Wstrząsające książki o kobiecych losach

Książki opisujące skomplikowane, pełne przeciwności losu, ścieżki życia kobiet narodzonych w odległych zakątkach świata.
Wstrząsające książki o kobiecych losach
15.08.2010

Waris Dirie, Kwiat Pustyni

Waris Dirie, po dwudziestu latach pobytu w Europie i Stanach Zjednoczonych, już jako słynna modelka postanowiła odwiedzić ojczyznę, by zobaczyć się z rodziną, a zwłaszcza z ukochaną matką. Podróż do Somalii jest prawdziwą drogą przez mękę, ale spotkanie z rodziną uświadamia jej, że nadal jest prawdziwą nomadką, związaną uczuciowo ze swym dzikim, nieszczęsnym, pięknym krajem. Córka nomadów wraca do domu... Ale nie na stałe.

Corinne Hofmann, Żegnaj Afryko

Często zadawano mi pytanie: czy kiedykolwiek żałowałam, że wdałam się w historię miłosną z wojownikiem Samburu. Wtedy za każdym razem odpowiadałam z najgłębszym przekonaniem: Nigdy! Otrzymałam przywilej uczestnictwa w pewnej kulturze, której w tej formie prawdopod obnie już niedługo nie będzie, i dane mi było przeżyć wielką miłość.

Sherry Jones, Klejnot Medyny

Kiedy Aisza miała dziewięć lat, wydano ją za mąż. Gdy skończyła dziewiętnaście, została wdową... „Klejnot Medyny” to opowieść o miłości proroka Mahometa i jego najmłodszej żony. Historia kobiety, która pokonała kulturowe przeszkody, stając się wielką postacią świata islamu.

Daniele Mazingarbe, Xuan Phuong, Niepokorna córka

Kiedy Xuan przyszła na świat, wezwano astrologa, by wyczytał w gwiazdach przyszłość dziecka. Horoskop przeraził matkę: to niemożliwe , żeby jej ukochaną córkę miało czekać pełne nieszczęść życie! Rodzice małej należeli bowiem do jednego z najbogatszych rodów w Wietnamie i mogli zapewnić swym dzieciom wszystko, co najlepsze. Dziewczynka otrzymała staranne...

Souad, Spalona żywcem

Souad miała siedemnaście lat i była zakochana. W maleńkiej wiosce w Cisjordanii, gdzie mieszkała, kobiety są warte mniej niż zwierzęta domowe. Tam miłość przed ślubem to największa zbrodnia, dlatego szwagier dziewczyny oblał ją benzyną i podpalił. Jednak Souad przeżyła. Przeżyła by zerwać tabu milczenia wobec brutalnej praktyki "zbrodni honorowej", i napisać książkę..

książki dla kobiet

Leo G. Linder, Nura Abdi, Łzy na piasku

Piękna, ale też pełna szczerze opisanego okrucieństwa autobiograficzna opowieść młodej Somalijki zmuszonej do opuszczenia ojczyzny.

Khady, Okaleczona

Autobiografia znanej bojowniczki o honor afrykańskich kobiet. Beztroskie dzieciństwo Khady w rodzinnym Senegalu zostało brutalnie prz erwane, kiedy to siedmioletnią dziewczynkę poddano tradycyjnemu zabiegowi "oczyszczenia", czyli obrzezania. Gdy miała lat trzynaście wydano ją za mąż i wywieziono do Francji. Zbuntowana przeciwko barbarzyńskim zwyczajom, Khady podjęła walkę o prawo kobiet do stan owienia o sobie.

Touria Tiouli, Honor kobiety

Prawdziwa historia francuskiej muzułmanki, zgwałconej i zamkniętej w więzieniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Kultowe książki, których nie wypada nie znać!

Tych książek po prostu nie wypada nie znać. Okazały się wielkimi hitami ostatnich lat, dlatego jeśli jeszcze ich nie przeczytałaś, musisz szybko nadrobić zaległości.

Książki idealne na lato

Lista książek, które warto zabrać na urlop. Gwarantują dobrą zabawę i rewelacyjne samopoczucie nawet w deszczowy dzień na mazurskiej wsi. Wciągają i uzależniają od siebie na długie godziny!

Polecane wideo

Komentarze (96)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2016 13:43
Na pewno kobiety, które żyją w krajach arabskich nie mają łatwego życia. Mnie takie historie bardzo ciekawią, dlatego chętnie sięgam po książki o tej tematyce. Teraz miałam okazję czytać książkę Cay Garci za drzwiami pałacu. Dzięki autorce możemy się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda życie saudyjskiej księżniczki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 18:14
post napisany dosc dawno ale moze komus sie jeszcze przyda: 1 Honor Kobiety 2 Córka Nomadów 3 Piekło Kobiet w Afganistanie 4 Zhańbiona 5 Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz 6 Niepokorna córka 7 11 minut 8 Chiński Kopciuszek 9 Tylko razem z córką 10 Żegnaj afryko 11 W sidłach anoreksji 12 Oddaj mi dzieci 13 Mój Pan i władca 14 Sprzedane 15 Dzieci z ulicy 16Nadzieja umiera ostatnia 17 Niewolnica 18 Wybieram życie 19 Spalona żywcem 20 Kwiat pustyni 21 Ocalić życie 22 Biała Masajka
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2010 21:14
"Dziewczyna z piwnicy", "Ela. dziewczyna, która przeszła piekło", "Miałam 12 lat...", "Zakładniczka", "Zhańbiona", "Porwanie Sabinek", :"Uprowadzone"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2010 14:08
"Kwiat Pustyni" to chyba najlepsza książka jaką narazie czytałam, polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2010 08:42
POLECAM KSIĄŻKE KTÓRA NIE ZOSTAŁA WYMIENIONA ALE TAKŻE OPOWIADA O OKROPNYCH LOSACH KOBIET W AFGANISTANIE :) AUTOR: ZOJA JOHN FOLLAIN, RITA CRISTOFARI. tYT: WSZYSTKIE JESTEŚCIE NIEWIERNE! PIEKŁO KOBIET W AFGANISTANIE. POLECAM WZRUSZAJĄCA ŻYCIOWA KSIĄŻKA I NIE DŁUGA ZALEDWIE 160 STRON ALE ZA TO PRAWDZIWEJ HISTORII :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie