Filmowe propozycje weekendowe

By nie tracić czasu na bezmyślne gapienie się w ekran, wybierz telewizyjną propozycję wartą obejrzenia. W ten weekend jest co pooglądać!
Filmowe propozycje weekendowe
05.06.2010

Inne spojrzenie na związek…

Sobota, TVN, 20:00, Usta, usta odc. 12

Do Kornatowskich niespodziewanie przyjeżdża brat Krzysztofa, Mikołaj. Okazuje Julii swoje zainteresowanie. Krzysztof podejrzewa, że motywem jego wizyty nie jest tylko chęć spotkania się z rodziną. Iza każe Piotrkowi wynosić się z mieszkania. Tymczasem Monika nie daje za wygraną i walczy o odzyskanie Nowaka. Krzysztof gra z Adamem w squasha, co kończy się niefortunnym wypadkiem. Dawidzki zostaje trafiony piłką w czuły punkt. Okazuje się jednak, że to nie kontuzja wywołuje jego cierpienia, lecz nowotwór. Śmiertelne zagrożenie sprawia, że zarówno on, jak i Julia, muszą inaczej spojrzeć na swoje życie.

Sobota, TVN, 21:00, Był sobie chłopiec

Will jest nieuleczalnie "młodzieżowym" 38-letnim londyńczykiem. Bogaty, nieżonaty i bezdzietny, nie robi nic całymi dniami poza byciem na luzie, unikaniem odpowiedzialności i umawianiem się z kobietami. Jego życie jednak zmienia się, gdy spotyka 12-letniego Marcusa i jego post-hippisowską matkę, Fionę.

Niedziela, Polsat, 10:15, Podkręć jak Beckham

Jess Bhamra (Parminder K. Nagra), pochodząca z tradycyjnej hinduskiej rodziny nastolatka, mieszka z rodzicami w Anglii. Jej rodzice starają się wychowywać dziewczynę zgodnie z zasadami, wśród których sami dorastali. Zadaniem Jess jest więc nauka rodzimej kuchni oraz poślubienie hinduskiego chłopca. Nastolatka stara się jednak żyć tak, jak jej tutejsi rówieśnicy. Jej największym autorytetem jest gwiazdor piłki nożnej - David Beckham. Jess pragnie zostać piłkarką, dlatego razem ze swoją angielską przyjaciółką Jules (Keira Knightley) wstępuje do żeńskiej drużyny futbolowej. Niebawem obie zakochują się w trenerze, przystojnym Irlandczyku Joem (Jonathan Rhys-Meyers).

Sobota, TVP1, 20:25, Oliver Twist

Anglia lata 30. XIX wieku. 10-letni Oliver Twist (Barney Clark) jest sierotą i wychowuje się w kolejnych przytułkach, gdzie głoduje i zmuszany jest do ciężkiej pracy. Pewnego dnia zostaje wykupiony z przytułku i rozpoczyna pracę u przedsiębiorcy pogrzebowego, pana Sowerberry'ego (Michael Heath). Jednak po bójce sprowokowanej przez młodego pomocnika ucieka i wyrusza do Londynu. Poznaje tam kilkunastoletniego chłopca zwanego Cwaniakiem (Harry Eden), który trudni się drobnymi kradzieżami. Mieszka razem z grupą kieszonkowców u chciwego starca Fagina (Ben Kingsley), który współpracuje z bezwzględnym przestępcą Billem Sykesem (Jamie Foreman). Oliver zamieszkuje z nimi. Już wydaje się, że zostanie złodziejem, gdy niespodziewanie spotyka zamożnego pana Brownlowa (Edward Hardwicke), który postanawia wychować go jak syna. Fagin i Sykes boją się, że Oliver może zdradzić ich sekrety. Porywają chłopca. Na podstawie powieści Karola Dickensa. Reżyser, Roman Polański, ponownie zaprosił do współpracy "oscarową" ekipę "Pianisty". Za scenografię odpowiadał Allan Starski, za kostiumy - Anna Shepard, zdjęcia - Paweł Edelman, a za scenariusz - Ronald Harwood.

jak spędzić weekend

Niedziela, TVP1, 14:45, Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

Film opowiada historię rodzeństwa Baudelaire, których rodzice zginęli w wielkim pożarze. Odesłane do dalekiego krewnego – księcia Olafa - dzieci odkrywają, że ten zamierza je zgładzić i przejąć ich majątek. Nie pozostaje im nic innego, jak stawić czoła złemu wujkowi...

Niedziela, TVN, 20:00, Kiler-ów 2-óch

Jurek Kiler (Cezary Pazura) i Ewa (Małgorzata Kożuchowska) prowadzą fundację, która udziela wsparcia organizacjom państwowym i grupom zawodowym. Siara (Janusz Rewiński) i Lipski (Jan Englert), odsiadujący w więzieniu swoje wyroki, planują zamach na życie Jurka. W tym celu wynajmują płatnego mordercę, Szakala (Peter J. Lucas). Zawodowiec ma zgładzić Kilera podczas jego meczu tenisowego z głową państwa. Przypadkowo jednak zostaje ranny prezydent. Komisarz Ryba (Jerzy Stuhr) podejrzewa, że to Jurek był inicjatorem zamachu. Tymczasem Siara i Lipski, którzy opuścili więzienne mury, postanawiają przechwycić dar dla fundacji, w postaci ogromnej ilości złota. Do realizacji zadania potrzebują Kilera, ponieważ tylko on może odebrać przesyłkę. Panowie muszą więc zrezygnować z usług Szakala. Niestety okazuje się, że jest już za późno. W tej sytuacji Lipski sprowadza płatnego mordercę, Jose Arcadio Moralesa (Cezary Pazura), który jest sobowtórem Kilera. To właśnie on ma odebrać cenny towar.

Alicja Milewska

Zobacz także:

Kasia Cerekwicka wydała nową płytę! WYWIAD

Kasia Cerekwicka dojrzała jako kobieta i artystka, czego namacalnym dowodem jest nowy album, zatytułowany „FE-MALE”. Rezygnuje z prywatności, ale strzeże intymności...

Kiedy pójść z nim do łóżka?

Na pierwszej czy trzeciej randce? A może z pierwszym razem warto nieco się wstrzymać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości....

 

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 21:10
Pie..rdolicie ku..rwa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 16:41
Hugh Grant jest boskii ! :D Kocham Cięęęę !! ;*
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 15:38
ja ogladne tylko usta usta i byl sobie chlopiec reszta masakra
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 13:33
Był sobie chłopiec to jedyna logiczna propozycja telewizyjna na sobotę. Hugh Grant zawsze poprawia humor :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2010 13:17
nic ciekawego nuda nuda nuda nuda . : /
odpowiedz

Polecane dla Ciebie