Rozgrzewające serce książki o miłości na długie, zimowe wieczory

Powieści o miłości - nie tylko tej łączącej kobietę i mężczyznę.
Rozgrzewające serce książki o miłości na długie, zimowe wieczory
05.12.2010

Danielle Steel, Obietnica

Mike należy do tych nielicznych młodych ludzi, którzy kończąc studia dokładnie wiedzą, jak potoczy się ich życie. Jako jedyny potomek rodziny, ma ściśle zaplanowaną przyszłość Jedynym elementem nie pasującym do tych planów, a konkretnie planów matki Mike'a jest Hillary - dziewczyna, którą Mike kocha i chce poślubić. Czy chore ambicje matki mogą popsuć prawdziwą miłość?

Nicholas Sparks,  Pamiętnik

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat.

Eric Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża

Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar nie wierzył, że to możliwe, aż do spotkania z tajemniczą pania Różą, która ma za sobą karierę zapaśniczki i umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji... PiĘkna, mądra i niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać w obliczu nieszczęścia.

Paulo Coelho, Piąta Góra

Młody mężczyzna o imieniu Eliasz prowadzi sobie spokojne życie w Izraelu, zajmując się stolarką. Pewnego dnia zjawia się przed nim Anioł i nakazuje, aby Eliasz przekazał wiadomość królowi Achabowi: "deszcz nie spadnie dopóty, dopóki nie skończy się w Izrealu kult Baala i innych pogańskich bogów". Wkrótce Eliasz musi uciekać z Izraela, gdyż nowa królowa, żona króla Achaba - Jezabel, wydaje rozkaz zabicia wszystkich proroków. Eliasz jest jednak przeprowadzany przez Boga i mimo straszliwego niebezpieczeństwa, udaje mu się wychodzić cało ze wszelkich tarapatów. Nawet wtedy, gdy łucznik mający go na celowniku strzela w człowieka znajdującego się obok Eliasza. Żołnierz ów pozwala odejść Eliaszowi, gdyż będąc najlepszym strzelcem, nie chybił celu przez kilkanaście lat nawet o milimetr, a tutaj jego ręka była prowadzona przez kogoś Wyższego. Tak samo Eliasz przebywając na pustyni, żyje dzięki czarnemu krukowi, który nie wiedzieć skąd przynosi pożywienie prorokowi. W końcu Eliasz dostaje polecenie, aby udać się do fenickiego miasta - Akbaru. Tam zostaje przyjęty dość niechętnie przez mieszkańców, jego pozycja w mieście zmienia się wraz z biegiem wydarzeń - raz jest traktowany obojętnie, innym razem wspaniale, czasem wręcz wrogo. Poznaje tu smak miłości, wojny, nieszczęścia. Wchodzi w konflikt z Bogiem, z którego wychodzi bogatszy wewnętrznie. Poznaje samego siebie. Od momentu przyjścia proroka do Akbaru (lub jak kto woli Sarepty), rozpoczyna się właściwa część powieści.

Nicholas Evans,  Zaklinacz koni

W spokojny, śnieżny poranek dziewczynka i jej koń dostają się pod koła czterdziestotonowej ciężarówki. Zarówno Grace, jak i Pielgrzym uchodzą z życiem, jednak wypadek ma destrukcyjny wpływ na ich losy, a także na losy osób z nimi związanych. Matka Grace, Annie, nie zgadza się na uśpienie straszliwie poranionego konia, czując, że wówczas w Grace również coś umrze. Przejeżdża pół Ameryki w poszukiwaniu zaklinacza - człowieka, który potrafi oddziaływać na psychikę koni. "Zaklinacz koni" to powieść, która stała się sławna jeszcze przed publikacją - wspaniała love story, epicka i tragiczna historia miłosna, napisana przez mężczyznę, który chciał zrozumieć, co czuje kobieta. Jej niezwykłość tkwi jednak w postaci głównego bohatera, tytułowego "zaklinacza".Prawa do ekranizacji tej książki zostały sprzedane Hollywood Pictures i Robertowi Retfordowi za rekordową sumę trzech milionów dolarów, a prawa do tłumaczenia osiemnastu krajom na całym świecie.

książki dla kobiet

Dorota Terakowska, Poczwarka

Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełnieniem ich ambicji i planów na przyszłość ma stać się dziecko. Jednak jego narodziny okazują się ruiną, nie realizacją marzeń: dziewczynka ma zespół Downa w wyjątkowo ciężkiej postaci. Ewa – poprzez instynktowne poświęcenie – uczy się akceptować córkę, choć nie jest w stanie dotrzeć do jej świata. Adam, którego zawiedzione nadzieje zamieniły się w odrzucenie, coraz bardziej oddala się od rodziny. Nie ma pojęcia, że Marysia-Myszka – niezdolna do wypowiedzenia poprawnego zdania i wykonania sensownej w ludzkich oczach czynności – zrywa jabłka z rajskiego drzewa i rozmawia z Bogiem. Czy zdarzy się coś, co otworzy zatrzaśnięte między nimi drzwi? Być może klucz znajduje się w przeszłości... Książka Terakowskiej to poruszająca do głębi opowieść o tym, jak wiele – zbyt wiele – czasu trzeba często, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nie stawia warunków, i o tym, jak trudno zburzyć mur obcości, który wyrósł niepostrzeżenie między człowiekiem a jego własnym dzieciństwem.

Anna Gavalda, Po prostu razem

Nerwowa, poturbowana przez życie Camille, zakompleksiony arystokrata Philibert, gburowaty kucharz Frank i jego babka Paulette. Tych czworo ludzi, których z pozoru wszystko dzieli, dziwnym zbiegiem okoliczności zamieszkuje razem. Poznając się, nieoczekiwanie odkrywają własne i cudze zalety, i prawdziwe piękno życia... Francuski bestseller 2004 roku.

Lisa Jewell, Impreza u Ralpha

To dowcipnie napisana historia mieszkańców pewnego domu. Tytułowy Ralph wraz z przyjacielem zakochują się w Jamim ie, nowej współlokatorce. Z kolei Karl i Siobhan, którzy mieszkają piętro wyżej, żyją szczęśliwie w nieformalnym związku. Ich domową idyllę zakłóca jedynie Cheri, femme fatale z ostatniego piętra. Jak się okazuje, Cheri nie przebiera w środkach, by osiągnąć cel - a tym celem jest Karl.  

Audrey Niffenegger, miłość ponad czasem

Henry cierpi na CDP, co oznacza, że jest zaburzony... chronologicznie. Nie ma żadnego wpływu na to, gdzie i kiedy zniknie oraz w jakim czasie i miejscu się pojawi... Brawurowy debiut młodej pisarki, łączący romans przygodowy z głęb-szą refleksją nad naturą ludzkich uczuć.

Vaughn Carrie, Kitty i nocny Waszyngton

Nocna Godzina, program radiowy z poradami dla paranormali, przysparza Kitty Norville coraz więcej fanów. I coraz więcej problemów, o czym Kitty przekonuje się na własnej (dość szczególnej) skórze podczas wizyty w Waszyngtonie. Wampirza królowa miasta chce kontrolować każdy jej krok, seksowny zmiennokształtny chce namówić ją na randkę, a "facet w czerni" chce ją posłać tam, gdzie miejsce wszystkich istot z piekła rodem...

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Kultowe książk, ktorych nie wypada nie znać!

Tych książek po prostu nie wypada nie znać. Okazały się wielkimi hitami ostatnich lat, dlatego jeśli jeszcze ich nie przeczytałaś, musisz szybko nadrobić zaległości.

Książki na długie zimowe wieczory – 10 propozycji!

Zimową porą nic lepiej cię nie zrelaksuje niż zaparzenie aromatycznej herbaty, otulenie się miękkim kocem i całonocna lektura fascynującej książki… Przedstawimy 10 pozycji idealnych na zimę!

Komentarze (46)

Ocena: 5 / 5
Gabi (Ocena: 5) 02.02.2017 21:03
Dość interesująca lekturka, ja również polecę swoją :) Myślę, ze książki Marty w. Staniszewskiej będą doskonałym prezentem dla zaczytanych w romansach z dreszczykiem kobietach. Marta W. Staniszewska zadebiutowała w 2014 roku romansem erotycznym pod tytułem „Nigdy cię nie zapomniałam”. Powieść została gorąco przyjęta przez czytelniczki. Pracę nad drugą częścią udało się zakończyć w kilka kolejnych miesięcy i dziś możemy cieszyć czytelniczą pasję kontynuacją historii namiętnych kochanków. Jak informuje autorka, prace nad trzecią książką przedstawiającą pikantne losy całkiem nowych bohaterów, właśnie zmierzają ku szczęśliwemu finałowi. Niedawno ukazała się równie gorąca powieść "I obiecuję ci miłość"
odpowiedz
grażyna (Ocena: 5) 01.12.2016 13:50
na ksiegarnia-internetowa.pl można znaleźć wiele cieakwych propozycji, mi samej udało się ostatnio upolować fajny pakiet 3 książek w promocyjnej cenie
odpowiedz
city (Ocena: 5) 04.01.2015 14:11
ja polecam książkę Evansa "list" mnie zachwyciła, bardzo ciekawa opowieść o tym, jak miłość jest wystawiona na próbę. Moim zdaniem warto przeczytać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2011 16:26
Pamietnik jest znakomity i bardzo wciąga.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2010 16:08
Polecam "Zamówienie z Francji" jako lekkie przyjemne czytadło ( ale nie romans ) i "Uciec przed cieniem" - trudną, ale bardzą ciekawą powieść o kobiecie z trudnymi przezyciami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo