kosmetykami MNY ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-19 11:51:57

SOLINA - to niejpiękniejszcze miejsce w polsce bez dyskusji !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-19 10:03:30

my uwielbiamy spacerować po alejkach Cieplic..piękny widok na góry, park zdrojowy, ładny rynek...spokój cisza....ogólnie mamy wywalone na romantyczne otoczki, ale w Cieplicach jest po prostu przecudnie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-18 22:00:43

a Zakrzówek w Krakowie? Czemu nikt o tym nie wspomnial?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-18 20:11:43

kazde miejsce jest fajne i romantyczne jesli sie dobrze zorganizuje czas ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-18 19:49:33

Czuchow bardzo romantyczne miejsce. szczególnie ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-18 18:48:43

LUBLIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz