Co warto zobaczyć w telewizji w Wigilię?

Wszystkie stacje telewizyjne przygotowały dla widzów ciekawe, świąteczne propozycje filmowe. Co warto zobaczyć?
Co warto zobaczyć w telewizji w Wigilię?
24.12.2010

TVP1, 13:10, Święta rodzina, odc. 1

Akcja filmu obejmuje okres od chwili spotkania Marii i Józefa do czasu śmierci tego ostatniego, który wedle zapisów w Piśmie Świętym zmarł, gdy Jezus miał 12 lat. Józef przemierza Jerozolimę, oferując mieszkańcom miasta usługi stolarskie. W tym samym czasie kapłani tamtejszej świątyni podejmują decyzję o wydaniu za mąż Marii, wychowywanej od śmierci rodziców w domu Zachariasza, głównego kapłana. Dziewczyna nie chce poślubić wybranego jej kandydata. W takiej sytuacji kapłani postanawiają zdać się na sąd Boga. On wskazuje Józefa.

TVP1, 15:10, Święta rodzina, odc. 2

Święta rodzina znajduje w Egipcie bezpieczne schronienie. Józef pracuje jako cieśla, Maria zajmuje się domem i małym Jezusem, który zdrowo się chowa. Kobieta widzi w chłopcu nie tylko najpiękniejsze i najukochańsze dziecko, ale także Syna Bożego. Józefa niekiedy irytuje jej przekonanie o cudowności i boskości synka. Jest przekonany, że Jezus niczym nie różni się od innych dzieci i powinien być chowany tak samo jak one. Trochę zazdrosny o malca uważa, że żona poświęca mu za dużo czasu.

TVP1, 20:05, Hania

Ola, z zawodu wiolonczelistka, i Wojtek, grafik komputerowy, są młodym, bezdzietnym małżeństwem. Kobieta marzy o rodzinie i ciepłym domu, ale pochłonięty pracą mężczyzna dawno stracił kontakt z żoną i pozostaje niewzruszony wobec jej pragnień. Przypadkowo spotkany znajomy namawia parę do przyjęcia na Wigilię chłopca z domu dziecka. Kacper, zadając Oli i Wojtkowi proste pytania, zmusza ich do zastanowienia się nad swoim związkiem i pomaga odnaleźć łączące ich niegdyś uczucie.

TVP2, 14:25, Babe, świnka z klasą

Babe, malutka świnka, której rodziców sprzedano do rzeźni, jest nagrodą w konkursie na wiejskim targu. Zwycięzca, farmer Arthur Hogett, przywozi świnkę do swojego gospodarstwa. Osamotniony i bardzo nieszczęśliwy Babe zostaje przygarnięty przez suczkę Muchę. Z czasem zaprzyjaźnia się z mieszkańcami farmy. Pewnego dnia postanawia zostać, podobnie jak Mucha, psem pasterskim. Film zdobył Oscara za efekty specjalne oraz 6 nominacji w innych kategoriach.

TVP2, 16:15, Tylko ty

Faith w dzieciństwie bawiła się z koleżankami we wróżenie. Jedna z przepowiedni mówiła, że mężem Faith zostanie mężczyzna nazwiskiem Damon Bradley. Dziewczyna zaczyna traktować sprawę poważnie, kiedy kilka lat później pewna wróżka potwierdza tę przepowiednię. Po latach poszukiwań mężczyzny o takim nazwisku Faith postanawia wyjść za mąż za pewnego pediatrę. W przeddzień ślubu dzwoni Damon Bradley, kolega szkolny pana młodego. Usprawiedliwia się, że nie będzie na ślubie, ponieważ wyjeżdża do Wenecji. Faith ucieka sprzed ołtarza i leci do Włoch.

seriale w internecie

TVP2, 18:35, Beethoven II

Kontynuacja opowieści o pewnym niesfornym psie, wabiącym się Beethoven, który zamieszkał z rodziną Newtonów i zamienił ich stabilne, wygodne życie w niekończące się pasmo przygód i niespodzianek. Beethoven zakochuje się w pięknej suczce Missy, porwanej dla okupu przez chciwą Reginę. Kiedy rodzą się szczeniaki, Regina chce je utopić  zmienia jednak zdanie, gdy dowiaduje się, ile są warte. Wtedy do akcji wkraczają rodzeństwo Newtonów i sam Beethoven.

TVP2, 20:00, Na dobre i na złe, odc. 426

12-letni Mirek udziela pierwszej pomocy ojcu, który został porażony prądem. Mężczyznę prześladuje pech. Od momentu, w którym pojawił się w szpitalu, lekarzom nic się nie udaje. Iza zwierza się Wiktorii, że została zgwałcona przez szefa. Marcin jedzie do ojca, by porozmawiać o sytuacji Izy. Tretter informuje Żakową, że da się uratować rękę jej byłego męża. Ma się tym zająć Konica. Do szpitala zgłasza się Nina, która marzy o zrobieniu specjalizacji z chirurgii w Leśnej Górze. Nina nie wie, że jej przełożonym ma być Sambor.

TVP2, 20:50, U Pana Boga w ogródku

W małym podlaskim miasteczku Królowy Most czas płynie leniwie, a mieszkańcy żyją w zgodzie z rytmem natury. To idealne miejsce dla aspiranta Cielęckiego, najsłabszego absolwenta szkoły policyjnej. Jego przełożeni są przekonani, że na dalekiej prowincji, gdzie największym przestępstwem jest przekroczenie prędkości, powinien sobie poradzić. Tymczasem funkcjonariusze CBŚ lokują tam świadka koronnego, który zeznaje w procesie mafii z Milanówka. W ramach programu ochrony świadków należy zmienić mu tożsamość i miejsce pobytu.

TVN, 16:55, Czego pragną dziewczyny  

Daphne, przebojowa 17-latka z Nowego Jorku, chce poznać ojca, który porzucił jej matkę, kiedy ta była w ciąży. Henry Dashwood jest brytyjskim arystokratą, nie mógł więc popełnić mezaliansu i poślubić zwykłej amerykańskiej dziewczyny matki Daphne. W tym celu Daphne udaje się do Londynu. Tam trafia do zupełnie innego świata, gdzie rządzą reguły, których ona nie zna. Daphne nie chce popełnić żadnej gafy, ale jednocześnie chce pozostać sobą.

program tv na święta

TVN, 20:00, Madagwiazdka

Sanie św. Mikołaja rozbijają się na Madagaskarze. W wyniku niefortunnego wypadku Mikołaj cierpi na amnezję. Lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria z pomocą pingwinów starają się uratować Boże Narodzenie i rozdać prezenty. Zamierzają także wykorzystać sanie św. Mikołaja, by wrócić do nowojorskiego ZOO. Pingwiny rozpoczynają wojnę z reniferami z powodu sporu, który biegun jest ważniejszy.  

TVN, 20:40, Pada Shrek

Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia. Shrek marzy o tym, by nacieszyć się spokojem domowego ogniska. Każdy ulega euforii, jedynie Shrek nie poddaje się emocjom, bo nie znosi świąt. Aby jednak nie sprawić Fionie i dzieciom zawodu, postanawia zaangażować się w przygotowania. Udaje mu się zdobyć poradnik dla tych, którzy m.in. nie wiedzą, jak zorganizować święta. Shrek szykuje dom i rodzinę do Bożego Narodzenia. Osioł, Kot w Butach i Ciastek obserwują jego wysiłki z dezaprobatą. Zażenowani niezdarnością ogra postanawiają pomóc.  

TVN, 21:05, Kung Fu Panda

Każdego roku Po wraz z ojcem wieszają świąteczne dekoracje, gotują zupę i dzielą się nią z mieszkańcami wioski. W tym roku jednak szykują się duże zmiany. Po musi podołać obowiązkom ciążącym na smoczym wojowniku i zostać gospodarzem przyjęcia w Jadeitowym Pałacu, szykowanego wyłącznie dla mistrzów kung-fu z okazji zimowego święta. Pan Ping jest przeciwny rezygnowaniu z rodzinnej tradycji. Mimo iż Po stara się ze wszystkich sił, nie jest w stanie zadowolić ojca i mistrza Shifu.  

Polsat, 11:00, Znowu będzie Gwiazdka

Kristen Claus, córka św. Mikołaja, mieszka jako niania i przyjaciółka domu z rodziną Morganów. Pewnego dnia ojciec rodziny, Bill Morgan, proponuje jej małżeństwo. Kristen staje przed poważnym dylematem. W końcu zwycięża miłość  data ślubu zostaje wyznaczona na najbliższe święta Bożego Narodzenia. W tym samym czasie na biegunie północnym złośliwa siostra Kristen, Rudolfa, chce wybudować centrum gier i rozrywek, nie zwracając uwagi na to, że ich ojciec  czyli św. Mikołaj  straci rodzinny dom. Kristen nie może do tego dopuścić.

program telewizyjny na święta

Polsat, 12:45, Świąteczne dzwonki

Christy Byrne, hodowca choinek z Nowej Szkocji, przyjeżdża wraz z nastoletnimi dziećmi, Dannym i Bridget, do Nowego Jorku, aby sprzedać drzewka. Na miejscu dochodzi do kłótni pomiędzy synem a ojcem. Christy nie potrafi zaakceptować tego, że Danny chce zostać fotografem i nie zamierza kontynuować rodzinnej tradycji związanej z prowadzeniem farmy. Nastolatek postanawia uciec. Spotyka wdowę Catherine, z którą się zaprzyjaźnia i decyduje się na pozostanie w Nowym Jorku. W kolejnym roku dochodzi do przypadkowego spotkania Catherine i Christy'ego.

Polsat, 16:15, Zwariowane święta Karrolla

    Allen Karroll utrzymuje się z pisania kart z życzeniami świątecznymi, nie znosi jednak Bożego Narodzenia, od kiedy podczas świąt jego dziewczyna upokorzyła go na oczach tysięcy ludzi. Chłopak nienawidzi sąsiada, Zeba Rosecoga, który był jego szefem w firmie produkującej kartki i wydaje się, że męczenie Allena sprawia mu szczególną przyjemność. Pewnego dnia Karrolla odwiedza duch świąt Bożego Narodzenia. Zanim okaże się, że właściwym miejscem jego pojawienia się miał być dom Zeba, Allan wiele się dowie o Rosecogu, istocie świąt i o sobie samym.

Polsat, 20:00, Artur i Minimki

Artur nie jest szczęśliwym chłopcem. Rodzice go zostawili, ponieważ przeszkadzał im w robieniu kariery. Dziadek, którego Artur kochał, zaginął w tajemniczych okolicznościach. W dodatku bezwzględny przedsiębiorca chce przejąć dom babci, w którym chłopiec spędza wakacje. Artur zgłębia tajniki czarodziejskiej księgi, którą pozostawił dziadek. Udaje mu się rozwiązać rebus i trafić do krainy Minimków. Wraz z nimi przemierza siedem królestw, a przy okazji odnajduje to, czego mu brakowało: miłość, przyjaźń i rodzinę.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

CHOINKA: 5 pomysłów na modną dekorację

Trendy w ozdabianiu choinki zmieniają się co sezon. Podpowiadamy, co jest na topie tej zimy!

Kulinarne nowości na święta

Bożonarodzeniowe przysmaki na słodko i słono. Idą święta, koniecznie ich skosztuj!

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 19:35
Kevin jutro,ale dziś nic ciekawego...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 15:59
Tragedia z tym programem, same bajki a gdzie jakiś film. Ale zgadzam się Kevin musi być, to już świąteczna tradycja:) Wesołych Swiat
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 15:24
musi być kevin
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 14:18
Kevin będzie pierwszy dzień świat o 20 ;p A to jest informacja na wigilie ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2010 13:58
KEVINN!!!!!!!!!! ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo