Filmowy przewodnik weekendowy

Na weekend synoptycy zapowiadają szalone śnieżyce. Może więc warto zostać w domu, zasiąść w fotelu z kubkiem gorącej czekolady i obejrzeć ciekawy film?
Filmowy przewodnik weekendowy
04.12.2010

Sobota, TVP1, 20:20, Gladiator

Umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić generała Maksimusa następcą. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala, skazując generała i jego rodzinę na zagładę. Maksimusowi cudem udaje się uciec. Jednak wojownik trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Powraca do Rzymu, by pomścić zamordowanych bliskich.

Sobota, TVP2, 23:55, Amerykański łowca

Nowojorski policjant, John Harris, został wysłany do Londynu, gdzie ma wspomóc tamtejszy wydział antynarkotykowy, który nie radzi sobie z falą napływających z USA narkotyków i przybyłych stamtąd dealerów, młodych, żądnych zysków i bezwzględnie wypierających z rynku starą gwardię. Na czele gangu stoi Carl Frazer, kierowany przez niego krąg dostawców to zaledwie ogniwo wielkiego międzynarodowego syndykatu. Harrisa wspierają dwaj detektywi, Carver i Carnegie, jednak ich wysiłki nie przynoszą rezultatów. Harris postanawia pozyskać informatora.

Sobota, TVN, 20:35, Dwa tygodnie na miłość

George Wade jest czarujący i niewiarygodnie bogaty. Lucy to prawniczka o zacięciu społecznika. Los styka tych dwoje przypadkowo, ale George szybko docenia inteligencję panny Kelson i zatrudnia ją jako doradcę. Błyskotliwe akcje na arenie finansowej oraz dyspozycyjność prawniczki wkrótce czynią ją niezbędnym elementem życia George'a. Jednak konieczność stawiania się na każde zawołanie szefa szybko staje się dla Lucy nieznośna. Dziewczyna postanawia rzucić posadę. Uświadamia sobie jednak, że George wcale nie jest jej obojętny.

Niedziela, TVP1, 22:50, Dzienniki motocyklowe

Argentyna, rok 1952. Ernesto Guevara, 23-letni student medycyny, razem z przyjacielem, Alberto Granadą, 29-letnim biochemikiem, planują wyprawę w głąb Ameryki Łacińskiej. Na starym motorze wyruszają z rodzinnego Buenos Aires w 8-miesięczną podróż, która odmieni ich życie. Przyjaciele zachwycają się przyrodą kontynentu i jego historią. Obserwując życie prostych ludzi, odkrywają prawdziwe oblicze Ameryki. W końcu trafiają do kolonii trędowatych położonej w peruwiańskiej dżungli. Pobyt w leprozorium jest ostatnim wspólnym etapem wyprawy.

Niedziela, TVP1, 03:05, Tam gdzie rosną poziomki

Profesor Isak Borg, lekarz z pięćdziesięcioletnim stażem, zostaje zaproszony na uroczystość z okazji jubileuszu. Podróż do Lund staje się pretekstem do podsumowania całego życia, prywatnego i zawodowego. Profesor wyrusza samochodem z synową Marianną, która oskarża go i jego syna o egoizm i obojętność. Zatrzymują się w miejscu, w którym przed laty Isak spędzał wakacje. Mężczyzna udaje się na polanę, gdzie zobaczył, że ukochana Sara całuje się z jego młodszym bratem. Isak pogrąża się we wspomnieniach.

premiery filmowe

Niedziela, TVP2, 01:25, Skrzywdzeni przez los

Irlandia Północna, lata 20. W trakcie zamieszek wywołanych przez Irlandzką Armię Republikańską giną ojciec rodziny Quintonów i jego dwie córki. Żona po stracie męża i dzieci popada w alkoholizm. Pięć lat po tragedii popełnia samobójstwo. Willie, ostatni z Quintonów, który jako młody chłopak poprzysiągł pomścić śmierć najbliższych, opuszcza ukochaną Marianne i podejmuje walkę w podziemiu. Po latach wraca do domu, w którym zastaje Marianne i córkę, o której istnieniu nie wiedział.

Niedziela, TVN,20:00, Jeniec: Jak daleko nogi poniosą

Film oparty jest na faktach. W sierpniu 1944 r. niemiecki żołnierz Clemens Forell żegna się z żoną i dzieckiem i wyrusza do walki na froncie wschodnim. Rok później dostaje się do sowieckiej niewoli. Jako jeniec wojenny zostaje skazany na 25 lat ciężkich robót i zesłany do obozu pracy na Syberii, nad Cieśniną Beringa. Nadzorowany przez bezwzględnego podpułkownika Kamieniewa Forell nie daje się złamać psychicznie. W 1949 r., po czterech latach morderczej pracy w kopalni i nieudanej pierwszej próbie wyrwania się z niewoli, ucieka z obozu.

Niedziela, Polsat, 14:35, Do diabła z miłością

Początkująca pisarka, Barbara Novak, przyjeżdża z prowincji do Nowego Jorku. W wydawnictwie "Banner House" podpisuje umowę na publikację dzieła lansującego tezę, że kobiety będą w pełni szczęśliwe dopiero wtedy, gdy skupią się na karierach zawodowych i zrezygnują z miłości. As dziennikarstwa ma przeprowadzić wywiad z Barbarą. Ten jednak przedkłada flirty ze stewardesami nad towarzystwo debiutujących pisarek. Gdy książka podbija świat, Catcher poświęca uwagę autorce. Postanawia ośmieszyć jej teorię, sprawiając, że się w nim zakocha.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Pośmiertne zarobki gwiazd – kto bije rekordy?

Ich majątek stale się rozrasta, choć sprawców całego zamieszania nie ma już na tym świecie. Kto zgromadził największą pośmiertną fortunę?

Prawdziwe imiona polskich gwiazd

Sprawdź, jak w rzeczywistości nazywają się najpopularniejsze gwiazdy rodzimego show biznesu!

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2010 18:27
Gladiator ! Najpiękniejszy film pod słońcem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 20:55
a na tv4 OJCIEC CHRZESTNY ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 20:14
gladiator;) zaraz będę oglądac;) piękny film;) brak słow;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 14:05
zapraszam na mój PASAŻ , TANIO, MOŻLIWA NEGOCJACJA !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 13:18
GLADIATOR!!! Najlepszy film, najlepszy aktor ( Russell Crowe), zajebista historia, zajebiście zagrana. Polecam!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo