Książkowa fantastyka dla miłośniczek czarów i magii

Pociąga Cię magia i czary, lubisz słuchać opowieści o duchach i niewyjaśnionych zdarzeniach? To są książki dla Ciebie!
Książkowa fantastyka dla miłośniczek czarów i magii
12.09.2010

Angie Sage, Zakazana Magia. Księga Pierwsza

Debiutancka powieść Angie Sage, otwiera cykl książek o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, obdarzonym nadzwyczaj magicznymi zdolnościami. Jego ojciec Silas Heap, który wracając do domu znalazł w śniegu nowo narodzoną dziewczynkę, dowiaduje się, że mały Septimus zmarł tuż po urodzeniu.

Robert Silverberg, Czarnoksiężnicy Majipooru.

Kiedy ludzie przybyli na planetę Majipoor, na trzech kontynentach mieszkała nieliczna populacja tubylczych istot, Metamorfów. Ludzie szybko spacyfikowali tę rasę i zaczęli budować zręby własnej cywilizacji.

Trudi Canavan, Uczennica maga

W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszukała męża. Chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje w swe szeregi kobiety, Tessia marzy o pójściu w ślady ojca. Tymczasem w jej życiu następuje nieoczekiwany zwrot. Lecząc chorego przebywającego w rezydencji miejscowego maga, Mistrza Dakona, Tessia zmuszona jest odeprzeć zaloty sachakańskiego maga przebywającego tam w gościnie - i bezwiednie posługuje się magią. Teraz - jako uczennicę Mistrza Dakona - czeka ją zupełnie inna przyszłość.

Brandon Sanderson, Studnia wstąpienia

Doskonała kontynuacja "Z mgły zrodzonego". Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. I wtedy atakują ich trzy oddzielne armie.

książki dla kobiet

J. R. R. Tolkien, Dzieci Hurina

J.R.R.Tolkien zaczął pisać "Dzieci Hurina" w 1918 roku, książkę dokończył syn autora, Christopher Tolkien, na podstawie szkiców zapisanych przez ojca. Fragmenty książki były już wcześniej publikowane. Andriej Bielanin, Moja żona wiedźma Moja żona jest wiedźmą. Najprawdziwszą wiedźmą. Nie pomoże tu psychiatra ani egzorcysta. Tylko ja mogę wyciągnąć ją z iście diabelskich kłopotów, w jakie się wpakowała. Problem w tym, że żaden ze mnie bohater...Poznali się. Pokochali. Pobrali. A potem ona mu powiedziała...

T. Pratchett, N. Gaiman, Dobry omen

Zgodnie z Przenikliwym i Trafnym Proroctwem Agnes Nutter - jedynej całkowicie wiarygodnej wróżki - świat skończy się w sobotę. Dokładnie mówiąc: w najbliższą sobotę. Jeszcze dokładniej: zaraz po kolacji. A wieczorem zerwą się armie Nieba i Piekła. Zapłoną morza ognia. Księżyc okryje się krwawym całunem.

Willam Horwood, Skrytoświat. Wiosna

Wielki klasyk fantasy kreuje świat na miarę Tolkienowskiego Śródziemia! Przed tysiącami lat mistrz z wielkiego królestwa Englalondu wykuł klejnot, w którego sercu płonął ogień wszechświata i kolory ziemskich pór roku. Lecz klejnot zniknął i ludzie o nim zapomnieli. Ale jego legenda żyła w świecie skrytów - niewidocznym dla naszego świata. Tam właśnie narodził się chłopiec, którego przeznaczeniem jest odnaleźć to, co zapomniane, i ocalić oba światy przed zagładą. Jego podróż rozpoczyna się z nadejściem Wiosny...

Opracowała Kinga Walczak

Zobacz także:

Wstrząsające książki o kobiecych dramatach

Dziś kilka litarackich pozycji dla tych z Was, które nie boją się czytać prawdziwych, czasami niezwykle dramatycznych historii o ludzkich tragediach. Wzruszające, wstrząsające i godne polecenia książki.

Książki pełne tajemnic dla wielbicielek sekrtet ów

Lubisz mroczne, pełne sekretów powieści? Intryguje cię rozwiązywanie kryminalnych zagadek? Masz duszę detektywa i serce romantyczki? Koniecznie poznaj nasze zestawienie książek pełnych tajemnic i zasmakuj w fabułach mrożących krew w żyłach!

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2012 16:11
VVYwwM ubydglvqdhfj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2012 15:52
9svq6h jnislgigbcrq
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 23:46
The voice of ratoinailty! Good to hear from you.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2010 11:14
Właśnie zapomnieliście o Sadze o Ludziach Lodu :) zostanie już w moim sercu na zawsze :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2010 22:13
Naomi Nowik! "Smok jego królewskiej mości" najlepsza opowieść o smoku jaka istniała na świecie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo