„PIKSELE” – od dziś w kinach!

Skandalizujące zdjęcie, sensacyjny tytuł i trzysta słów, które wystarczą, by opisać rzeczywistość. Świat przedstawiany w tabloidach opiera się na prostych schematach… O tym właśnie „PIKSELE”!
„PIKSELE” – od dziś w kinach!
28.05.2010
> -->

Polacy uwielbiają ekscytować się życiem innych. Najbardziej fascynuje ich jednak to, co odbiega od powszechnie przyjętych schematów i norm społecznych. Im bardziej nierealne, absurdalne, sensacyjne czy komiczne wydarzenia, tym chętniej trafiają do codziennych rozmów i dyskusji. Media, dla których tzw. oglądalność i wyniki sprzedaży oznaczają być albo nie być, karmią się więc każdą ekscytującą informacją. Że nie zawsze sprawdzoną czy rzetelną? To efekt tempa, w jakim krążą współczesne „newsy”. Wystarczą ułamki sekund, by obraz składający się z milionów pikseli trafił w dowolne miejsce świata. Wystarczy nieco wyobraźni, żeby z obrazu powstała historia. Wystarczy telefon komórkowy, w którego pamięci zostały zapisane przypadkowe zdjęcia, by stworzyć intrygującą opowieść, pełną nietuzinkowych postaci.    

Nad wydarzeniami przewijającymi się przez 100 minut filmu, nadrzędną rolę pełni poczucie humoru – po prostu śmiech, dzięki któremu udaje się nam wszystkim przetrwać absurdy dnia codziennego. Wierzę, że przedstawione z przymrużeniem oka piksele naszej rzeczywistości stworzyły obraz, który widz obejrzy w kinie z prawdziwą przyjemnością.” 

Jacek „lusjeł” Lusiński, reżyser i autor scenariusza 

Kilka słów o fabule:

Kiedy Alicja (Anna Cieślak) – młoda i piękna fotoreporterka popularnej gazety postanowi zrobić zdjęcie życia, nikt i nic nie stanie jej na przeszkodzie. Wystarczy telefon z aparatem fotograficznym. Wszystko, co spotka na drodze może stać się tematem na pierwszą stronę: aktor, który potknął się na schodach („Znany aktor znów nachlany!”), letni domek gwiazdy („Przed czym się ukrywa?”), czy były ubek koczujący w lesie („Poznał największe tajemnice polskich gwiazd!”). Gdy telefon Alicji w niecodziennych okolicznościach trafia w ręce pracowników izby wytrzeźwień, okazuje się, że życie potrafi pisać znacznie dziwniejsze scenariusze…

 W filmie wystąpili miedzy innymi: Anna Cieślak, Olga Bołądź, Zofia Merle, Andrzej Grabowski, Dorota Stalińska, Marian Opania, Adam Ferency, Mateusz Damięcki oraz gościnnie Kayah.

Zapraszamy do kin!

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2010 22:20
Sadząc po obsadzie(Damiecki,Cieślak) i fabule... to już uważam film za niewypał....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2010 17:10
Ja go lubię, w końcu nie głupkowaty fajny film :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2010 17:13
W internecie niedługo będzie,albo już i teraz jest,więc sobie ściągnij ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2010 13:22
tylko pierwszy wątek jest o tabloidach, potem zmienia sie akcja filmu, a tu opisują jakby cały fim był o tym ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2010 11:21
moze byc dobry film, szkoda ze mieszkam za granica bo bym go sobie obejrzala z checia ; )
odpowiedz

Polecane dla Ciebie