„Czterdziestka w opałach” - małżeńska komedia pomyłek w Teatrze Kamienica!

Jednoosobowy show komediowy w wykonaniu Katarzyny Żak to drwina ze stereotypów związanych z wiekiem. Obecność w teatrze obowiązkowa!
„Czterdziestka w opałach” - małżeńska komedia pomyłek w Teatrze Kamienica!
09.02.2011

Spektakl opowiada o czterdziestoletniej Lilce, która pomimo swojego wieku wciąż czuje się nastolatką. Wbrew metryce, mężowi i dzieciom nie chce stać się nagle stateczną matroną tylko dlatego, że przekroczyła pewną niewidzialną granicę. Granicę czterdziestu lat.

Spotykamy ją nad Bałtykiem podczas rodzinnego urlopu z mężem i dwójką dzieci. Pomiędzy ośrodkiem wczasowym, smażalnią a piaszczystymi wydmami udaje jej się wplątać w mnóstwo zabawnych i kłopotliwych sytuacji. Kto by pomyślał jak wiele może się zdarzyć podczas jednego turnusu wczasowego?

To tu Lilka przeżywa fascynację lokalnym amantem, walczy o męża z niebezpieczną famme fatale, prowadzi prywatne śledztwo. W przerwach z trudem opanowuje dwóch urwisów, spotyka licealną miłość i... czasem się opala.

Lilka uważa, że nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś. Czuje, że mężczyźni przestali zwracać na nią uwagę. Ma wrażenie, że znudziła się już mężowi i że ten chętnie wymieniłby ją na „nowszy model”. Ale czy tak jest naprawdę? Może to tylko jej rozbuchana wyobraźnia podsuwa jej nieuzasadnione obawy?

Jednoosobowy show komediowy w wykonaniu Katarzyny Żak to drwina ze stereotypów związanych z wiekiem. Wnikliwa i pełna ciepła analiza kobiecych fobii i kompleksów. Spojrzenie z dystansu na prawdziwe i te zupełnie wymyślone problemy w związkach. Zbiorowa terapia śmiechem!

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Muzyka: Piotr Adamczyk

Na scenie: Katarzyna Żak

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2011 13:31
Fajny scenariusz na film byłby z tego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2011 12:01
już nie mogę się doczekać :))) uwielbiam teatr kamienica!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo