„MR. NOBODY” już od 24 grudnia w kinach! Koniecznie obejrzyj!

Jaco Van Dormael, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu „Ósmy dzień”, przedstawia wizjonerską opowieść o mężczyźnie, który obudził się w przyszłości jako najstarszy człowiek na Ziemi.
„MR. NOBODY” już od 24 grudnia w kinach! Koniecznie obejrzyj!
15.12.2010

Pełna realizacyjnego rozmachu produkcja SF, uhonorowana na MFF w Wenecji, porównywana jest z takimi filmami, jak Zakochany bez pamięci i Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. Film opowiada historię Nemo (Jared Leto), który wiedzie zwyczajne życie u boku pięknej żony (Sarah Polley). Jego marzenia o doświadczeniu czegoś wyjątkowego nagle spełniają się, gdy pewnego ranka odkrywa, że obudził się w... 2092 roku. W futurystycznym świecie jutra, w którym człowiek skolonizował Marsa i wygrał walkę ze wszystkimi chorobami, mężczyzna okazuje się ostatnim śmiertelnikiem pośród nieśmiertelnych. Czy znajdzie w sobie odwagę, by zdobyć względy kobiety swoich marzeń - ponętnej Anne (Diane Kruger), z którą los go kiedyś pechowo rozłączył?

Wysokobudżetowa (ponad 50 milionów dolarów) europejska superprodukcja Van Dormaela urzeka spektakularnymi efektami specjalnymi i doskonałą charakteryzacją (nagroda MFF w Sztokholmie). Miłośnicy kina SF znajdą w Mr. Nobody liczne odwołania do dzieł mistrzów filmowej fantastyki, między innymi Stanleya Kubricka, Luca Bessona i Stevena Spielberga.

Zdaniem producenta filmu, Philippe Godeau, reżyser w tym dziele nie przemawia, a raczej pozwala widzom czuć i przeżywać. Van Dormael dodaje natomiast: - Jest to przede wszystkim film o wyborze. Ile jest przypadku w naszych wyborach? Czemu dokonujemy takiego, a nie innego wyboru? Co sprawia, że nasze życie jest właśnie takie, jakie jest? Ile stanowi wybór, a ile wzajemne oddziaływanie wielu małych przyczyn, z których nie zdajemy sobie sprawy? Czy nieznajomy na drugim końcu świata zmienił nieświadomie bieg naszego życia, gotując sobie jajko? Kiedy jestem szaleńczo zakochany i mówię sobie: „Nie mogę bez niej żyć.”, co by się stało, gdybym jej w ogóle nie spotkał?

Mr. Nobody oczarował już jury i publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film uhonorowano za wysoki poziom techniczny, dzięki któremu bez kompleksów wytrzymuje porównania z produkcjami hollywoodzkimi.

Serdecznie zapraszamy do kin!

Zobacz także:

POMYSŁ NA PREZENT: Najnowsza płyta P!NK - Greatest Hits!

Młodsza siostra i kochająca imprezy przyjaciółka ucieszą się z płyty z największymi przebojami P!NK - energtyzująca mieszkanka.

Rozgrzewające serce książki o miłości na długie, zimowe wieczory

Powieści o miłości - nie tylko tej łączącej kobietę i mężczyznę.

 

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2010 20:59
JARED!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2010 15:00
"kiedy spowolnisz swój oddech czas będzie wolniej płynął" ...polecam film
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2010 21:37
jared, świetny aktor i wokalista :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2010 21:00
Bardzo dobry film, tylko trzeba go dokładnie oglądać, jeśli chce się go zrozumieć;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2010 20:51
Ach, 30 Seconds To Mars i Jared .... widziałam ich dwa razy na żywo :) A film warto obejrzeć 2 albo 3 razy, za każdym razem odkrywasz coś nowego (gdyż film jest trochę skomplikowany)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo