Uwaga, porywające książki tylko dla kobiet!

"Myśli kobiet" to seria stworzona specjalnie dla kobiet, której najważniejszym punktem są portrety niezwykłych dam, ich historie, pragnienia oraz myśli.
Uwaga, porywające książki tylko dla kobiet!
11.07.2010

Gypsy, Lesley Pearse

Beth zawsze marzyła o koncertach skrzypcowych przed liczną publicznością… i niedługo w istocie odnosi wielki sukces w salonach. Jej wielbiciele nadają jej uroczy pseudonim Gypsy. Czworo przyjaciół zadziera jednak z lokalnymi gangsterami i kiedy rozchodzi się wieść o znalezieniu złota w Klondike, uciekają do Kanady. Przedzierając się przez ośnieżone szczyty i zdradzieckie wodospady, wyruszają w niebezpieczną i epicką podróż do doliny Yukonu. Kto załamie się pierwszy? Przystojny, lecz zachłanny łobuz Theo? Łatwo poddający się wpływowi pieniędzy, marzyciel Sam? Oddany przyjaciołom, praktyczny Jack? Czy też może Beth, kobieta o duszy Cyganki, której bardziej zależy na muzyce niż złocie? 

literatura

Mój mały drobiazg, Gigi Anders 

Łącząc w sobie szczyptę Coco Chanel, mnóstwo Carrie Bradshaw i delikatną domieszkę Maureen Dowd, ta szczera i zabawna relacja autorstwa Gigi Anders, odkrywa jej obsesję na punkcie ubrań i mężczyzn. Od bajecznego i nieosiągalnego różowego płaszczyka (niezbędnego, aby uwieść zagorzałego związkofoba), do pary niezwykle przekonujących majteczek w kolorze brzoskwini (prezentu od czarującego doktora), Gigi Anders relacjonuje swą obsesję na punkcie ubrań i mężczyzn, poprzez serię doskonale namalowanych obrazów. Te zabawne i błyskotliwe historie stanowią swoistą kronikę dziesięciu klasycznych, wyjątkowych przedmiotów (począwszy od ubrań, a skończywszy na przyborach do makijażu) i związanych z nimi osobliwych, trudnych do usidlenia mężczyzn, oraz wysiłków by zdobyć zarówno jedno, jak i drugie. Anders snuje pikantne, krzepiące i uniwersalne rozważania na temat rzeczy, których pożądamy i trudu, jaki sobie zadajemy, aby je zdobyć. Każda kobieta rozpozna w tej książce samą siebie.

Z pamiętnika młodej mężatki, Marta Skiera 

"Z pamiętnika młodej mężatki" to niezwykła opowieść o tym, czego kobiety nie mówią głośno, czego się wstydzą, boją i pragną. Kiedy nie jest się Ally McBeal, ani rodzimą Magdą M. i nie uprawia się seksu w wielkim mieście, można być... Martą Skierą, czyli młodą mężatką, prawniczką z poczuciem humoru, która potrafi wcielać się w wiele życiowych ról.Lektura obowiązkowa, nie tylko dla młodych mężatek!Wydawnictwo Red Horse

wydawnictwo amber

Kartografia, Kamila Shamsie

Karim i Raheen to od urodzenia bratnie dusze. Jedno kończy zdania drugiego, rozmawiają ze sobą anagramami, a leżąc, stykają się grzbietami. Nierozerwalna więź łączy ich również z Karaczi w Pakistanie. Ich serca biją w rytmie tego miasta - pełnego przemocy, zanieczyszczonego, intensywnego i przebojowego, po prostu - domu. Z upływem lat pozwalają, aby stanął między nimi mur milczenia. Jednak pewnego suchego lata, w dobie strajków i czystek etnicznych, ich związek zaczyna balansować pomiędzy wymuszoną przyjaźnią a miłością, pisaną im od urodzenia.

Srebrna zatoka, Jojo Moyes

Mike Dormer wyjeżdża z Londynu do małego nadmorskiego miasteczka w Australii, by nadzorować budowę ekskluzywnego hotelu. Spodziewa się, że będzie to rutynowe przedsięwzięcie, kolejny szczebel korporacyjnej kariery. Staje się jednak inaczej. Srebrna Zatoka nie jest zwyczajnym kurortem. W ekscentrycznym, choć podupadłym hotelu mieszkają trzy niezwykłe kobiety: tajemnicza sterniczka Liza McCullen, jej dziesięcioletnia córka oraz ciotka Kathleen – legendarna poławiaczka rekinów. Podobnie, jak reszta mieszkańców zrobią wszystko, by plany Mike’a nie doszły do skutku.Zderzenie światów Mike’a i Lizy sprawia, że sytuacja w kurorcie wymyka się spod kontroli. Sprawy przybierają dramatyczny obrót. Delfiny, orki, a także kobiety McCullen stają przed niebezpieczeństwem, którego nikt nie był w stanie przewidzieć. Mike zaś musi znaleźć odpowiedź na pytanie, trapiące wszystkich mieszkańców zatoki.

wydawnictwo pruszyński

Nell, Anna Rybkowska

To opowieść o kuszeniu, o uleganiu diabłu, ale nie rogatemu biesowi z jarmarcznych przedstawień, a Mefistofelesowi – postaci złożonej, cierpiącej, doświadczonej, symbolizującej siły rozpadu, niskie żądze, erotyzm, destrukcję. Diabeł z książki Rybkowskiej to prawdziwy znawca życia, ludzkiej natury, pragmatyczny przedstawiciel racjonalizmu. Powieść, precyzyjnie skonstruowana, zaczynająca się jak zabawny, zmysłowy romans powoli przeistacza się w mroczny, duszny dramat psychologiczny z zapowiedzią nieuchronnej zbrodni.

Gonić króliczka, Mariola Zaczyńska

Jagoda Kalita ma wyjątkowego pecha. Nie dość, że zamiast pójść do przyzwoitej pracy w biurze albo w banku – napisała książkę, to w dodatku jej powieść okazała się sukcesem. Teraz dziewczyna wpadła w szpony marketingu i mediów, zaś te – jak złapią – żywej jej nie wypuszczą. A ponieważ nieszczęścia są jak kibice (chodzą stadami) na horyzoncie pojawił się mężczyzna. Nie tylko przystojny i inteligentny, jeszcze bogaty! Ale jak można marzyć o prawdziwej miłości, gdy wokół trzaskają flesze, a na ulicy czatują na ciebie paparazzi?Media i gierki męsko-damskie, kłamstewka polityków i pokrzykiwania feministek – oto nie tylko dowcipny portret naszych czasów. To przede wszystkim pełen ciepła i humoru romans, którego nie wymyśliłaby Rodziewiczówna. Ale Mariola Zaczyńska – dlaczego nie...

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2010 23:58
polecam "srebrna zatoka" Jojo Moyes. Mi przypadła do gustu :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2010 21:02
Gorąco polecam Nicholasa Sparks'a lub Barbara Taylor Bradford "Zorza polarna"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2010 16:33
"Wichrowe wzgórza" to powieść o trudnej miłości w wieku XIX. Wg mnie książka trochę depresyjna, ja się popłakałam, kiedy skończyłam ją czytać. Historia naprawdę piękna, bardzo polecam! Uwielbiam literaturę angielską, powieści Jane Austin czy sióstr Bronte.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2010 12:22
a ja "Dawida Copperfield'a", a następna w kolejce jest "katedra barcelońska", albo coś bardziej lekkiego jak np. "spóźnieni kochankowie". takich typowo babskich romansideł to ja normalnie nie trawię.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2010 12:15
popieram...przeczytałam te ksiażki o ktorych wspomniałas w ostatnim miesiącu:]...zabawne że własnie je wymieniłaś.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie